Folija - Malo vjezbam za auto :)

Folija - Malo vjezbam za auto :)

Član
Adi obicno su to rolne odredjene sirine, ja mislim 60 cm jedna sirina a 126 ili 120 druga kod mene u Bijeljini ima samo ova manja 60. A duzina ide kolko hoces. Mada sam vidjao i te kao komade vec isjecene al mi se to bas i nije svidjelo.

Nego hajde pitaj imaju li tu rolnu sto je 126cm siroka i pitaj koja je marka te folije ? Ako te ne mrzi pa pisi ovde. A valjda ce i Trizex vidjeti u Tuzli.

U sarajevu je metar duzine od te velike rolne znaci 126cm x 100 cm oko 5 KM al duzinu mozes uzet koliku hoces, al mi Sarajevo malo podaleko i nije ova AVERY nego ORACAL evo sad sam se sjetio koja je, neki cak kazu da je ta ORACAL jos bolja al opet bi morao uzet komad da probam.
 
Ja sam takvim folijama radio crvene chize/crte na golfu 3 kao golf "GTI 20 Years anniversary edition",ima u garazi slika, natpis golf gl sam takodje radio tom folijom, mislio sam uzeti dvije te folije crne mat i presvuci haubu ali hauba mi ima nekoliko pukotina odma povis maske od kamencica, pa se bojim da necu svu boju ogulit kad budem skidao foliju pa sam odustao.

Ja te folije kupujem u knjizari cijena je 3.5 KM a dimenzije su mislim 120(cm)x60(cm)
 
Član
zao mi je momci ali ja sam iducih par dana "van opticaja", necu biti ni online, ako neko drugi od tuzlaka moze da ode da provjeri to, meni se sve cini da je sirina bila tako negdje oko pola metra, mozda se got2b moze sjetit.....
 
Član
Folija je širine 45cm prodaje se na metar duzni, znači 45x100, 45x200...
Ja je naručujem iz Banja Luke firma se zove Hem Kolor prodajem je 3,60KM po metru...
Samoljepliva je, kada se rade obline ili neravnine koristi se industriski ili obični kućni fen...
 
Član
Jos malo pa radim cijelo auto :)

A mozda cu veceras uzeti ovu drugu rucku da uradim pa cu slikati sve.
 
Član
Ko mi ima prodati ove folije jedno metar?:D

Ili zna li neko ima li je uzeti negdje u Sarajevu da uzmem pa da se stelim lagano na svojim ruckama...:icon_smile:
 
Član
super je ovo nema sta,a vijek trajanja,hm,ma ko ga hebe nek traje koliko hoce vazna je neka promjena:cool::cool:
 
Član
Samo ne znam jesam li napomenuo za rucke od Golfova, morate guliti ono sto je ostalo od fabricke farbe to sto je izguljeno je farba nekakva.

Ovaj golf je prodan izgleda su mu rucke presudile :) pa nisam slikao nista ali radim sebi lajsne na vratima pa cu kad zavrsim nabaciti slike, slikao sam sve korak po korak to ce biti valjda sledece sedmice sad sam nesto zauzet drugo :)

Jos malu cu vam i farove postavit i to sam napravio i slikao, neki su vec vidjeli uzivo ispalo je super bolje nego sto sam ocekivao :)
 
Član
menjic je napisao(la):
Adi obicno su to rolne odredjene sirine, ja mislim 60 cm jedna sirina a 126 ili 120 druga kod mene u Bijeljini ima samo ova manja 60. A duzina ide kolko hoces. Mada sam vidjao i te kao komade vec isjecene al mi se to bas i nije svidjelo.

Nego hajde pitaj imaju li tu rolnu sto je 126cm siroka i pitaj koja je marka te folije ? Ako te ne mrzi pa pisi ovde. A valjda ce i Trizex vidjeti u Tuzli.

U sarajevu je metar duzine od te velike rolne znaci 126cm x 100 cm oko 5 KM al duzinu mozes uzet koliku hoces, al mi Sarajevo malo podaleko i nije ova AVERY nego ORACAL evo sad sam se sjetio koja je, neki cak kazu da je ta ORACAL jos bolja al opet bi morao uzet komad da probam.

Ajd vidjet cu koja je marka i koje dimenzije imaju imaju dva firmopisca ovdje pa pitam i njih odakle nabavljaju pa napisem ovdje ;)
 

Zex

Član
U pitanju je najobicnija tapeta folija koju mozete kupiti u knjizarama i prodavnicama boja i lakova,te u vecim trznim centrima (trazite samolepljivu tapetu),cene su nekih 4KM po metru duznom (najcesce su tu negde oko pola metra sirine).

Stim da ako znate nekog firmopisca,mozete uzeti od njega (ili pitati za info gde on kupuje),jer ih vecina radi sa Oracle folijama koje su sire (cak i preko 1m),sto je pogodnije za presvlacenje neke vece povrsine.
 
Član
momak je dobro odradio ovo, samo sto ima jos jedna caka prilikom ljepljena folije....
prilikom velikih vrucina naravno temperatura ( kao sto je ljeti ili ti ga sune) dokazi do odljepljivanja folije ili folija se polako vraca u prvobitni polozaj,prilikom vecih rastezanja e tu stupa PLAJMER koji neda folij da se vrati gdje je nekad bila...taj PLAJMER se namaze po ivicama i njegovo dejstvo je kao duplo ljepilo.....
ovo je strucan savjet, a sa folijom se moze sve presvuci...
pozzz
 
Top