Erol - fotkice

Erol - fotkice

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Evo posto svi imaju ovdje neke svoje temice da i ja postavim svoju gdje cu odlagati probrane fotkice.

Evo neke iz zadnje serije.Za inspiraciju posluziili Georges de la Tour-a i Mikel Arrizabalaga.














Zasad je to to!;)
 
Član
Jesi ove slike radio onako ili negdje da saljes kao "stock" fotografiju. Ako nisi obavezno ih salji, mozes i zaraditi nesto na njima :icon_biggrin:
 
Početnik
jako lijepe fotografije... neuobicajene za ono sto smo do sada gledali na forumu... negdje sam skoro gledala screen saver sa slicnim motivima, veoma mi se dopalo...

;);)
 
uu hvala,hvala,znaci dopada vam se.

evo ovako da svima odgovorim.

Prodajem ja vec na raznim stock sajtovima fotke,ali ovo kad sam krenuo fotkat bilo je iz razonode stoga nisam namjestio na aparatu da snima u high resolution nego su sve po 5.6 mpix sto i dalje prolazi ali nije isto kao 10 mpix koliko aprata najvise moze,pa kontam ponoviti foto sešn al ovaj put snimat u punoj rezoluciji jer je velika reza veoma vazna za stock fotografiju.


@gaga: kod kuce,u svojoj sobici,na mom stolici na kojem svakodnevno jedem:)
A rekvizite sam izvukao iz tamnih kutova naseg stana,osim knjiga naravno,one stoje na velikoj "knjiskoj" polici u dnevnom boravku.Et!:)
I da ove kovanice sto vidite,jedna je iz 1896.,druga 1904.,ostale su malo svjezije,ali ne puno:) Prije sam se bavio skupljanjem starih kovanica,kao i markica kojih imam preko 2500,heh;)
 
Član
Koliko imas slika na stocku?! :icon_biggrin:

Znam par likova, svi izlaze sa preko 500 KM mjesecno samo od stock slika, sto je fina para.
 
ma zasad malo,tek oko 50:)

Ali polako,bitno je samo redat ih,kad nakupim oko 5000 onda mogu ocekivati tu svotu koju si naveo.

A znate onaj lik .shock sto je fotkao madzidovog bimmera,on zaradjuje koliko sam ja skontao preko 2000 km mjescno samo od stock fotografije,ali on je pro,mislim cojek ima brdo opreme,ima modele,garant ima i studio,tako da.A jedan lik iz tuzle,dino,lik je ko i ja,mislim student,ono,nije profesionalac,ali zaradjuje oko 600 km (opet koliko sam mogao skontati jer niko od njih nece da keze tacno cifru:)) ali on se prodaje stock vec oko 2 g tako da ima oko 10 000 slika online.Vecinom fotka hranu,sto cu garant i ja probat jer to mi je najlakse,zato sto da bi fotkao ljude trebas njihovo dopsutenje na papiru (dakle ugovor) da smijes slati nj. fotke,dakle komplikovano.
Ali da budem iskren meni je to dosadno fotkat u pm,mislim pazi koji kreativan posao,slikas limun,jabuku,salatu,kolac,luk,pizzu...Blaaah! Ali jbg zato se to i zove POSAO:)
 
Član
Moze se, samo se treba potruditi i fino krenuti, skontati osnove. Ja probao par puta al sjene me muce nevidjeno. A i aparat mi nije cemu, puno suma ima, no valjda i ja uskoro nabavim sta ozbiljno ;)

Ja stavio 5 slika na stock nedavno, do sada nakupio 12 dolara :icon_smile:
 
Član
Valjda slike za prodaju... imas stranica kao photolia ili kako vec, i tako tih stranica... Boki, to za slike sto je bilo sjene, trebas napraviti sebi lightbox, a aparat ces kupiti nekada ;)
 
da,da,moras imati lightbox,ali garant to i sam znas,ali bez slr-a tesko da ce ici,eih 12 dolara na osnovu 5 slika i to nedavno,dobar si.Sta si fotkao ako nije tajna?:)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top