Ford Focus,Fiat Stilo,Opel Astra VASA MISLJENJA ?

Ford Focus,Fiat Stilo,Opel Astra VASA MISLJENJA ?

Član
Zanimaju me vasa misljenja ,znaci koje je vama od ovih auto najbolje i zasto ..koje su mu prednosti a koja auta imaju mane ..Ford Focus motor 1.8TTDCI ,Fiat Stilo 1.9 JTD ,Opel Astra 1.7 il 2.0 DTI .moze i Vectra .ili pak neko drugo auto koje bi vi preporucili do 8000km i Zasto ?

:icon_biggrin:
 
Početnik
Takodje stilo,drug mi ima takvog i stvarno je extra vozilo po meni.Samo ga dobro pregledaj da znas sta uzimas
 
Član
Ma naravno treba ga dobro pogledati ,zato i pitam trebaju mi vasa iskustva,savjeti koje auto ima kakve mane ,koje prednosti ..i koje nije skupo za odrzavati !Koje je najudobnije,zatim komforno itd itd znaci sve
 
Član
ja bih prvo gledao astru, prvenstveno zato sto su se mnogo dobro pokazale, bas kao extra vozilo,poslije toga stilo, 1.9jtd je extra motor, ja da uzimam ne bih gledao stila sa 5 vrata, meni je ogavan, dok je onaj sa 3 mjera:cool:
jos sa abarth opremom naci, ih to je pun pogodak:cool:
 
Član
astra najisplativija, stilo najljepsi ( sa troja vrata naravno onaj sa pet je kriza ) uglavnom astra ti je za odrzavati bolja i od stila i forda al su zato i stilo i ford udobniji od nje itd itd... na kraju ces opet ti odluciti :D to ti ga dodje na mostu dobijes na cupriji izgubis i obrnuto xD
 
Član
Astru sam najvise planiraoo ,al nes gledam Stila stvarno prelijepo auto,naravno sa 2 vrata 4 ne dolazi u obzir ..kakvi su motori 1.9 od Stila imajul kakvih mana ,od Astre sam cuo samo to za Boch pumpu
 
Član
to ti je od auta do auta nemoj da te to zavarava sta raja prica za bos pumpe i nije bos pumpa nego ELEKTRONIKA BOS PUMPE, a jtd su bili dva puta motori godine ja mislim i sa njima imam iskustva kao i sa astrama tako da sto se tice motora to je vrh (osim ako ti na neku trulju ne naletis), a kod stila zna bit frke sa lafetama, kugle, krajnice itd.... nasi putevi jbg ... mekani su al su zato i udobni
 
Član
normala je napisao(la):
to ti je od auta do auta nemoj da te to zavarava sta raja prica za bos pumpe i nije bos pumpa nego ELEKTRONIKA BOS PUMPE, a jtd su bili dva puta motori godine ja mislim i sa njima imam iskustva kao i sa astrama tako da sto se tice motora to je vrh (osim ako ti na neku trulju ne naletis), a kod stila zna bit frke sa lafetama, kugle, krajnice itd.... nasi putevi jbg ... mekani su al su zato i udobni

Ma znam raja uvijek svasta prica,normalno ako je auto razjebano i nije ga neko cuvao normlano da ce imati problema sa svacim,zato detaljno pregledati
 
Član
akka je napisao(la):
Astru sam najvise planiraoo ,al nes gledam Stila stvarno prelijepo auto,naravno sa 2 vrata 4 ne dolazi u obzir ..kakvi su motori 1.9 od Stila imajul kakvih mana ,od Astre sam cuo samo to za Boch pumpu

Evo o Stilu iz prve ruke! JTD ti je odlican motor,115ks dobro nosi stila,a i ne trosi puno! Nekih sad mana i kvarova i nema,standardno zna da zeza remenica na alternatoru al to je i kod ostalih isto! Tubina nisam cuo jos da je nekom zviznula na stilu! Ostalo...ima bubica pa zato gledaj ako naletis na stila 2003 ili jos bolje 2004,radije ga malo vise plati ali do tad su mu sve mane rijesene! Kad kazem mane mislim na pistanje airbag lampice zbog folije ali ima tema i o tome lako se rijesava! Trap je dobar,udoban,mozda malo meksi ali evo ja na 17 vozim dvije godine jednu sam lafetu mjenjao i krajnicu... Vodi racuna da nadjes dobar primjerak ocuvan,obavezno dijagnostika jer mozes tu dosta stvari vidjeti!
 
