Ford Focus,Fiat Stilo,Opel Astra VASA MISLJENJA ?

Ford Focus,Fiat Stilo,Opel Astra VASA MISLJENJA ?

Član
Sto se i ja svasta ovdje nacita , cuj ovog 4 litre trosi :lol:
Nesto malo ispod 5 mozda i moze inace je prosjek oko 5.5 na 17''

A isto ti je to skoro sve nemoj se bazirat ni na jedno od ovih striktno vec na sta naletids da je u top stanju to i kupi sa servisnom knjizicom i neces pogrijesit, ne bitno jel opel, fiat, ford, vw,seat ...

A taj famozni lafet sa selenom je 140 KM orginalni u servisu , zamjenski neki turski al sa kataloskim brojem i garancijom nekih 60 KM pa et tolko i o skupoci dijelova :D

Orginalni dijelovi za veliki servis

1.Zubčasti remen .....................71.79 KM
2.Španer zubčastog remena ......84.62 KM
3.Klizač ...................................40.29 KM
4.Vodena pumpa .....................67.52 KM
5.Mikro remen klime .................31.00 KM
6.Filter klime ............................38.00 KM
+ 17% PDV
Ukupno: 389.87 dijelovi

Ja kad bi kupovao uzeo bi alfu 147 jtd meni jos bolja od stila a tu ti i je i ona sa cijenom :icon_smile:

A od vecih auta sto je povoljno a dobro alfa156 , ford mondeo, seat cordoba ...
 
Oepl asttra G, moja mama voza to auto i rijetko kad se kvari ili bilo sta. Motor je 1.6 B i ne trosi puno niti graske niti bilo koje. Ona je platilo to auto prije 3 godine 10.700 KM sa predjenih 110.000 KM i od tada se na autu radi redovni servis (ulje filteri sta vec...) sad su ta auta ja smilsim drasticno jeftinija pa ti ja to preporuujm. s 4 vrata
 
Član
Stilo je napisao(la):
bbi8 je napisao(la):
ovaj stilo ti nije los, samo dijelovi preskupi, kugle i seleni non stop odlaze (marka delphi u anet-u, a bolje nema kod nas). zimi grijanje nula bodova a brave uvijek skoro zaledjene, motor jtd pretezak polomi sve ispod sebe na nasim putevima al istina je da stvarno malo trosi na otvorenom oko 4L/100km. Najbolje ti je uzeti za te pare kakvo francusko vozilo bolji su i od njemackih i od talijanskih. Nasi su putevi pravljeni za stojadine, juge, golf 2, ko god bolje od toga uzme po mom misljenju samo ce jade sebi navuci. A o mehanicarima da i ne govorim..sve su to SAMOUKI ŠARAFAŠI koji su se nasli na prelomu od auta sa karburatorom do anjsprica pa ni jedno ni drugo ne znaju da poprave. Ne znam jarane sta bih ti rekao...
E stvarno jbg pretjera cuj kugle i seleni stalno odlaze :lol: pa na mom su jos fabricke kugle nista ne lupa jos.....a i na drugom Stilu kod starog sve OK a ide po Drini i vucara se sa njim gdje stigne uopste ga ne cuva preko rupa :D da kugle i seleni odlaze kada se uzimaju one od 75KM uzmi orginalnu lafetu koja je 250KM pa ce izdrzati bruku mozda i nadziviti auto ;) cuj pretezak motor polomi sve :D a za puteve se apsolutno slazem ;)
i da ne trosi 4l trosi vise od Golfa TDI sigurno ;)
Potpis na stilov posta a promjene se termostat nemoze onaj od fabricke ugradnje star 7 godina da radi kao kad je bio nov 130km za stila mjet(ne orginalni)motor jtd je ok ali je mjet malo tezi sto se popravi većim gumama.neznam buraz gdje ces ti da vozis u bih 50-60 hiljada nemamo mi bas puno auto puta sa orginalnim djelovima je druga prica po meni je puno dati 200km za ne orginalni dio.
bbi8 je napisao(la):
Kad sam isao iz sarajeva za novi sad ili beograd prosjecna brzina mi je 60km/h a potrosnja 3,8l/100km ljeti a zimi 4,1. ISPROBANO PREKO 20 PUTA

