FIAT STILO JTD...kvar rijesen!!!

FIAT STILO JTD...kvar rijesen!!!

RE: FIAT STILO...pomoc!!!

imam evo i sam stila JTD i mogu reć da nisam imo nikakvih problema...izgleda da je i taj problem s lampicom airbaga riješen (neko prije mene)...auto lijepo ide, lijepo izgleda...udoban je, jos taj motor, bez mane je...
moja preporuka je taj model i motor...i još su ti eto drugi napisali mišljenja...pa ti vidi :)
 
RE: FIAT STILO...pomoc!!!

i ja razmisljam o kupovini stila, iskljucivo 3 vrata,
samo ne znam sto ne sacekas ovaj uvoz, mozes ga kupiti
od 2 do 25000 evra, plus carina i troskovi
 
Član
RE: FIAT STILO...pomoc!!!

To sa uvozom ce biti manje vise ista stvar! Dok poplacas dodatne trsokove za njega doce te isto! S tim da su novije generacije bolje naravno,jer je dosta djecijih bolesti rjeseno! A ako vec planiras stila ganjaj mjet onaj od 140 ks,brutalno ide!
 
Član
RE: FIAT STILO...pomoc!!!

Predpostavljam sta ti je taj majstor preporucio da kupis, neki golf 4 sa 1.4 motrom 98-99 godinu, sa prozorima na vintanje i tako to to shiba klimom....Ako ti takav auto treba kupi si krntiju i pokajaces se.Pa stilo je za klasu bolji auto od tako opremljene cetvorke sa takvim motorom....
Za taj novac druze, best by 100%,
Nemoj se zaljetati na ove najskuplje majstore tpa Hote i tako to, ima dosta odlicnih majstora koji imaju jako prihvatljive cijene.
Ako te bude intresovalo javi se na p.m. pa da ti dam brojeve.
Ako hoces najbolje ti je da ti dam brojeve gdje sve mozes kupiti dijelove ovdje u Sarajevu i koje su cijene nekih osnovnih dijelova.
Tako ces vidjeti da je fiat jeftiniji sa dijelovima od auta iste klase i istog godista.
PozZ
 
Član
RE: FIAT STILO...pomoc!!!

Dinno_Gti je napisao(la):
hehe hvala svima ma odavno mi se svidja taj autic al danas me majstor jedan baci u ocaj kaze bjezi od toga auta ovako onako kvare se...a ovaj je stilo sa dvoja vrata i metalik sivi a tu sam boju trazio.najvjerovatnije idem sutra da ga uzmem al prvo na komp kilometrazu pregledat.ugl ima svu opremu osim koze...
samo me interesuje na osnovu cega je bazirano njegovo misljenje na znanju,iskustvu ili nesta skroz trece :icon_question: danas se titula majstor dodjeljuje pogresnim ljudima pravih majstora je malo...... uzmi ti to brate ako valja neces se pokajati ;)
 
Član
RE: FIAT STILO...pomoc!!!

Odvuci majstoru dobrom ako ga imas nek ti pregleda auto, svi se baziramo na kilometrazi ionako je lazna...pregledaj auto na trapovima, kakvo je kvacilo kocnice i te stvari, motor ti se sigurno nece pokvariti na tom autu..
 
Član
RE: FIAT STILO...pomoc!!!

Majstor je garant radio doktorsku disertaciju na golfu 1. turbo, ajnjspric, specijal, sinhro, gti sve crveno, ...
I predostavljam da ima jednog takvog golfica i kad mu kazes da je to staro, trulo i nesigurno on ce odgovoriti ovako:
"Ko, pa ovaj golf ce poderati takva tri fijata, jesi li zdrav i normalan, sta je s tobom.... pa ovaj golf ima najbolju.... itd. itd.."
Jeli ti mozda takav majstor dao savjet??
 
Član
RE: FIAT STILO...pomoc!!!

Ma njegov majstor voza golfa dvicu a to se nekvari kao stilo jer nema elektronike samo osnovno:D sve su ti rekli samo dobar majstor i kojem vjerujes a za kilometrazu sumljam da je ta ali nije i nemoguce vidjet ces kad vidis auto kako je stanje motora pa se mozes orjentisati;)
 
Član
RE: FIAT STILO...pomoc!!!