Vozim Astru i reci cu ti da je ne kupujes ako razmisljas o dizelu , taj motor je fuj sto se tice odrzavanja i djelova , ako ces Astru uzmi 1.6 benzin i bit ces miran do kraja zivota , sto se tice Astre i ostalih stvari nema mane samo eto sto su im ti dizeli drama pogani , vozio sam jednu i nedo Bog nikome , moja iskustva su losa i jos dosta ljudi a naravno ima i onih kojima su sluzile kako treba sve je to kako te potrefi
 
Član
Little Dragon je napisao(la):
Vozim Astru i reci cu ti da je ne kupujes ako razmisljas o dizelu , taj motor je fuj sto se tice odrzavanja i djelova , ako ces Astru uzmi 1.6 benzin i bit ces miran do kraja zivota , sto se tice Astre i ostalih stvari nema mane samo eto sto su im ti dizeli drama pogani , vozio sam jednu i nedo Bog nikome , moja iskustva su losa i jos dosta ljudi a naravno ima i onih kojima su sluzile kako treba sve je to kako te potrefi

Ma sve kako potrefis bgm i ko je prije tebe vozao,,,,,,,,,, ja vozio Astru 2.0 DTI autic pravo fino ide nema zubcasti odrzavanje ni ne znam sta je fakat joj nikad nista ili sam ja samo potrefio prelazio sa njim svake sedmice 2 000km Italia - Bosna svega sa njom presao oko 100 000 i u tom vremenu jednom promijenio disk plocice i akumulator ostalo nesjecam se da sam ista vise dirnuo
 
Član
ovaj stilo ti nije los, samo dijelovi preskupi, kugle i seleni non stop odlaze (marka delphi u anet-u, a bolje nema kod nas). zimi grijanje nula bodova a brave uvijek skoro zaledjene, motor jtd pretezak polomi sve ispod sebe na nasim putevima al istina je da stvarno malo trosi na otvorenom oko 4L/100km. Najbolje ti je uzeti za te pare kakvo francusko vozilo bolji su i od njemackih i od talijanskih. Nasi su putevi pravljeni za stojadine, juge, golf 2, ko god bolje od toga uzme po mom misljenju samo ce jade sebi navuci. A o mehanicarima da i ne govorim..sve su to SAMOUKI ŠARAFAŠI koji su se nasli na prelomu od auta sa karburatorom do anjsprica pa ni jedno ni drugo ne znaju da poprave. Ne znam jarane sta bih ti rekao...
 
Član
bbi8 je napisao(la):
ovaj stilo ti nije los, samo dijelovi preskupi, kugle i seleni non stop odlaze (marka delphi u anet-u, a bolje nema kod nas). zimi grijanje nula bodova a brave uvijek skoro zaledjene, motor jtd pretezak polomi sve ispod sebe na nasim putevima al istina je da stvarno malo trosi na otvorenom oko 4L/100km. Najbolje ti je uzeti za te pare kakvo francusko vozilo bolji su i od njemackih i od talijanskih. Nasi su putevi pravljeni za stojadine, juge, golf 2, ko god bolje od toga uzme po mom misljenju samo ce jade sebi navuci. A o mehanicarima da i ne govorim..sve su to SAMOUKI ŠARAFAŠI koji su se nasli na prelomu od auta sa karburatorom do anjsprica pa ni jedno ni drugo ne znaju da poprave. Ne znam jarane sta bih ti rekao...
e stvarno jbg pretjera cuj kugle i seleni stalno odlaze :lol: pa na mom su jos fabricke kugle nista ne lupa jos.....a i na drugom Stilu kod starog sve OK a ide po Drini i vucara se sa njim gdje stigne uopste ga ne cuva preko rupa :D da kugle i seleni odlaze kada se uzimaju one od 75KM uzmi orginalnu lafetu koja je 250KM pa ce izdrzati bruku mozda i nadziviti auto ;) cuj pretezak motor polomi sve :D a za puteve se apsolutno slazem ;)
i da ne trosi 4l trosi vise od Golfa TDI sigurno ;)
 
Član
Delphi lafeta i jeste u anetu 200km. Za tu lafetu ti i pricam. Naravno, mozda po evropi i njihovim putevima ta kugla moze preci 200 000-250 000km al kod nas 50-60 000km max
 
Top