Eldin Jakupović ostao bez audija R8

Eldin Jakupović ostao bez audija R8

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Iako su od krađe skupocjenog automobila "audi R-8", čiji je vlasnik poznati golman Eldin Jakupović iz Kozarca, prošle pune tri nedjelje, iz policije, prema riječima Eldinovog amidže Jasmina Jakupovića, nema nikakvih informacija o nestalom vozilu.

Snimak kamere

Automobil vrijedan oko 255.000 maraka ukraden je iz garaže u vrijeme dok je Jakupović, koji će, saznajemo nezvanično, za nekoliko dana postati vratar engleskog Totenhema, boravio u posjeti rodnom Kozarcu kod Prijedora.

- Kamere postavljene na obližnjoj banci snimile su kada je automobil u 4.24 sata ujutro odvezen niz glavnu kozaračku ulicu, a snimile su još jedan sumnjivi automobil koji je u dva navrata dolazio i vraćao se u Kozarac. Na snimci iza Eldinovog "audija" ide još jedan automobil, za koji, nakon pregleda materijala, ne možemo odrediti tačno da li je riječ o BMW-u ili "mercedesu" - kaže Jasmin Jakupović, koji s nećakom u Kozarcu dijeli i vlasništvo nad akva parkom.

Ističe da je krađu skupocjenog "audija" primijetila snaha koja je istog jutra oko 5.50 sati, nakon što je ustala, vidjela otvorena vrata i praznu garažu.

- Policija je došla, uzela izjave, otiske i uradila svoj posao. U međuvremnu me niko još nije kontaktirao o rezultatima istrage, mada ne vjerujem da će policija automobil pronaći. Sto posto sam uvjeren da od toga nema ništa. Takvih auta ima četiri u Srbiji, tri u Hrvatskoj, jedan u Banjoj Luci, sa švicarskim tablicama, i ovaj Eldinov, koji je ukraden. To je samo devet takvih automobila na prostoru bivše Jugoslavije. Pretpostavke su da je jedan od tih automobila slupan i da bi ovaj ukradeni otišao možda u dijelove - kaže Jasmin i dodaje da je s krađom "audija" u Kozarcu upoznata i švicarska policija, gdje boravi i radi uža Eldinova porodica.

Jasmin kaže da je Kozarac, inače najveće povratničko naselje kod Prijedora, čiji broj stanovnika tokom ljetnih mjeseci i godišnjih odmora bude dva puta veći, na meti raznih razbojnika. Kradu se uglavnom automobili, a nisu rijetke i provale u kuće iz kojih nestaju mahom novac i nakit.

Otišao razočaran

- Svake godine iz Kozarca upravo u ovo vrijeme nestane minimum dvadesetak automobila, a u samo nekoliko dana početkom juna raznorazni razbojnici su ovo mjesto ojadili, tako smo izračunali, za najmanje pola miliona maraka. Prije polaska u Švicarsku Eldin je bio jako razočaran i tužan zbog onog što mu se dogodilo. Poslije ovog što mu se desilo, ne vjerujem da ima više volje da dolazi ovamo. Tako je nekako i rekao - kaže Jakupović te dodaje da je s "audijem" otišla i saobraćajna dozvola, zbog čega Eldinu dobrim dijelom, riječ je o iznosu od oko 60.000 maraka, neće biti priznato osiguranje ukradenog vozila.
 
BHT Ovisnik
- Svake godine iz Kozarca upravo u ovo vrijeme nestane minimum dvadesetak automobila,
tako rijetko auto i kradu,tko zna gdje to daleko otislo
 
Član
Pa da sad neko ima original Rstyle farove na nekoj a4 a poklopac motora neko stavlja na neki 2ku :icon_confused:

jbga takva zemlja takav mentalitet, a nasa policija da ti neko ukrade roze slona od 40tona sa zelinim rosulama i rvenim kacketom OPET GA NEBI NASLI!!
 
Član
Davor_ je napisao(la):
Pa da sad neko ima original Rstyle farove na nekoj a4 a poklopac motora neko stavlja na neki 2ku :icon_confused:

jbga takva zemlja takav mentalitet, a nasa policija da ti neko ukrade roze slona od 40tona sa zelinim rosulama i rvenim kacketom OPET GA NEBI NASLI!!

Pravo pitanje Davore je da li hoce (smiju) da nadju, tacno bi ti poginuo ili ostao bez porodice ili posla zbog necijeg audija.

Mislim ne branim policiju al zajebana je to stvar, tog audija sigurno nisu neki klinci iz zajebancije ukrali da se provozaju, nego fino naciljani i ustimani profici koji su ga do sad il rastavili na sarafe ili odvezli preko milion granica :)
 
Član
a jebote, ma nema došlo vrijeme da covjek mora imati makar 1 stražara kod garaže ili auta...
 
Član
ovo sam znao jos ima 3 sedmice ..dok je ukraden ..

momak se dosta i folirao po gradu i sve ... znaci sta ti ja znam ono kulira i tako to .. milon puta prodje kozarcom jednom sporo,jednom gasa i tako to


.........................................................

od jaranice mi sestra radi u toj banci pa pricala
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top