Folija - Malo vjezbam za auto :)

Folija - Malo vjezbam za auto :)

N

nenad

Koji je naziv folije, za sta je namjenjena? Da znam sta cu traziti.
 
Član
poprilicno sam siguran da je ovo ona "obicna" folija koju koristimo za one trake na sajbi itd....
 
Član
malo sam trazio po netu oko tih folija pa sam naletio na ovo znaci i lumar nudi foliju tako zvanu carbon foliju ali jbg ovo nesto skupo ne isplati se vjezbati sa ovim 50cm x 50cm 80KM:D

http://www.pik.ba/artikal/135796/carbon-look-folija/#sta=slike
 
duurma je napisao(la):
malo sam trazio po netu oko tih folija pa sam naletio na ovo znaci i lumar nudi foliju tako zvanu carbon foliju ali jbg ovo nesto skupo ne isplati se vjezbati sa ovim 50cm x 50cm 80KM:D

http://www.pik.ba/artikal/135796/carbon-look-folija/#sta=slike

ovu karbon je momak u tuzli uradio na golfu V,na haubi bas extra izgleda ;)
 
Član
postoji vise vrsta ovavih folija, ima i aluminiskih i carbon,carbon 3D itd.samo treba paziti pri kupovini ima ih koje se nemogu razvuci mislim udubljenja se nemogu uraditi jer je gruba dzabe od fena ali ima oni sa kojima extra ide ,u italiji 60x40 ta tvrda sto se nemogu raditi udubljenja kosta 12 eura a ona rastezljiva oko 25
 
Član
Uh dok procitah sve bice DIY kad budem drugu rucku radio ovo sam zurio pa usput samo slikao prije i posle :) a evo sad jos jedna slika pa cu onda i na autu slikat i sam sam se iznenadio kad sam montirao na auto bolje nego novo ispalo.

jt58ox.jpg


E sad Folija je AERY crna mat a ova linija je isto mislim AVERY mirror, moze se koristiti svaka samoljepljica koja vam padne pod ruku :) Razlike ce biti u trajanju i debljini i razvlacenju ova se razvlaci sa obicnim fenom za kosu i jako se dobro oblikuje zato sto je tanka i sto se sa ovim fenom smeksa ko zvaka bude :)

Ne znam sta ste jos pitali sve al eto, prvo se nalijepi na najveci ravni ili ravniji dio na tome sta zelite da prelijepite pa se onda lagano ide dalje a na krivinama i udubljenjima se malo zagrije fenom pa rastegne i zalijepi, samo je bitno da se ide polako i pazi na sitnice, ako ostane baloncic odljepite do njega pa ponovo. Zato treba pomalo da ne skidate sa cijelog dijela i da se ne desi da primjetite baloncic kad zavrsite oblikovanje. Znaci samo polako i pazljivo, skoro pa svaki oblik se moze zalijepiti sa malo prakse.

Ali eto kazem za koji dan dok uhvatim malo vremena pa budem lijepio drugu rucku napravicu pravo korak po korak uputstvo sa slikama.

Na ovo sam potrosio jedno marku mozda dvije :) i jedno 20ak minuta vremena. Sto ce reci manje vremena sam na lijepljenje potrosio nego na slikanje i pisanje ovde :) tako da se isplati makar se izgrebalo brzo, zgulim pa opet.

S obzirom da iste ove folije imam na gepeku sa vanjske strane i da sam zimus strugao led lopaticom sa te folije bas da vidim sta ce biti, i nije se cak ni izgrebala, mislim da ce na ovoj rucki da traje godinama.

A svakako planiram cijelo auto da radim sa ovom istom folijom, pa ne skodi malo vjezbe :)
 
To je ta o kojoj si mi pricao,jbt pa ovo izgleda predobro,fakat izvrsna folija i za van i za unutra je korisna.

Menjicu de ti meni reci jesi ti to narucio iz Sa do Bijeljine ili si isao do Sa po nju,ako je ovo drugo,moramo se cut kad budes opet isao da i meni kupis pa ja dodjem u Bn po nju. Odlicno stvarno:icon_eek:
 
Član
Hvala za opisu pomoci ce nekome kako da uradi ;)

Ja sam probo sa onom hrom foliom kvadrat dodje 7.5 KM oblago rucke sa vanjske strane na mercedesu, kod mene je trajala nekih 4-5 mjeseci i nije se odljepljivala al auto sam prao kod kuce nisam na praoni mozda je i to + da duze traje ,auto ej prodato s njiam ne znam kolko su jos izdrzale :icon_smile: uglavnom solidan vijek trajanja im je ;)

Samo sto se ja nsiam sjetio da probam fenm grijat pa je ostalo na mjestima neravnina al opet je dobro bilo :icon_smile:
 
Član
Pa eto marka je AVERY a boje trazite, u Bijeljini ima manjih dimenzija, mislim da je rolna siroka 60 cm.

A za vece treba do sarajeva kod njih ima metar i nesto sirina ali nije ovaj proizvodjac nego neki drugi al sad se ne mogu sjetit da me ubijete, pogledacu posle.

Jeste Erol o ovoj sam pricao i vidio si je kod mene na gepeku to je AVERY iz Bijeljine, a nisam jos isao u Sarajevo.

Ako nekom bude trebalo meni obicno nije porblem kupiti cesto sam na putu Doboj Tuzla Bijeljina, ali mislim da to svuda ima da se kupi, obicno koriste firmopisci za reklame pa i njima stoji napolju na suncu pa izdrzi koju godinu.

A Trizex je mogao provjeriti u Fortuni dal ima kojae dimenzije i koji proizvodjac pa nam svima javit ovde. Jer i meni treba siroka a mrzi me samo zbog tog ici u Sarajevo. Morao bi dvaput ici, jednom da uzmem komadic da probam a drugi put da uzmem vise pa oblepim komplet auto :)
 
Član
Ima kod nas u Srebreniku za kupit ove folije ,u velicini 60x100 cm il bi 100x100 cm je 3.5 KM ove obicne boje crvena,crna,bijela.... a ona hrom i neke gotivnije su oko 7 KM
 
Top