ed7

ed7

i ja sam mislio da ce skinuti lak, ali nije, izgleda je fabricki. a volan, hm ne znam ni ja sta da radim, konto sam nesto kao kod erola ali neam para sad. prednji branik neam pojma od cega je. ja i erol smo kontali da je od cocnerta-e , ali izgleda da nije ni od nje.
 
Član
Nice i sretno s radovima;););)

I nadam se da si poskido ove naljepnice s honde a posebno one amazonke nazad :lol::lol::lol:
 
U proteklom periodu sam nesto malo radio, pa da vam se pohvalim :D
Amazonke i zmajevi ogulljeni i taman sam htio da nastavim sa radovima, ali eto ti belaja. Stigla zima, i minusi. Zbog slabog omjera antifriza i vode, pukne mi hladnjak. Kupio sam hladnjak od 6 generacije, cuo sam da pase. Stavim ja hladnjak naspem antifriz , kad opet belaj. Hladnjak visok i ne mogu do kraja da zatvorim haubu. Vozio sam tako nekoliko dana, i Adel masina to sredi, malo udari ovamo , malo tamo, odsijece nosace sa hladnjaka, i sve savrseno legne. Hvala bogu puko je samo hladnjak, ne i blok. Stari hladnjak je svejedno bio zreo za mijenjanje.





Zatim sam uz pomoc drugova hondasa (erola i alena) konacno zamijenio branike. Malo smirgla malo boje i ko novi su. Na prednji sam stavio VR lip.



















I felge su malo osvjezene, prvo sam kontao cijele polirati, pa cijele farbati. Onda sam skontao da ne bi bilo lose da srce ofarbam u crnu, a falc ispoliram. Zasad samo 2, ostatak za dan dva, kad malo skoce temperature. Svidjelo mi se , crno auto , crne felge, fino izgleda. Furacu malo ovako, dok me ne skontam nesto bolje. Kad prodje zima, vadicu ove sarafe i stavljati nove. Vjerovatno cu ici kod ljuboja u bn da mi ove razbusi, jer erolu je uradio i ekstra je ispalo. Zatim ponovo polirati falc, a sa srcem cu cidjeti sta cu. Na kraju krajeva, mozda nalete neke druge.



Na haubu smo zasad zalijepili karbon, jer ogrebana je na nekoliko mjesta pa da ne bode oci dok ne dodje limarija na red.



Ostatak auta sam ispolirao. Bolje je ali daleko je to od dobrog. Kocnice su bile katastrofa, plocice snesene skroz, a i zadnji diskovi su bili losi. Sve je naravno zamijenjeno. Auspuh je bio poderan na nekoliko mjesta zahvaljujuci cemu se derala ko magarac, naravno i to je sanirano. Zadovoljan sam kako zvuci, ali planiram da mijenjam i zadnji lonac, jer jadno izgleda, i njega je korozija spopala. Ali o tom po tom, za prvu ruku i on je zamazan bojom. Taman kad sam poceo sakupljati pare za farbanje, jos jedan belaj. Prolupaju leteci lezajevi na radilici, koji su se pomalo culi od kad sam je kupio. 15 dana sam bio pjesak. Vrijeme se pokvarilo. Temperature pale. Uslovi za rad nikakvi, garaza otvorena, podloga nije betonirana-katastrofa. Motor napolje. Vidi se da je vec otvaran, jer i na deklu i na karteru nije bilo dihtunga, nego samo diht masa. Kad smo skinuli lezajeve, imali smo sta i vidjeti. Lik mi je momacki „uvalio“. Na 2 klipu su bili losi, a na 3 katastrofa. Prvi put sam vidio da se moze onako nesto uraditi. Ispod lezajeva na 3 klipu nasli smo zilete (one za brijanje :D ), sto je smanjilo luft izmedju lezaja i radilice, a samim tim i lupkanje. To je bilo samo da se proda, a ja majmun naletio. Ne mogu da vjerujem da se ljudi i takvim stvarima bave.





Nema veze. Zahvaljujuci mom ocuhu ( elektricaru ) i njegovom jaranu (mehanicaru) sve je sredjeno. Naravno, u pomoc mi je priskocio i moj 7 godisnji brat, koji kaze da ce kad poraste voziti hondu crx. Doduse vise je smetao ali boze moj. Nek se od malih nogu uci sta valja.








Taj dan dva dok je motor bio vani, iskoristio sam da osmirglam koroziju sa nekoliko mjesta ispod haube i ofarbam te dijelove, i skinem boju sa dekla i malo preletim purolom. Kako sam ga sfuserio super je ispalo.
Sve je vraceno na svoje mjesto i odlicno funkcionise. Nadam se da je sa belajima gotovo.








Skinuo sam drveni volan, za sad cunerski ali kad dodje na red, bice i neki bolji



Nabavio sam i maglenke , tj dobio od druga , takodje friskog hondasa ( srki 077) , hvala srdjo ;) . planiram ih ubaciti ovih dana, zavisi kako vrijeme posluzi.




Sledece sta imam u planu je farbanje. Kad je bila na dizalici gledao sam pod. Zdrava je. Jedino je malo dobio lijevi prag i lijeva zadnja obrva. Kad nabacim kes, to ce rijesiti moj tetak, koji se inace limarijom bavi 100 godina. Milina , pola familije majstori :D . Posle farbanja , selim se unutra. Unutrasnjost je prilicno ocuvana osim vozacevog sjedista koje je malo pohabano. Zelje cu korigovati u zavisnosti od budzeta.
Za sad izgleda ovako :D
















:123:
 
Član
Svaka cast ! Ja taman pomislio da Hondasi nista ne rade preko zime. Zapusten podforum Japanska vozila. I onda me iznenadi ovaj pozamasan post. Da te sreca dalje posluzi i da slozis kako si zamislio ovaj auto. Vr lip je mnogo dobro sjeo, kao i ove felge u crno-poliranoj kombinaciji. Svidja mi se. Podsjecaju me na jedan model GOTTI felgi, i dobro joj stoje. Skupljaj sad lovu za limariju, da se to odradi fino. Najgori su ti neplanski problemi... Sretno dalje i obavjestavaj nas cesve ;)
 
etno- hehe rade hondasi preko zime , samo usporeno. jbg da nam vrijeme dopusta i vise bi se radilo. limarija ce malo pricekati, ali nadam se ne dalje od proljeca. i hvala na lijepim zeljama

vladice- hvala, sta je sa tebe, kad ce nova masina u garazu
 
hvala momci, ima posla tona, da mi je skontati nesto pa da na proljece radim limariju. Konto sam mozda mijenjati boju, ali o tom po tom
 
Top