Fiat stilo JTD - Problem sa mjenjacem nesto rezi...

Fiat stilo JTD - Problem sa mjenjacem nesto rezi...

Danas trebam da vozim majstoru auto da mi zamjeni stabilizator pa cu ga pitati jel treba mjenjati ulje i ovo da sredi.
Reći će ti isto k'o što je i meni moj levat od majstora rekao : '' Ma nemoj đaba ulje mjenjati, bitno je samo da ulja ima i da podmazuje a kakvo je i koje je, to manje-više '' ali sam prešao preko toga, kupio ulje i rekao mu : '' Fino te pitam hoćeš li da mjenjaš ulje ili ne, ništa mi više ne govori '' i on naravno zamjenio ulje a ja dobio ' novi ' mjenjač :D:D:D:D
 
Član
ja sam imao lose iskustvo sa fiatom i mjenjacem na fiatu,prvo mi je pukla manzetna na poluosovini i izaslo ulje al to niko nije ni primjetio niti ista je hucalo,nakon nekog vremena pocelo se cuti kad se ubacuje u trecu brzinu,tad je ulje novo nasuto i zamjenjena manzetna i smirilo se to krcanje prilikom ubacivanja,posle jedno mjesec dana ponovo je pocelo malo po malo,nije proslo ni mjesec dana nesta je puklo u mjenjacu mjenjac je totalno zakovao zupcanici u njemu blokirali i prilikom tog udara plutajuci zamajc je stradao,i sva steta me izasla skoro 1500 km.. pozz
 
Član
Reći će ti isto k'o što je i meni moj levat od majstora rekao : '' Ma nemoj đaba ulje mjenjati, bitno je samo da ulja ima i da podmazuje a kakvo je i koje je, to manje-više '' ali sam prešao preko toga, kupio ulje i rekao mu : '' Fino te pitam hoćeš li da mjenjaš ulje ili ne, ništa mi više ne govori '' i on naravno zamjenio ulje a ja dobio ' novi ' mjenjač :D:D:D:D
Rijetko koji majstor hoce da mijenja ulje u kocnicama ili u mjenjacu nzm zasto valjda da se narod ne trosi hah
 
Top