Pogledaj volan mjenjac, kako ide u brzine, pritisni kvacilo, na tom motoru treba da ide bas glatko, ali inace je pedala kvacila kod stila malo cudno postavljena, kako je mekana kocni ti je mozda najbolji pokazatelj koliko je presao.
Pogledaj koliko su izlizane plastik, po tome se najbolje vidi habanje.Opet moras znati da su sitne plastike poput kruga na cd-playeru ili dugmica elektro podizaca presvucene tankim mekanim slojem gume sto je bio totalni promasaj jer se guma ljusti i tako moze da izgleda jako lose.Imao sam jednog sa 70 hiljada na satu a zena ga vozila(Vjerovatno neka koka), imala guge nokte i nagrdila ga jeunutr.
I tako.
Moj ti je savjet da od opreme potrazis bar da ima kozni volan i mjenjac i plisana sjedista kao i CD-player.
On vec svaki ima dovoljno opreme za sve sto ti je potrebno.
Kazem ti LPG i vozas se za Dz....
 
Član
RE: FIAT STILO...pomoc!!!

Kod mene skoro 3 godine osim sercisa samo sto sam moro cistit EGR ventil a opet ga nisam mijenjo :D

I trebo bi lafet zamijenit a i to ne bi otislo da nisu ovakve ceste pa ne roknes u rupu :icon_evil: ostalo nis samo sipaj i vozi ;)

I neki dan sam ocistio kontak na zadnjem stopu bio oksidiro pa prijavljivo gresku et tolko ak su to neki famozni kvarovi za tri godine onda jebga :lol:
 
Član
RE: FIAT STILO...pomoc!!!

hehe golf ako se nekvari onda si ko kremenko supalj pod hahahah...eo i odustao sam od 1.6 16v jer sam nasao jtd i probao ga ma auto leti ali na rupu kad sam uletio culo se nesto kako je lupilo e sad da li je to kugla ili selen blok nezz...
al eto reko je taj da ce platit taj kvar.a auto je 2003godina 153000km presao i uvezen prije 6 mjeseci.a ovi mi majstori po mozgu skacu kazu skupa lafeta i tako to neuzimaj ma joj...
 
Član
RE: FIAT STILO...pomoc!!!

Slusaj, po meni je najveca mana fiata sto se kugla ne moze odvojiti od lafete, pa se sve mijenja.
Lafeta sa kuglom i selenima ti je od 80 do 100KM,
Ali ti kad ga uzimas ucijeni ga da neces uzeti auto dok sve to ne sredi.
U globalu je jako jednostavan trap i nema previse dijelova.
Krajnice, lafete stabilizatori, spone.
Gledaj jos jednu stvar kod fiata.
Pokusaj se okrenuti negdje na nekom nagibu, i sad kad ides u rikverc npr. puni lijevi i krenes naprijed puni desni, mozda se cuje jako ruzan tup udarac metal od metal.
To jos sa sigurnoscu nisu otkrili sta bi moglo biti ali je najvjerovatnije amortizer ili lafeta.
Nemoj to da ti promakne, gledaj da ti sve rijesi, boli te briga.
Ima moj drugar jednog stila JTD, 2002, kozni volan mjenjac, plisana sjedista, zimske gume.
Meni je jednom govorio da ce prodavati i rekao je jednu smjesnu cijenu.
Ako budes htio da ga pogledas javi se na p.m.
 
Član
RE: FIAT STILO...pomoc!!!

znaci kupljen fiat stilo jtd 85 kw i ja prezadovoljan auto ide ko ludo...i sve je bilo uredu krenem u makbel po zimske gume i cekam brisaci upaljeni kad odjednom kazaljka od goriva poludi hoda gore dole i ugasi mi se unutra svijetlo enterijera itd...brisaci kad su upaljeni na vremenski to se desava a kad brzo rade nista sve normalno.cuje se relej crni dole kod volana gdje su osiguraci kako cakne-iskoci i onda sve blinkne i ugasi se...znaci to se desi samo kad brisaci rade na vremenski tj prva brzina...pa ako neko zna da javne.neznam da li relej dotrajao ili sta vec???:icon_sad:
 
Član
RE: FIAT STILO JTD...nesto crklo

negdje ti masa luduje, to je jedino zajednicko tome svemu......eventualno neka glupost, tipa da curi voda negdje pa kapa na tablu s osiguracima
 
Top