GarminXT Mobile for Symbian S60

GarminXT Mobile for Symbian S60

Član
Nexus je napisao(la):
za iPhone ti je najbolja iGO,jer ima dobre Bosanske mape,ali isto tako nije los ni Navigon,ali mape su katastrofa,imao sam iGO i radio je odlicno,i imao bolje mape nego na garminu,svaki putic je iscrtan...

i ja sam sluso par puta kako spominju IGO za iphone, probat cu s njim pa cemo vidjet. Hvala
 
Član
ev pokusavam da instaliram na Nokia 5800 MX al mi nece nesto.. neki problem postoji ocigledno :icon_mad:

pokrenem instalaciju manuelno, tj. GarminMobileXT.sis i on instalaciju uredno zavrsi i dobijem ikonu u programima al kad kliknem da je pokrene nista se nedesava. Samo kao da "zaledi" na dvije sekunde i to je to :icon_mad:

Jel ko imao slican problem?
 
Član
Deyo je napisao(la):
Probaj sa drugom instalacijom Garmina... a može biti svašta...
Pokusao sa dvije razlicite instalacije. Ova druga sama raspakuje fajl na odabranu lokaciju dok va instalacija koju je kolega postavio, prebacujes rucno na karticu. I onda sam pokrecem instalaciju. :icon_mad:
 
BHT Ovisnik
meni je na 5800 xm sve normalno radilo,ova navigacija
evo ovdje pise kako mozes na drugi nacin ako ti se da pokusati
http://cafe.mobil.hr/threads/60969-Tutorial-Garmin-Mobile-XT-5.00.60-%2850%29-Mapsource-i-karte-instalacija
 
Mrva je napisao(la):
Deyo je napisao(la):
Probaj sa drugom instalacijom Garmina... a može biti svašta...
Pokusao sa dvije razlicite instalacije. Ova druga sama raspakuje fajl na odabranu lokaciju dok va instalacija koju je kolega postavio, prebacujes rucno na karticu. I onda sam pokrecem instalaciju. :icon_mad:

postavljena Garmin je i uradjena na 5800xm, ocigledno je kod tebe problem u sw, odradi hard restart telefona pa onda pokusaj......

hard restart se radi tako sto ugasis telefon, onda drzis zelenu, crvenu i tipku za kameru, drzeci tako tipke upali tel i drzi tipke, sve dok ti ne zatrazi PIN, kada zatrazi pusti tipke i unesi pin i ostalo........

NAPOMENA: Pri hard restartu sve se brise iz telefona, imenik slike i sve (ne iz kartice), tako da je pozeljan BACKUP,,,,,,,

Ako si zainteresovan za ubacivanje drugog sw i 5800xm, javi se na PM,,,,, kod mene je je trenutno sw od C6 u 5800xm, radi mnogo mnogo bolje i brze...... ;)
 
BHT Ovisnik
cek sta je to SW,u mene je trenutno nokia 6210 navigator,treba mi koji min. da uhvati signal,kao sto je bilo na n95,a isto mi je bilo i na 5800xm,kasnije sam stavljao i na e75 i također trebalo cekati da uhvati signal,a sjecam se da u rođaka je hvatalo za par sekundi,da li je moguce na ovoj 6210 navigator da brze hvata,ako je onda je ne bih ni prodavao :)
 
col3, sw jw skracenica od software, dakle moguce da mu je los software telefona pa da zeza.....

a sto se tice prijema, imas opcije u povezivanjima izbor kako trazi GPS, 6210 ima mogucnost Integrisani, Poboljsani GPS (oboje u telefonu) i zavisno od mreze, ovo zavisno od mreze povezuje se preko GPRS-a i na osnovu lokalne pozicije preko servera dobija info koji su mu sateliti trenutno vidljivi, pa se fokusira na njih i tako brze nalazi satelite,,,,,

kod mene pored ovih stvari ima mogucnost brzeg pronalaska i preko WLAN,,,, ;)

inace, imao sam i 6210, jako dobar tel, ali mi je jedan idiot spalio tel (priuceni majstor :icon_mad:) tako da sam radi toga uzimao 5800xm, koji za sada je predobar, narocito kada se otkljuca i sve ostalo, performanse, izdrzljivost, podrska, mislim da nema boljeg u rangu.....
 
BHT Ovisnik
ja sam imao ovaj navigator prije,prodam ga uzmem 5800xm,kontam u njega ce bolje hvatati signal,on isto,onda prodam njega uzmem E75 znam da je u rođaka odmah hvatao signal,cim se pođe puniti odmah kalkulira i uhvati,ja ga kupim,meni isto kao i do sada,onda ponovo dobijem uz nadoplatu svoj stari navigator,uvijek koristim integrisani GPS,nista preko mreze,da li cu ista postici ako updateirao software,to sam radio na 95,al ona je starija opet mi je za gps isto bilo,jer na mobitelu mi je prioritet gps
 
poboljsava li sta GPS prijem novije verzije u sw vidis u istoriji verzija sw update-a, neki imaju neki ne, a moja ti je preporuka postaviti i ono zavisno od mreze, par fendji nista ne znaci, ako ti treba brz pristup......

e sad, naravno ima i veze od tel do tel, a za to imas pun djavo foruma sta kako koji,,,,,
 
Top