vozim stila godinama..znam o cemu pricam

vozim stila godinama, znam o cemu pricam



O kojem stilu se radi koji motor napisi da raja zna sta vozis zar je to takav problem a za potrosnju svaka cast ako si tako uspio je spustiti al ja nebi imao zivaca ga tako voziti tusis auto petom.
Ne laze puno bord kod stila tj nimalo treba mjeriti na neke 3000km i onda je točna potrošnja a ne resetirati pa krenuti na put jer onda samo dobijemo potrošnju toga puta.
Andele moguće je ali jebo ćart fajdu kad gusis auto neprelaziš 3000 obrtaja i vozis penzijonerski dosta otvoreno tj nemas puno grada neprestižeš.
Jbg ja stalno druze palim turbo tj vozim iznad 2000 u mene trosi 4.7 litara a nezalim ga nimalo uz napomenu da nemam puno grada jer je u gradu to nemoguća potrošnja.mjet 140ps.i realno jeočekivati 6l.15-ke
Stilo je napisao(la):
ovaj je dobar barem na oko a nije ni skup ;)

samo izgleda da mu je ispaljen airbag iz volana ili se meni cini :icon_question:


ne čini ti se bio je ispaljen definitivno ili je netko jako udario po trubi pa popucali ovi savovi ali sumljam da netko moze tako udariti:lol:
elmir je napisao(la):
astra 1.7dti NEMOJ ni u SNU!!! ford focus 1.8tdci pa to bi moglo nekako proci ali to je nek ti je druga opcija!!
najbolja opcija ti je STILO 1.9JTD 115ks, samo redovno odrzavanje uz seleniu, potrosni dijelovi idu u svakom autu lafeti i ta sranja MORAJU otici na nasoj cesti i neces mijenjati svakih 10 000 tako da no sikiriki, nemoj onaj JTD od 140ks posto ima ovaj komsija i vise mu je hauba otvorena nego sto se auto vozi, svaki boziji dan covjek nesto cacka po njoj, i kako sam nacuo zeza ga elektronika, po meni najbolji izbor 1.9jtd 115ks.. i jos bi ti ja ubacio alfu 147 1.9JTD da i o tom autu razmislis, vozi jaran 4 godine NIKAD NIKAD nista.. samo servis, i jednom promjenio selene lafete i amortizere a covjek svaki dan ide na posao i s posla cca 60KM.. aaa i jos predje po gradu kilometara i kilometara
ma uzmi ti to od komse malo pročepi elektronika zeza na mjetu ali samo one koji ne znaju nista stilu i neznaju ga sami popravljati(stariji ljudi koj neznaju bar jedan strni jezik presli sa golfa 2 bez elektronike na stila punog elektronike i pomagala imace i naplaćat će se kvazi majstora:lol:.)
Da zavrsimo vozim stila mjeta ja sam zadovoljan ali sumljam da ces ti naići na nekog koji nije ubijen ( 140ps) tako da je dobra opcija 115ks .potrošnja je veća za litru sa ne orginalnim uljem to sam sam provjerio ko hoće nek vjeruje ko neće ne mora.
Za forda neznam kakvo je auto ali moj bi izbor No 1 bio Astra iako vozim stila i to benzin ako ti ne igra potrosnja ulogu ako igra stilo. imaju finu liniju.
I benzin je uvijek jeftiniji za djelove nego dizel a neznam sto vam se ne svidja stilo sa 4-era vrata auto je dosta cvrsto ne uvija se karoserija mislim limuzinu ne karavana sa ručkom od frizidera na gepeku:lol: bez uvrede vozačima karavana.
p.s malo vuče na njemačka auta zato ih i ima puno po njemačkoj.;)
Uglavnom sta god da uzmeš uzmi da s tebi svidja a ne zato sto je netko rekao da to valja:cool:
 
Član
kod mene astra 1,7dti...svi kude to auto,kod mene slusa masala...isao na more,28 litara na 620 kilometara:D
uz Ivan je isla do 5000 obrtaja na par mjesta:D
uglavnom,nisam je stedio,na novom autoputu 130,iza sarajeva 80-tak...
presla je skoro 200.000, od toga 30.000 kod mene i nikakvih ozbiljnijih kvarova nije bilo...
 
