GarminXT Mobile for Symbian S60

GarminXT Mobile for Symbian S60

Posto vidim cesto imamo tu temu koja zna zalutati,pa ljudi opet pitaju kako sta, evo da napravimo jedan tutorial, admini neka stave pod sticki ako hoce i takac...



Evo mali update, ADRIA ROUTE v4.00 sa radarima i ostalim glupostima, najnovija GarminMobile XT v6 kao i uputstvo za iGO na Andorid OS.

Zamolio bih admine da malo pociste temu, prvi post da odituju i ubace ovaj zadnji, malo da se uredi ovo ;)





Uputstvo za Garmin MobileXT za Symbian telefone:


1. Skinuti Garmin+Adriaroute v4.00
2. Raspakovati folder, pasvord je zen3dom
3. Iz foldera "Na karticu" kompletan sadrzaj prebaciti na memorisku
4. Ubaciti memorisku nazad u tel i pokrenuti instalaciju Garmin MobileXT.sis (neki telefoni pokrenu automatski, kod nekih se mora rucno)
5. Nakon zavrsene instalacije pokrenuti aplikaciju
6. Ako trazi jezik i ostala podesavanja izabrati ih i podesiti po licnoj zelji
7. Kada zatrazi registraciju, ici na zadnju opciju - Spoji sa Garmin uređejem
8. Otkazati skeniranje uređaja, ici na OPCIJE, zatim PODESAVANJE a zatim na INFO
9. Pokrenuti Garmin Key Generator, u prvo polje unijeti ID kartice koji treba icitati iz telefona
10. Kliknuti na Generate (pazite da je izabran GarminMobileXT)
11. U donjem dijelu "Select Map Product" izaberite "Custom mapset" zadnju opciju, unesite ID 708 i kliknite na Generate
12. Zatvorite Garmin na telefonu, karitcu opet spojite sa racunarom
13. U folderu Garmin se nalaze dva fajla, sw.unl i gmapsupp.unl, otvoriti sw.unl sa notepad-om i u njega kopirati generisani kljuc iz Generatora iz polja "your software unlock code", a u fajl gmapsupp.unl kopirati generisani kljuc iz "Your map unolck key". Ukoliko u ovim fajlovima vec postoji neki kljuc obrisite ga.
14. Vratiti karticu u tel i pokrenuti Garmin.
15. U ovoj instalaciji se nalazi posljednja verzija GarminMobileXT sa posaljednjim mapama AdriaRoute 4.00, zajedno sa dobrim dijelom radara unesenih unutra.

Link za download:

http://www.2shared.com/file/N7vyE6wN/GarminAdriaRoute_v4.html





Uputstvo za iGO navigaciju za Andorid:

1. Izaberite .apk fajl koji odgovara rezoluciji vaseg telefona

2. Instalirajte i NEMOJTE DA GA POKRENETE!

3. Kopirajte iGO fasciklu na sd karticu

4. Izbrisite LICENCE fasciklu i zamenite je sa drugom koja se nalazi u Installer fascikli

5. Pokrenite iGO aplikaciju i konfigurisite

Link za download (torrent je u pitanju):

http://thepiratebay.se/torrent/7119702/
 

Prilozi

  • 12.JPG
    12.JPG
    47,8 KB · Pregleda: 142
Član
RE: Navigacija za telefone "NOKIA" sve vrste

Čekaj malo drug, ti si gore objasnio postupak kad hoćeš da imaš i Adria i NT na telefonu. Mene interesuje može li ovo regularno da se ubaci preko mapsource-a, otključavanjem NT mapa već poznatim metodama i već kako sve slijedi, a ja ću Adriu pridružiti NT-u kad budem učitavao NT mapu preko mapsource-a, samo neću selektovati našu regiju iz NT-a, već iz Adrie i odjednom sve prebaciti.

Drugo, ako sam te dobro shvatio, kod je 2281 za NT mapu pod "custom set" u onom key generatoru! Jel tako?
 
Član
RE: Navigacija za telefone "NOKIA" sve vrste

NT znači New Technology i to je novi vid kompresije mape, a ne mapa.

A za ovo što pitaš, naravno da može, prvo moraš aktivirati software, a onda uploaduj mape, standardno iz MS, ali prethodno da ih otključaš sa CardID od telefona, kopirat će se u Garmin/gmapsupp.img ...

@zen3dom, dobro si sve napisao ali ovako niko neće skontati... prvi put.
 
