Fiat Marea 16v turbo, update boja str 13.

Fiat Marea 16v turbo, update boja str 13.

Član
Bilo je nekih sitnih problema sa mareinim motorom 1.8 pa sam odlucio da ubacim 2.0 16v turbo iz coupe-a... Nakon duzeg trazenja naso sam ga u njemackoj u ekstra stanju i sve je to doslo ovamo i transplantacija je pocela :icon_smile:
Cijela unutrasnjost iz coupe-a ide u mareu ukljucujuci i tablu.
Komplet motor, instalacija, trap prednj i zadnji sa coupe-a ide na mareu.


coupe prije pocetka rasklapanja


rasklapanje pocelo








 
Legend
RE: Fiat Marea 16v turbo

Sretno u radovima Alene,i redovno nam postavljaj tok projekta :icon_biggrin:
 
Član
RE: Fiat Marea 16v turbo

Svaka cast majstore, jedva cekam da vidim projekat;)
@trizex: da , da FIAT KRS :lol:
 
Član
RE: Fiat Marea 16v turbo

uu ovo će biti dobro, ne pamtim kad sam zadnji put vidjela mareu turbo (ne dizel :icon_biggrin: ), svaka čast :cool:
 
Član
RE: Fiat Marea 16v turbo

mogu mislit kako ce to da ide, jos taj motor iz kupea ima potencijala za dizanje konjica, bit ce to prava letjelica;););)
 
RE: Fiat Marea 16v turbo

znaci ipak si se sreco odlucio,znam jos kad si mi pricao za to(kod saks-a)...neka neka,samo radite...malo me samo buni pitanje zasto nisi iskoristio coupe-ovu karoseriju(predpostavljam da ovo radis za SR,a ako nije za SR nego za svaki dan onda znam odgovor nemoras pisati :D) jer je laksa...
Sve u svemu puno srece u ovome ti zelim i nedaj da ti onaj dugonja cacka plaho oko toga,da nece doci na ideju da stavitepo njegovom obicaju i front od Coupe-a :D :D :D

trizex je napisao(la):
I ne zaboravite, FIAT KRS! : )
 
Član
RE: Fiat Marea 16v turbo

nermin suljagic je napisao(la):
znaci ipak si se sreco odlucio,znam jos kad si mi pricao za to(kod saks-a)...neka neka,samo radite...malo me samo buni pitanje zasto nisi iskoristio coupe-ovu karoseriju(predpostavljam da ovo radis za SR,a ako nije za SR nego za svaki dan onda znam odgovor nemoras pisati :D) jer je laksa...
Sve u svemu puno srece u ovome ti zelim i nedaj da ti onaj dugonja cacka plaho oko toga,da nece doci na ideju da stavitepo njegovom obicaju i front od Coupe-a :D :D :D

trizex je napisao(la):
I ne zaboravite, FIAT KRS! : )







hahhaha ma kakvo to nermine, razmisljo sam ja o tom prednjem kraju pa sam ga se rijesio na vrijeme da nebi slucajno doso na ideju da to sklopim :lol::lol:, a marea ce da bude za svaki dan a i za sr-a, kad sve bude u marei i sve bude radilo kako treba onda ide dizanje snage do nekih 280 konjica a na to sve ide slag na tortu...
zasad se zezam zamjenom sitnica na motoru dok je napolju jer kad se stavi u mareu nece bit prostora ni za sto.
hvala svima na podrsci ;);)
 
Član
RE: Fiat Marea 16v turbo

DuloX_ je napisao(la):
hahhaha ma kakvo to nermine, razmisljo sam ja o tom prednjem kraju pa sam ga se rijesio na vrijeme da nebi slucajno doso na ideju da to sklopim :lol::lol:, a marea ce da bude za svaki dan a i za sr-a, kad sve bude u marei i sve bude radilo kako treba onda ide dizanje snage do nekih 280 konjica a na to sve ide slag na tortu...
zasad se zezam zamjenom sitnica na motoru dok je napolju jer kad se stavi u mareu nece bit prostora ni za sto.
hvala svima na podrsci ;);)

Vec si kren'o da mastas, de sastavi to da se vozi pa cemo lako dalje :D
 
Član
RE: Fiat Marea 16v turbo

trizex je napisao(la):
DuloX_ je napisao(la):
hahhaha ma kakvo to nermine, razmisljo sam ja o tom prednjem kraju pa sam ga se rijesio na vrijeme da nebi slucajno doso na ideju da to sklopim :lol::lol:, a marea ce da bude za svaki dan a i za sr-a, kad sve bude u marei i sve bude radilo kako treba onda ide dizanje snage do nekih 280 konjica a na to sve ide slag na tortu...
zasad se zezam zamjenom sitnica na motoru dok je napolju jer kad se stavi u mareu nece bit prostora ni za sto.
hvala svima na podrsci ;);)

Vec si kren'o da mastas, de sastavi to da se vozi pa cemo lako dalje :D

mislio si da mastam i o coupe-u pa eto coupe dodje ;)
 
RE: Fiat Marea 16v turbo

Haha, definitivno si najjaci DuloX_u ..Sjecam se piste, vikendima, kako je Marea isla a ti je bicovao ;) Ne mogu ni zamisliti sta ce biti sa tim Turbakom :D Sretno u nastavku :D
 
Top