Član
jebo me svak ako covjek sad zna sta hoce, zbunili ste ga maximalno
te sa potrosnjom te ovim te onim:D
 
od ta 3 modela ja bi Stila 115ks, ne bitno kolko ima vrata :lol::lol:
3 vrata je momacko auto i dosta je ljepse od verzije s 5 vrata
 
Član
necu nista govoriti o ova 3 modela koja si pomenuo jer nemam licnog iskustva sa njima. ali, zasto u obzir nebi uzeo npr i ibizu, mislim da se moze naci fina u tom cjenovnom rangu, ako vec trazis manje auto...
 
emir_89 je napisao(la):
necu nista govoriti o ova 3 modela koja si pomenuo jer nemam licnog iskustva sa njima. ali, zasto u obzir nebi uzeo npr i ibizu, mislim da se moze naci fina u tom cjenovnom rangu, ako vec trazis manje auto...

pored ova tri auta, ibiza je sepet. kako je samo usko unutra :S
 
Član
Ibizu vala nebi nikad ..to mi je bas nekako malo auto,nemam nista protiv Ibizi samo eto sto je malo ..Znaci Po ovome Stilo je nekako najbolji ,pa onda Astra ..
A zanima me imal iko kakvih ikustava sa Vectrom B 2.0 DTI ,posto slabije ima tih auta
:icon_question::icon_question:
 
Član
pa cini mi se da je napisao gore negdje kako nece veliko auto (tad je spomenuo pasata da nece jer nece veliko auto). zato sam i predlozio ibizu...
 
Član
emir_89 je napisao(la):
pa cini mi se da je napisao gore negdje kako nece veliko auto (tad je spomenuo pasata da nece jer nece veliko auto). zato sam i predlozio ibizu...

Ma Ibiza je super stvarno super al nju nebi ..Da nebi sad neko vece auto uzeo bih neko momacko sa 2/3 vrata
 
ArminM je napisao(la):
jebo me svak ako covjek sad zna sta hoce, zbunili ste ga maximalno
te sa potrosnjom te ovim te onim:D

haha jasta... mozda covjek nakon ovakvih savjeta odustane od kupovine auta :icon_biggrin: ma svi se nekako osvrcu na potrosnju kao da je ona jedini mjerodavni faktor za kvalitet auta... trebaju iznjeti misljenja samo oni koji vozaju ovakva auta koja covjek trazi... cijene velikog i malog servisa, neke fabricke greske koje se jave vremenom... koliko koji dijelovi su skloni kvarovima i tako to.. a ne, trosi fildzan goriva, ko da falite golfa 2 :D toliko od mene :icon_biggrin:

kolega na poslu ima stila, 1.6 16v... kupio ga nedavno... odmah mu promijenuo selen blokove, tj. trap sredio i eno ga voza od ljetos i dosad mu nista... ide fiat, to je cudo jedno :lol:
 
Član
emir_89 je napisao(la):
heheh ma dobro, leon je meni extra al on je iznad tvog budzeta, ako vec turbo dizela trazis

Ma leon je extra...ma sad zasad su ova planiranja ,a ko zna mozda se i neko skuplje kupi ...Uglavnom zelio sam cuti savjete od ova 3 auta ..Hvala vam
 
Član
GreenDevil je napisao(la):
od ta 3 modela ja bi Stila 115ks, ne bitno kolko ima vrata :lol::lol:
3 vrata je momacko auto i dosta je ljepse od verzije s 5 vrata

kad ti ovaj fau veouac i fiatomrzac kaze da uzmes Stila, onda nemas sta vise pitat dalje :D:lol:
 
Top