BHT Ovisnik
RE: Navigacija za telefone "NOKIA" sve vrste

ovo vec sve imam na 5800,ali trebam sad na sony ericsson xperia x10 mini instalirati,ali software je android,jel ima tko link kako da to uradim,jel moze sa ovim garminom
 
BHT Ovisnik
a kako moze:D
jel ima kakav link,ako nema na nasem jeziku moze i strani,valjda bih skontao :icon_biggrin:
 
Član
Nikako, GarminXT je za S60, UIQ3 i WM...

nuvifone.jpg
 
Član
Deyo, deyo, ja sam pomenuo NT da ne bih pisao "Mapa Europe NT2011", a da bih bio jasan na šta se šta odnosi.
A šta je ako nije mapa, jel tako?:icon_smile:
Update: Ako ima neko origigi instaler za Adria v3.11, a ne ovo sa kartice, bilo bi veoma lijepo. :)
 
Član
CoL3 je napisao(la):
a kako moze:D
jel ima kakav link,ako nema na nasem jeziku moze i strani,valjda bih skontao :icon_biggrin:

http://cafe.mobil.hr/threads/65990-GPS-navigacija-za-Android-ure%C4%91aje
 
RE: Navigacija za telefone "NOKIA" sve vrste

Igor_ je napisao(la):
Čekaj malo drug, ti si gore objasnio postupak kad hoćeš da imaš i Adria i NT na telefonu. Mene interesuje može li ovo regularno da se ubaci preko mapsource-a, otključavanjem NT mapa već poznatim metodama i već kako sve slijedi, a ja ću Adriu pridružiti NT-u kad budem učitavao NT mapu preko mapsource-a, samo neću selektovati našu regiju iz NT-a, već iz Adrie i odjednom sve prebaciti.

Drugo, ako sam te dobro shvatio, kod je 2281 za NT mapu pod "custom set" u onom key generatoru! Jel tako?

:icon_rolleyes::icon_rolleyes::icon_rolleyes:

fakat ne kontam nas bosance, kako je vazda lakse okolo?????

Drug, ovo sam napravio da bi svima nama olaksao, koji koristimo adriaroute. Ko hoce i kartu europe samo je kopira na karticu u folder garmin, sve sredjeno i otkljucano, znaci copy/paste....

Kome se to ne svidja, hoce da izmislja toplu vodu, neka izmislja, fino obrise gmapsupp.IMG i gmapsupp.unl fajlove iz foldera Garmin sa kartice i radis sta hoces...... Barem mislim da to nije tesko, ako i malo kontas strukturu fajlova u garminu, sto izgleda nije slucaj koliko vidim po tvom postu jer si napisao totalno beze post,,,,,;)

CoL3 je napisao(la):
ma skontao sam ja odmah da nemoze nikko,nego garmin,ali sto moze i kako :)

cole tebi preporucujem IGO, jako dobar software, moze se naci na torrentu jako lako, i jako precizna navigacija ;)
 
Član
Pоšto vidim da imaš namjeru da praviš budalu od mene, sad ću ja lijepo tebi da “nacrtam” da ipak ja ne komplikujem, i da si TI, a ne ja, taj koji je tanak sa znanjem i da uopšte ne shvtataš “šta je pisac htjeo da kaže” i zbog čega sam ti postavio gornje pitanje!

Imajući u vidu da GarminXT ne podržava više od jedne mape na telefonu, a pošto Evro mapa ima lošiju pokrivenost Balkana u odnosu na Adria Route, ja sam samo „želio da provjerim da li je moguće“ sa ovim što si postavio da preko MS-a dignem mapu Evrope (ne selektujući regiju Balkana u njoj) uz istovremenu selekciju regije Balkana sa Adria rute u MS-u i onda da „sve zajedno i u jednom cugu - kao jednu mapu“, dignem na telefon preko MS-a kako bih dobio jednu cjelovitu i „poboljšanu“ mapu Evrope, koja će imati detaljniji pregled Balkana (što naravno nije slučaj u samoj mapi za Evropu-2011, jer je naša regija lošije pokrivena u njoj), a ne da koristim jednu pa drugu mapu, kako je ponuđeno postom, u zavisnosti kad se za kojom regijom javi potreba.
Znači, ja sam tebe najnormalnije pitao (i to sasvim kulturno) da li je moguće da sa gore ponuđenim odradim ono šta „ja hoću“ i ne vidim razlog za vrijeđanje, i da...moje pitanje nije „beze“, vjeruj mi!
Pozdrav!
 
i opet si fulao, hajd fino procitaj moj prvi post od pocetka do kraja, pa onda pisi nebuloze...... jer na zalost opet pises....

Garmin Mobile XT podrzava do 3 mape istovremeno, znaci tri razlicita IMG fajla u okviru jedne instalacije , ako hoces i AdriaRoute i NTEurope zajedno na jednoj kartici, pomocu ovoga sto sam ti postavio gore u postu prvom samo poskidas, odradis kako je napisano, mapu europe preimenujes u gmapsup2.IMG (ILI MAPU I KEY ADRIA ROUTA UNUTAR Garmina preimenujes u gmapsup2.IMG i gmapsup2.unl - bolja varijanta), obje mape, znaci obje unutar foldera Garmin i imaces i AdriaRoute i Europu zajedno, ,,,,

Sve ovo pise u prvom postu i fakat ne znam sta si cijelo vrijeme pokusao pitiati, fakat ne kontam, jer je objasnjeno sve.....
 
Top