FIAT STILO JTD...kvar rijesen!!!

FIAT STILO JTD...kvar rijesen!!!

Član
znaci nasao sam fiata stilo 1.6 16v i presao je 120000km razmisljam da ga kupim e sad ako neko moze reci koje su njegove mane i na sta trebam paznju obratit kod kupovine!!!:icon_question:
 
Član
RE: FIAT STILO...pomoc!!!

Koje godište??? Jesi siguran u tu kilometražu kod nas svako auto koje se prodaje ima između 120000 i 160000 ja malo koje da sam vidio da piše 200+ hiljada...
 
Član
RE: FIAT STILO...pomoc!!!

na satu pise sad 123000km i taj je je stilo uvezen prije 2 godine i kaze da ga je vozio na dijagnostiku i gledao kilometrazu i nez kolika je tada bila i rekli su mu da je stvarna ...a 2001god je.
:icon_question:
 
Član
RE: FIAT STILO...pomoc!!!

Ja sam uzeo A4 2007 godina je i imao je 157000 stvarnih jer sam lično provjeravao servise što su rađeni vani ovde nije bio ni vožen, dobro bi bilo da sam odeš na ovlašteni i to provjeriš na koliko je kilometara tamo rađeno nešto na servisu...90% auta od 2000 na ovamo koja se prodaju imaju na satu od 120 do 160k...malo sumnjivo...ja sam tako golfa uzeo pa kada sam na ovlaštenom nešto mjennjao reko da provjerim da li je nešto rađeno na servisima prije nego što je uvezen i kilometraža je bila veća na tom zadnjem servisu vani nego što je bila kad sam ga ja ovde uzeo...Desi se da ima auta sa stvarnom kilometražom ali većina ih ima više jer ne stoji auto svima za ukras...
 
Član
RE: FIAT STILO...pomoc!!!

Motor kao motor je super, nema nikakvih poznatih problema da kazes da su uobicajeni, jednostavna koncepcija, nema problema s nasim gorivom, Stilo zna imati problema s elektrikom (ne elektronikom, bitna razlika) tj. kontakti mu znaju prekidati i slicno sto dovede do smijesnih problema i situacija a zapravo je bezveze pi*darija u pitanju...standard im je problem da izbacuje gresku od airbaga radi kontakata u sjedistima....ako se sjetim jos koje napisacu, a ima vlasnika Stiloa i po forumu, valjda se koji javi....
 
Član
RE: FIAT STILO...pomoc!!!

Dobar auto, vozim ga pola godine.presao je 16oookm kod mene i samo rijeci hvale.
doduse u mene je 1.9jtd i on je bolja opcija.
zna izbacivati poneku gresku na bord kompjuteru vezanu za airbag ali se to rijesi prosto.
sa 3 vrata je atraktivniji , nizi i siri u odnosu na 5 vrata i karavana a samim tim i stabilniji.
ako sta zapne pitaj i obavezno goni na diagnostiku.poz
 
Član
RE: FIAT STILO...pomoc!!!

Motor solidan,hoce fino povuci,ali zato i potrositi! 10l grad sigruno,otvorena moze i ispod 8l,sve zavisi od klime i noge na gasu! Uzbrdo je malo tromiji! Imao sam 4 god Fiat Bravo sa tim motorom,nije imao nikakvih problema,ali bas nikakvih,a prodao sam ga sa 186 000! Ove sitnice kod stila,tipa airbag lampice su gluposti,to se lako rijesi! Ako uzmes i budes imao problema javi se! Odrzavanje je jeftino,tj relativno jedtino! Stilo ko stilo dobar auto,ja ga imam preko god samo JTD,a mogao si i vidjeti u garazi i nisam se ni jednom pokajao sto sam ga uzeo! POZZ...
 
Član
RE: FIAT STILO...pomoc!!!

