GarminXT Mobile for Symbian S60

GarminXT Mobile for Symbian S60

Legend
Instalirao sve po ovim uputama na Nokiu N97 i nikako nece da ocita GPS signal,i kada udjem npr.vidi mape,pise trazenje satelita,dole no map,dugo stoji tako i nista se ne dogadja,ne znam sta bi moglo biti u pitanju...
i da kazem da se ne susrecem prvi put s garminom,instalirao sam ga par puta na Samsung Omniu i radio je bez ikakvih problema ali ovdje nece,tako da pomagajte
 
Član
jel ima spasa za nokia 2710NG sa s40 ?????
perfektna je za zemlje EU....hr i slo su u dlaku,ali Srbija,CG i Bh.....sranje.....???
Unaprijed hvala.
 
Član
zen3dom je napisao(la):
i opet si fulao, hajd fino procitaj moj prvi post od pocetka do kraja, pa onda pisi nebuloze...... jer na zalost opet pises....

Garmin Mobile XT podrzava do 3 mape istovremeno, znaci tri razlicita IMG fajla u okviru jedne instalacije , ako hoces i AdriaRoute i NTEurope zajedno na jednoj kartici, pomocu ovoga sto sam ti postavio gore u postu prvom samo poskidas, odradis kako je napisano, mapu europe preimenujes u gmapsup2.IMG (ILI MAPU I KEY ADRIA ROUTA UNUTAR Garmina preimenujes u gmapsup2.IMG i gmapsup2.unl - bolja varijanta), obje mape, znaci obje unutar foldera Garmin i imaces i AdriaRoute i Europu zajedno, ,,,,

Sve ovo pise u prvom postu i fakat ne znam sta si cijelo vrijeme pokusao pitiati, fakat ne kontam, jer je objasnjeno sve.....

Slazem se, davno sam isprobano i 100 % rade 3 mape.
 
Član
@Igor_, odaberi mape preko MapSource i idi samo Send to device... naravno moraš ih otkuljačati za telefon.
 
Član
Društvo, znam ja da mogu tri mape na Garmin, al sam se pogrešno izrazio. Ono što sam htio reći je ustvari je "1, 2 ili 3 mape, ali iz jednog cuga" preko MS-a. Ako ste dobro pročitali, namjera mi je i bila ubaciti dvije mape istovremeno preko MS-a, ali avaj...

Nevezano za temu: znači ako neko ponovo hoće da doda novu mapu preko MS-a, na već postojeću, MS će prepisati onu koja je već na kartici. Moja je greška u izražavanju!

Što se tiče ostalog, znam ja da ovo sve fercera, a pitanje sam postavio čisto informativno s namjerom da, pored gore navedenog, uštedim i prostor na kartici (jer imam i druge stvari na njoj), tj. da uštedim nekih 120mb prostora koliko uzima Balkan, pomoću gore navedene metode (tj. da ne duplam Balkan jer ga ima i na evro i Adria mapi - znači govorim sa aspekta popunjenosti kartice), mada vidim da me niko ne razumije.

Uglavnom, poznat je meni dobro proces nabacivanja mapa i sl, već malo mi zasmetao komentar, al da nešiljim...
 
Član
Igor_ je napisao(la):
Društvo, znam ja da mogu tri mape na Garmin, al sam se pogrešno izrazio. Ono što sam htio reći je ustvari je "1, 2 ili 3 mape, ali iz jednog cuga" preko MS-a. Ako ste dobro pročitali, namjera mi je i bila ubaciti dvije mape istovremeno preko MS-a, ali avaj...

Nevezano za temu: znači ako neko ponovo hoće da doda novu mapu preko MS-a, na već postojeću, MS će prepisati onu koja je već na kartici. Moja je greška u izražavanju!

Što se tiče ostalog, znam ja da ovo sve fercera, a pitanje sam postavio čisto informativno s namjerom da, pored gore navedenog, uštedim i prostor na kartici (jer imam i druge stvari na njoj), tj. da uštedim nekih 120mb prostora koliko uzima Balkan, pomoću gore navedene metode (tj. da ne duplam Balkan jer ga ima i na evro i Adria mapi - znači govorim sa aspekta popunjenosti kartice), mada vidim da me niko ne razumije.

Uglavnom, poznat je meni dobro proces nabacivanja mapa i sl, već malo mi zasmetao komentar, al da nešiljim...

može ovo bez problema......instaliraš sve karte u MS i prije ubacivanja označiš europu bez balkana pa onda promijeniš kartu na adriaroute označiš onda moreš i srbiju i cg....i ubaciš u telefon kao jedan fajl...........et
 
koliku je on hajku digao radi 120MB puf ***** ti ciganisanje.....
ali fakat je, radi 120MB ti bi sve to prepakivao i zajebavao se, svak ti cast....
a buduci da si ti to sve znao, hajd mi objasni poentu onda tvog pitanja??????

SVE ZNAM ALI SAMO PITAM DA BIH PODJEBAVAO!!!!
mislim da nema smisla nijedan tvoj post, to si ovim zadnjim pokazao, i fakat ne kontam kako svaka tema na ovom forumu mora preci u prepucavanje, ali fakat ne kontam....


momku koji ne moze naci signal na N97:

Drug, moras i na telefonu omoguciti signal za GPS, moguce da je zabranjen, narocito ako imas program BateryExtender, on zna iskljuciti GPS totalno, a takodje moras i omoguciti tamo u podesavanjima motod pozicioniranja, treba biti ukljuceno Poboljsani, Integrisani GPS i Zavisno od mreze, ovo zavisno od mreze ti moze malo interneta naplatiti, jer se veze da bi vidio tvoju lokaciju i fokusirao se na satelite aktivne u tvojoj regiji, tj one koji su tebi trenutno vidljivi....
 
Član
Poenta pitanja bila je ta što nisam bio siguran da li mogu mape koje su već istovarene na karticu (koje nisu u *.exe formatu) da povučem preko MS-a i odradim ono što sam zamislio, ali je nekako sve otišlo u pogrešnom pravcu. :icon_smile:
 
Član
Pozdrav, vidim da se dobro razumijete sto se ove teme tice, koja bi se navi preporucila za iphone 3g, i ako ima ko kakvi linkova. Hvala unaprijed
 
Legend
za iPhone ti je najbolja iGO,jer ima dobre Bosanske mape,ali isto tako nije los ni Navigon,ali mape su katastrofa,imao sam iGO i radio je odlicno,i imao bolje mape nego na garminu,svaki putic je iscrtan...
 
Član
Kakva je stvar za samsung 5630 monte postoji li za njega kakva navigacija i ako neko ima link posto nije simbijan:icon_rolleyes:;)
 
Top