Ford ili Golf ?

Ford ili Golf ?

Član
Imao sam lose iskustvo sa ovim 1.4 inace u mk4 su govno,za mk5 ne znam...radije bi isao na 1.6i...
U mk5 djeluje da je jaci, djeluje startan i elastican, nekako se ima osjecaj da ima vise snage, zasto, ne znam, ali takav sam ja utisak stekao vozajuci ga neko vrijeme. Da ide, ne ide, da trosi, trosi ako mislis da je motor jak pa pokusavas vidjeti koliko je jak, ali opet hoce popiti solidno jer nosi malo povecu karoseriju za svoju snagu.

Послато са HUAWEI VNS-L21 уз помоћ Тапатока
 
Član
Ako imas u planu ugradjivati plin, ovaj FSI bas ne podnosi najbolje , a i ugradnja je skuplja . Ako si mislio vozit na benzin OK je , samo biraj gdje sipas gorivo . Pored ovog 1.4 gledaj i 1.6 , ide bolje , a u normalnoj voznji trosi skoro isto kao i 1.4 , nekih 0,5l vise .
 
Član
Citao sam sve i svašta o ovom motoru tako da ništa od njega, čekam još uvijek nekog fokija da izleti ili neka fina cetvrtica :D

http://www.olx.ba/artikal/24856942/vw-golf-iv-2003-pacific/
Samo da nije automatik :(

Ja bas gledam mozda ovako nesto da uzmem, i bas automatika i gledam.
Kad vozas non stop, jos pogotovu grad, na qrac ti se popne mjenjac i saltanje.
Ja sam bas gledao ovako, 1.6 benz, automatik i ovakva oprema.
I bolje je po meni uzeti i seriju iza, u fulu ocuvanu, tip top, vise para kao ova sto si postavio. nego ispred serija za skoro iste pare.

Primjera radi, ja jos ne znam nikog da se usrecio sa peticom od 7-8k I da ta petica lici na nesto,
A oni koji su davali za cetvorku toliko vrijedila je svake marke, u svakom pogledu.
1.6 u cetvorci je dobar motor, atmosferac. Nije trosan nit trosi. Pouzdan i povoljan za odrzavanje.

Za Fokusa mk2 ne mogu nista reci jer nisam kompetentan da ti bilo sta kazem, rijetko sam se susretao...

U svakom slucaju podrzavam tvoju odluku u izboru ova dva auta, pametan izbor. Kada uzimas za sebe auto da te sluzi tako i treba.
 
Top