Fiat stilo JTD - Problem sa mjenjacem nesto rezi...

Fiat stilo JTD - Problem sa mjenjacem nesto rezi...

Pozdrav imam fiata 1.9 jtd 85kw, i kada brzo mijenjam iz 2 u 3 nesto malo kao da zakaci rezi a kada sporo promjenim onda nista, znaci frka je kada brzo promjenim iz 2 u 3... kao kad turpija upadne.. ako neko moze pomoci neka javi poz
 
To je prijatelju sklop mjenjaca , mislim da je jeftinije uzeti citav mjenjac nego taj rastavljati i mjenjati. A ako se odlucis ipak za rastavljanje samo upisi na google sihroni mjenjaca pa ces vidjeti sta je to , uglavnom sacekaj jos druga misljenja forumasa pa onda kad se tacno zakljuci sta je baci se na posao. To je moje iskustvo mozda ima jos neki razlog sto se to cuje.
 
To je prijatelju sklop mjenjaca , mislim da je jeftinije uzeti citav mjenjac nego taj rastavljati i mjenjati. A ako se odlucis ipak za rastavljanje samo upisi na google sihroni mjenjaca pa ces vidjeti sta je to , uglavnom sacekaj jos druga misljenja forumasa pa onda kad se tacno zakljuci sta je baci se na posao. To je moje iskustvo mozda ima jos neki razlog sto se to cuje.
Hvala, auto vuce normalno sve ok eto samo to kao kad zareci turpija, pri normalnom mjenjanu nista tj na manjim obrtajima ja njega udarim do 4k npr u 2 brzini drzim kvacilo dok ne spane npr na 2.5k i promjenim nista a kad ga brzo presaltam onda se to desi
 
Super Moderator
sinhroni vjerovatno kao sto kolega rece il ti kvacilo ne odvaja bas najbolje
ako je do samog mjenjaca onda fino na otpad, autootpad sefer i uzmes sa stila jtd 16v mjenjac 6 brzina
 
Mislim da nisu skupi citavi mjenjaci za Fiata pa onda ostavi taj svoj za djelove , jer moras naci nekoga ko ce ti prodati samo taj sihron pa ga onda maistor mora rasklopiti da se to zamjeni mislim da ima ruku i djelova koliko je i sam mjenjac opet ne znam mozda se varam , sigurno ovde ima neko sa vise iskustva po tom pitanju
 
sinhroni vjerovatno kao sto kolega rece il ti kvacilo ne odvaja bas najbolje
ako je do samog mjenjaca onda fino na otpad, autootpad sefer i uzmes sa stila jtd 16v mjenjac 6 brzina
A kad smo kod kvacila, kvacilo mi ima malo lufta nije dignuto do vrha pa da ga stisnes vec je dignuto do vrha pa imas kad ga stisnes lufta pa tek onda reaguje ?
 
Razumijem , pravac ti maistoru nekom dobrom nek ti to sve fino pregleda kako god zavrsit ces na kraju kod njeg a ovde se samo mozes vise informisati.
 
Top