Erol - fotkice

Erol - fotkice

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
IGY je napisao(la):
nevjereovtano kako su dobre slike, svaka cast jos jednom,
jednostavno ne mogu ih prestati gledati

Igy ti mi se cinis kao potencijal za buduceg fotografa,izgleda da te najvise impresionira fotografija (uopce).

@troza: znas da hocu!;)
 
Član
Ja u zivotu nisam vidio bolje fotke, stvarno nema rijeci, skidam kapu!!!

Jos samo da mi objasnita malo bolje sta vam znace te sock fotke itd

PS: imam ja neki stari aparat, (mislim nov je on, samo je starije proizvodnje) neki foto sniper, imam jedno 20 objektiva u tom kompletu, crveni, zeleni, neki mutni....valja li to sta :D
Kad se sklopi ima kundak i drsku i obarac dole kao pistolj, i samo nasloni kundak na rame, nisani i pucaj :icon_smile:
 
Početnik
komentar uvelike zavisi od toga za sta se fotografija pravi, koja joj je namjena... ovdje, na ove prve dvije fotografije, koje su me - moram priznati - prilicno zaintrigirale - moram reci da ne vidim nista... da nisi napisao uvod, tesko da bih mogla sama provaliti sta je, pa cak ne bih znala ni da li si okrenuo i postavio s prave strane (ovo sad malo karikiram, ali tako nesto). mislim da je hdr pretjeran.

no... fotografije su, u svakom slucaju, dobre, interesantne, a to je ono sto je za samu fotografiju bitno.

kad uporedim tvoje sa nekim drugim, onda te druge samo preletim... ;)
 
hvola,hvola!

nego posto sam ja jos na pocetku i jos se trazim u fotografiji,dakle nisam jos razvio ni neki svoj stil,pa tako jos ne znam ni koja vrsta fotke me obiljezava;realne,nerelano,nadrealne...

Premda nekako mi se najvise svidja koncept stvaranja fotografija po uzoru na slike (slikarstvo) gdje stvaraoc ima potpunu slobodu,dakle nebo ne mora uvijek biti vedro plavo,niti trava mora biti zelena,osim u nekim podrucjima naravno.Npr. ako fotkas auta onda se treba drzati realnosti,eventualno sa maaaalom primjesom pretjerivanja u naglasavanju pojedinih detalja.
Dakle ne smatram da fotografija mora biti onakva kakvu je senzor/film zabiljezio te da je to biljezenje fotke na senzor/film samo pocetak nastanka buduce gotove fotografija.
Mozda su prije,u vrijeme filma fotografi bili osudjeni na takav pristup,kako film zabiljezi (bolje reci kako se film osvjetli) takva je i konacna fotka.Danas pored photoshopa i drugih mocnih alata smatram da se fotografi mogu izjednaciti sa slikarima,nije fotka vise samo trazenje dobre scene i kadra,post processing je meni (pocetniku,uvijek to naglasim) isto ili skoro isto vazan kao i sama scena ukoliko se naravno radi o fotografijama koje trebaju da ocaraju tipa pejzazi,nocne fotografije i sl,ukoliko se radi o fotgrafijama koje te bacaju na razmisljanje,koje imaju dubinu e tu je ipak najvazniji moment,scena,kadar...

A sto se tice ovih gore fotkica,da vidite samo originale,totalno dosadne fotgrafije sa nebom koje skoro pa i nema oblaka,nimalo dramaticnosti,da,hdr mozda jeste malo pretjeran,ali... o tom po tom.;)
 
Početnik
ma, samo ti furaj svoje... i ja sam ovih dana neke nove obradjivala, postavit cu poslije... mada... moje su - dakako - dosadne, jer ja samo pokusam naglasiti malo vise plavog, crvenog i tako... ne idem u ekstreme... imas pravo, pitanje je realizma...
 
Legend
Što volim procitati konstruktivne komentare i pozitivne i negativne. Vjerujte da se uvjek i od svakoga da ponešto novo nauciti.

Mene prve dvije fotografije podsjecaju na neku scenu iz gospodara prstenova. A kada sam ja u pitanju za mene je rjetko kad nesto pretjerano, jer po meni fotografija je extremna stvar.
 
Svaka cast na fotografijama, erole. sve tvoje slike na daaaleko vecem nivou od ostalih koji postavljaju na ovaj forum. sve cestitke
 
tenkiju,tenkiju!

evo jedna od sinoc,moj gradic,heh,mogla je biti i bolja da sam imao tripod sa sobom,nazalost ostao je kod kuce.


 
Član
Kao sto ti rekoh i na msnu, trebao si aparat postaviti tako da formiras neki konkavni efekat, kao ono konkavno ogledalo ? Razumijes o cemu pricam, znaci idealno bi bilo da si ga stavio da je nagnut malo lijevo, jer inace onaj toranj od nekog telekoma, ili sta je vec, bi zaista izgledao distorzno, sto bi takodjer uticalo na sami efekat one rijeke Save, ili koja je vec. Nebo kao nebo, relativno dobro, jer se narandzasta boja mjesa sa drugom bojom, sto je ok ako se uzme u obzir da nista nije pretjerano. Jedino si trebao koristiti malo mani aperture, bar po meni, jer ova auta dole uzasno iritiraju. Po meni, ovakve slike trebaju imati sto manje svjetlja koje bljesti, tako bi se nekako dobio ritam mirnog grada, ali kako god. Slika je po meni zaista dobra, i ja tu nemam sta pricati.

P.S. - Cekamo nove slike ;)
 
Samire kmico iskusna!:cool:

I nije "malo manji aperture" nego malo kraci shutter speed,ali onda senzor ne bio dovoljno osvjetljen i slika bi bila tamna,istina mogao sam koristiti veci otvor blende,ali onda bi mi DOF bio preplitak i slika bi bila skoro sva mutna.

Pa jesam iskusan ili nisam,hahaha!Jeste me navukli na ovo "iskusan" i "kmica".:icon_biggrin:
 
evo cisto da osvjezim temu.

i329596_1.jpg



Znam da sam trebao mozda malo kropnuti dole radi 1/3 pravila,ali previse su mi i prednji plan i nebo bili zanimljivi da bi ih izostavio,no i ovako horizont nije u "cistoj" sredini.:icon_biggrin:

inace bacio sam se samo na stock fotku,tako da slabo vise fotkam ovaj tip fotki.Nazalost,rado bih ja,ali ovo ne donosi lovu.:icon_biggrin:
 
A :D

hehe ja nisam ni vidio ovu sliku...
a sta da ti kazem, kao i svaka do sada..umjetnost prava..vidis da u posljednje vrijeme slabo ko stavlja svoje fotke, crnjak im pored ovog tvog albuma :cool:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top