Stilo kao i svaki auto ima svojih musica ali sa tim se nije tesko nositi ako se malo raspitas i popricas sa ljudima koji su ga vozili.
Taj motor 1.6 16v je od benzinskih najbolja opcija ako neces sportsko auto.Jedina mana mu je potrosnja od 9-10 L po gradu koju neces moci spustiti.Ali sa plinom koji je vrlo lako i jeftino ugraditi u taj motor postaje prava gradska vozilica koja moze preci i do 110Km za 10 maraka plina.
Ali tad se zapitaj da li si mogao uzeti JTD koji je mnogo jaci, dosta jaci nego tih 10 konja na papiru.
JTD ti je i nesto skuplji za odrzavati jer su malo skuplji dijelovi.
Na tom 1.6 su problemi jedino u kablovima za svjecice i u bobini... ostalo je peri deri godinama.
Samo zapamti da mjenjanje ulja i posebno filtera moras vrsiti tacno na vrijeme i ni dana ni kilometra kasnije.
Ta kilometraza je vrlo izvjesna, ja sam imao do neki dan bravu sa istim motorom i presla je 128 hiljada a 2001 je godina.
Ipak je to benzin i manje se vozi sto ce biti bolje jer mozes kupiti ocuvaniji auto.
Vidi koja ti je razlika sa JTD-om.Ako je samo 1000 Km jeftiniji od nekog jedanko dobro ocuvanog jtd-a onda uzmi JTD, ipak manje trosi a dosta bolje ide.Ako nemas para za JTD i volis benzinca neces se pokajati sa 1.6.
Posebno mi se svidja kad mu das gas i on se bori do 4000 a onda podivlja i osjete se geni 16v itekako...
Neke vece mane uopste nema, jos ako je sa 2 vrata super.(Ovi sa dvoja vrata se sklapaju u drugoj fabrici i za nijansu su kvalitetniji od onih s 4 vrata).
 
Član
RE: FIAT STILO...pomoc!!!

Dinno_Gti je napisao(la):
znaci nasao sam fiata stilo 1.6 16v i presao je 120000km razmisljam da ga kupim e sad ako neko moze reci koje su njegove mane i na sta trebam paznju obratit kod kupovine!!!:icon_question:

jedan od boljih benzinskih motora ti je upravo taj ;) obrati paznju na zadnje selen blokove jer su im oni mana do 2004.god isto tako i nosac mjenjaca nista to nije strasno al ti moze uticati na cijenu auta tj mozes je malo spustiti :icon_smile: i obavezno comp dijagnostika , provjera kilometraze......uglavnom neces se pokajati ako uzmes taj motor :icon_smile:
 
Član
RE: FIAT STILO...pomoc!!!

Jeste, nosac mjenjaca i motora onaj ispod akumulatora, osjeca se da trese na instrumental tabli, ali to je dosta cesci problem kod dizela.
 
Član
RE: FIAT STILO...pomoc!!!

Ja sam uzeo prije mjesec i kusur stilo koji je ruzniji za 895 nijansi ali sam prezadovoljan...sto se odrzavanja tice nemoj samo da ides u automahaniku na pofalicima oni su 200% skuplji od onih na c.vili....:)
kod mene je jtd...
 
Član
RE: FIAT STILO...pomoc!!!

hehe hvala svima ma odavno mi se svidja taj autic al danas me majstor jedan baci u ocaj kaze bjezi od toga auta ovako onako kvare se...a ovaj je stilo sa dvoja vrata i metalik sivi a tu sam boju trazio.najvjerovatnije idem sutra da ga uzmem al prvo na komp kilometrazu pregledat.ugl ima svu opremu osim koze...
 
Član
RE: FIAT STILO...pomoc!!!

Dobar taj majstor neki! Sve ti je to danas lutrija,sve se kvari! Najbitnije ti je u kakvom je stanju autu! Idi na dijagnostiku i detaljan pregled pa odluci!
 
Član
RE: FIAT STILO...pomoc!!!

mah svako se auto kvari ha ja nema auta koje se nece pokvarit...ma odma ga vozit na dijagnostiku i da vidim jel preso 123000 a kaze da jest jer je uvezen al haj vjeruj:lol:
 
Top