Fiat Marea 16v turbo, update boja str 13.

Fiat Marea 16v turbo, update boja str 13.

Član
RE: Fiat Marea 16v turbo

AAHHAAHAHHAHHAHAHHAHA, sha ovo triza? HHAHAAHHA,
cudi me kako nije motor 2.0 20V vidio sam na fiatovom jednom forumu momci su stavljali u HGT-a te motore iz coupea s turbom, izvlacili su s preradom po 290-300 ks :icon_eek::icon_eek:
 
Član
RE: Fiat Marea 16v turbo

DuloX_ je napisao(la):



bit ce slike sutra, evo kako coupe izgleda bez trapova :icon_smile:
sve sto je ostalo je na prodaju...
uhh jeste ga ocerupali sreca pa ja dodjo na vrijeme ,sretno u daljim radovima a projekat nemoze da neuspije kada je maistor celo tu ;) sretno u daljim raovima ;)
 
Član
RE: Fiat Marea 16v turbo

Zestoko si poceo, samo mi je zao sto nisi nasao neki 20v turbo.... ali i ovo ce da vristi...
Stavi na haubu od mare-e farove od kupea ;-))

jepo si ovo ofarbo, samo slikaj i kaci da pratimo u detale!!
 
Član
RE: Fiat Marea 16v turbo

extra napredujes,samo tako,uskoro ce to sve biti slozeno kako treba;);)
 
Legend
RE: Fiat Marea 16v turbo

sto se tice vanjskog izgleda ja ne bi dirao nista,jer svidja mi se onaj njen ljuti front look,bice to drama kad se zavrsi ;)

jesil ovo sa N97 slikao,vidi joj blica :lol:
 
Član
RE: Fiat Marea 16v turbo

Nexus je napisao(la):
sto se tice vanjskog izgleda ja ne bi dirao nista,jer svidja mi se onaj njen ljuti front look,bice to drama kad se zavrsi ;)

jesil ovo sa N97 slikao,vidi joj blica :lol:

heheheh jest n97 je i blic ostaje na lijevoj strani slike, mozes mislit koja fabricka greska za takav telefon...

od izgleda nista se nece mjenjati sem zimskih felgica, tamna sva stakla ukljucujuci i sajbu prednju i mat crna hauba...

@djogi86
mogo sam da uzmem i 20vt i on jest brzi ali svaki motor 2.0 20v koji je neko od prijatelja imo je prolupo vrlo vrlo brzo tako da sam se odlucio za 16vt a i puno ljudi kaze da je 16vt dobro istestiran i izdrzljiv motor a i turbina koja je veca nego kod 20v i puno izdrzljivija.
 
Član
RE: Fiat Marea 16v turbo

Hm, i ja sam se naslusao pucanja 5-te klipnjace,... jednostavno svi vole da udare tamo gdje ga najvise boli i gdje je najosjetljiviji..
Imaju 2 greske:
1.Ne sipaju odgovarajuce selenijino ulje za taj motor koje je bas predvidjeno da bude malo rjedje kako nebi doslo do problema podmazivanja tog 5-tog klipa.
2.Masunu upale na -7 i odmah ga zagasaju na 6 000rpm, zbog materijala od kojieg je izgradjen svaki noviji fiat-ov motor, koji je nevjerovatno cvrst ali jako krt na velike promjenje temperature a na posebno nisku temperatur...
Hm kad sam pokuso uraditi specijalu na radilici, nema sanse....

Ali uz par tih finti za odrzavanje taj motor nema apsolutno nikakvu manu vise, cak su i taj problem sa podmazivanem rijesili poslije 2 000 godine.

Jedva cekam da vidim kako to cudo ide, kad ocekujes da ce biti gotovo da nabacis koji video?
 
Član
RE: Fiat Marea 16v turbo

ma nije problem za odrzavanje tog motora kako treba nego je problem sto ga nemozes uzet novog nigdje, polovan kakav god da uzmes neznas kako je odrzavan...
prvo paljenje sutra ili u utorak vidit cemo kako ce sad spajanje da ide... posle toga ide montiranje zadnjeg mosta i onda testiranje na cesti, bit ce video clip-ova ;)
 
Član
RE: Fiat Marea 16v turbo

Svaka cast za ovo. Jedva cekam da ga vidim na nekom od street raceova :cool:
 
Član
RE: Fiat Marea 16v turbo

Jeli isti zadnji most sa kupea i mare-e, mislim da je takav i na bravu samo ovdje dodjju diskovi.
Hajd javi kako si to skopco, kako reaguju kocioni klipovi, glavni i zadnji onaj, da li ce biti kakvih problema i to.
bas me intresuje.
Ja imam problme na svom bravicu, zadnji tockovi mi dosta jace koce pa se ponasa kao da mu povlacim rucnu... a sve sam izmjenjao i naprijed i nazad!!
Znas li ti do cega bi jos moglo biti??
 
Član
RE: Fiat Marea 16v turbo

djogi86 je napisao(la):
Jeli isti zadnji most sa kupea i mare-e, mislim da je takav i na bravu samo ovdje dodjju diskovi.
Hajd javi kako si to skopco, kako reaguju kocioni klipovi, glavni i zadnji onaj, da li ce biti kakvih problema i to.
bas me intresuje.
Ja imam problme na svom bravicu, zadnji tockovi mi dosta jace koce pa se ponasa kao da mu povlacim rucnu... a sve sam izmjenjao i naprijed i nazad!!
Znas li ti do cega bi jos moglo biti??

Isti problem i ja imam na svojoj bravi, samo se nisam stigao pozabaviti s time zasad, pretpostavljam da je 5ti kocioni u pitanju, da on budalesa, zakiva ili nesto sl. jer poslije par inicijalnih kocenja "dodje" sebi.....

most je malo siri na coupeu, trag tockova tj. , nisam vidio svojim ocima al' tako kaze majstor koji mu radi , ali most kao most, mjesta kopcanja itd, sve je isto....mozes prepakovati diskove sebi na obicni most, ja sam to radio kod sebe na tempri, treba ti sve komplet, diskovi celjusti, sajle rucne, i nosac celjusti, caka je u tom nosacu celjusti koji se postavlja ispod osovine lezaja, osovinu/nabu mozes ostaviti svoju bez problema, ne treba ti drugaciji lezaj tocka...ja sam ostavio 5ti kocioni koji je bio i s dobosima, nema nikakvih problema, niti "zabacuje" auto niti sta....
 
Top