Ford Focus,Fiat Stilo,Opel Astra VASA MISLJENJA ?

Ford Focus,Fiat Stilo,Opel Astra VASA MISLJENJA ?

Član
ja stojim iza toga da trosi vise ;) jbg digni mu mali obrtaje iznad 2000 ponekad ne bi zgoreg bilo :D niski obrtaji pate masinu i mjenjac ako nisi znao , drzi se sredine zlatne ;)
 
Član
pa na 2000 obrtaja si skoro vec na polovini max obrtaja...ako je to pacenje masine...
turbo mu se pali na oko 1800-2000 obrtaja...kad ne palis turbo auto dosta dosta manje trosi...
 
Član
bbi8 je napisao(la):
pa na 2000 obrtaja si skoro vec na polovini max obrtaja...ako je to pacenje masine...
turbo mu se pali na oko 1800-2000 obrtaja...kad ne palis turbo auto dosta dosta manje trosi...
turbo se ne pali on se stalno vrti samo sto max efekt punjenja postize na 1900 obrtaja,izvini ali ti ne vjerujem da je MultiJet u pitanju mozda bi i povjerovao,ako nisi znao kod nas je varijabilni turbo ;)
 
Član
znam....ja sam spreman po pare da se kladim..vozit cu gdje treba normalnom brzinom u petoj sa dvoicom u autu necu potrositi preko 4l/100km...stilo u cetvrtoj i petoj ako ga vozis na oko 1600-1700 obrtaja, sto ti dodje negdje oko 80-90km/h nista ne trosi..i to mu je jedan veliki plus. a mane sam mu nabrojao..vozim ga 140 000 znam sta mu valja a sta ne...

za tdi motor ne znam...znam samo da je malo bucniji na semaforu na stangasu...štekće tdi specificno..
 
Član
u mene stari i zet imaju astre 1.7 trosi od 5l do6.5l i prezadovoljni su a pogotovo stari koji puno prelazi ja bih uzeo astru ali opet stilo mi je ljepsi a focusa nebih nikako
 
Član
Kakva astra .... kakav ford ... fkt prva generacija focusa mi je odvratna ..


Fiat Stilo - MJeT motori , extra idu , laki su za odrzavanje ... potrosnja nista ... al stvarno nista :D
 
evo ti ovaj smanjis mu cijenu ili pozajmis 2000KM za ovakvog Stila jos 3-oja vrata ;)
http://www.pik.ba/artikal/1822416/fiat-stilo-1-9-m-jet-16v-103-kw/
 
Član
ovaj je dobar barem na oko a nije ni skup ;)

samo izgleda da mu je ispaljen airbag iz volana ili se meni cini :icon_question:
 
Focus sa 1.8 TDCi motorom je definitivno najbolji Fordov dizelas, i s njim neces imati problema. Odrzavanje i nije skupo, filter goriva npr 20 maraka itd... TDDi ti ne bih preporucio, ali tesko da ces kod nas naci dobrog Focusa, bolje ti je ganjaj nesto vani, i dovuci ovamo ;)
 
Član
Ode ovo u Off sa Stilom al nema veze :) ..ma ukratko shvatio sam uglavnom kakvi su .,a sto se tice ovog Stila od 10 milja iskreno nebi nikad dao toliko za neko malo auto,prije bih sebi uzeo neko vece auto limuzinu ,tipa Passat itd..sad mi treba neko manje auto sa 2/3 vrata do nekih 7-8 milja
Svima hvala na savjetima :cool:
Ako jos neko ima nes da kaze slobodnoo :icon_biggrin:
 
Član
astra 1.7dti NEMOJ ni u SNU!!! ford focus 1.8tdci pa to bi moglo nekako proci ali to je nek ti je druga opcija!!
najbolja opcija ti je STILO 1.9JTD 115ks, samo redovno odrzavanje uz seleniu, potrosni dijelovi idu u svakom autu lafeti i ta sranja MORAJU otici na nasoj cesti i neces mijenjati svakih 10 000 tako da no sikiriki, nemoj onaj JTD od 140ks posto ima ovaj komsija i vise mu je hauba otvorena nego sto se auto vozi, svaki boziji dan covjek nesto cacka po njoj, i kako sam nacuo zeza ga elektronika, po meni najbolji izbor 1.9jtd 115ks.. i jos bi ti ja ubacio alfu 147 1.9JTD da i o tom autu razmislis, vozi jaran 4 godine NIKAD NIKAD nista.. samo servis, i jednom promjenio selene lafete i amortizere a covjek svaki dan ide na posao i s posla cca 60KM.. aaa i jos predje po gradu kilometara i kilometara
 
Član
Hvala Drug na savijetu ,naravno svaki prijedlog je dobro dosao :)
Sam da pitam nesta gledam Vectru 2.0 DTI imal iko iskustva s tim autima i s tim motorima cisto onako radi informisanja
 
Član
ma uzmi astru auto extra kvalitetno sta ti vrjedi kupiti stila pa da okines ja sam imao punta vozio 6 godina platio 7100km prodao za 300km pa razmisli za fiata nikada nije bilo jeftino i dobro ali da je ljep jeste nema tu sta
 
Član
veljo-p je napisao(la):
ma uzmi astru auto extra kvalitetno sta ti vrjedi kupiti stila pa da okines ja sam imao punta vozio 6 godina platio 7100km prodao za 300km pa razmisli za fiata nikada nije bilo jeftino i dobro ali da je ljep jeste nema tu sta

Hvala na savijetu :)
 
Top