Fiat stilo JTD - Problem sa mjenjacem nesto rezi...

Fiat stilo JTD - Problem sa mjenjacem nesto rezi...

Član
Dobro,nek vozi tako,al nece biti miran,a majstor je tako i meni rekao za kuglu moze jos pa kad sam otisao pod put,ja kod njega kaze pa ko ti je kriv sto nisi zamjenio i ja kontam normalno da sam ja kriv sto sam poslusao njega,a ne on sto mi je rekao da vozim
 
Dobro,nek vozi tako,al nece biti miran,a majstor je tako i meni rekao za kuglu moze jos pa kad sam otisao pod put,ja kod njega kaze pa ko ti je kriv sto nisi zamjenio i ja kontam normalno da sam ja kriv sto sam poslusao njega,a ne on sto mi je rekao da vozim
E jbg na njemu je da odluci oce li odma praviti ili tako voziti svakako je bolje odma napraviti...
 
Meni je odjednom crklo , sreca pa sam se vracao i bio sam na vrhu svoje ulice kada se desilo :D Jos nisam jos htio da saltam opste u drugu , jedan period sam vozio prva pa treca haha
:D Eto sve zavisi od situacije do situacije tebe odma otislo, ja evo sa takvim mjenjacem vozim oko godinu dana istina tranju pa mi se ne isplati da mjenjam mjenjac i evo ga jos nekako salta do kad ce ne zna se
 
Član
Nase je da mu damo sto bolji savjet,a njegovo je da li ce poslusati ili ne,jer sto kazes njegova kola njegova volja
 
Član
prvo krci pa onda ostanes bez brzine pa se onda raspane skroz mjenjac...vjerujem da ima neki dobar mehanicar nek ti reparira mjenjac kompletan i miran si,ako mislis zadrzati auto na duzi period....sve ostalo,kupovina polovnog bla bla je rizik jer opet ne znas u kakvom je stanju...
 
Momci izgleda da nije sinhron, jer bi ponasanje s mjenajcom bilo takvo da bi bilo takvo kao da ce iskociti iz brzine, nema zujanja i hoda na mjenjacu, mozda je to one sklopkice sto mjenja brzine il to one male kugle sto ubada mjenajc tj ima malo hoda kad ga stavim u neutral pa lijevo desno nije cvrst ..
 
Član
Momci izgleda da nije sinhron, jer bi ponasanje s mjenajcom bilo takvo da bi bilo takvo kao da ce iskociti iz brzine, nema zujanja i hoda na mjenjacu, mozda je to one sklopkice sto mjenja brzine il to one male kugle sto ubada mjenajc tj ima malo hoda kad ga stavim u neutral pa lijevo desno nije cvrst ..
Koji klinac pitas ako sve znas?!?
 
Jarane, de bolan pusti se snimanja već počni lagano sa saniranjem kvara. Ovo govorim iz ljubavi prema Fiatu :D čak sam se raspitao i za ulje u mjenjaču, ide Tutela ili Total 75w8o API GL-5, nešto manje od 2 l i ozrači taj cilindar kvačila pa onda vidi na čemu si i kako će se mjenjač a i kvačilo ponašati. Nema na čemu. ;)
 
Jarane, de bolan pusti se snimanja već počni lagano sa saniranjem kvara. Ovo govorim iz ljubavi prema Fiatu :D čak sam se raspitao i za ulje u mjenjaču, ide Tutela ili Total 75w8o API GL-5, nešto manje od 2 l i ozrači taj cilindar kvačila pa onda vidi na čemu si i kako će se mjenjač a i kvačilo ponašati. Nema na čemu. ;)
Danas trebam da vozim majstoru auto da mi zamjeni stabilizator pa cu ga pitati jel treba mjenjati ulje i ovo da sredi.
 
Top