ebay kupovina, carina

ebay kupovina, carina

Član
Koliko znam, prodaja je moguća, čitao sam da par ljudi odavde prodaje preko eBay-a. Proviziju ti uzme PayPal ili eBay ako ti prodaješ.
 
Član
pozdrav narode, zanima me dali banka uzima kakvu proviziju, ako sam nešto platio u dolarima, jel ide po nekom fiksnom kursu, i de mi recite jel kad ko sta prodao na ebayu, znači da se šalje iz bosne paket npr,za njemačku

Što se tiče provizije, kad se uloguješ na paypal preko ebay-a i prije zadnjeg koraka "confirm and pay" otiđi uvijek na "OTHER CONVERSION OPTION" i izaberi "Bill me in the currency listed on the seller's invoice" .

Automatski bude odabrano da paypal vrši konverziju domaće valute u onu u koju plaćaš (npr. $) i to nije nikako isplativo , npr. za vrijednost 5$ skinu još 10 KM sa računa/kartice . Kad odabereš ovu drugu opciju tad konverziju vrši banka od koje imaš karticu po svom kursu . Raiffeisen banka skida 1 % od iznosa , na 5$ još dodatno za konverziju skinu samo 0,10 KM .

Do 50-60 KM vrijednosti nema carine , ako otvore da pregledaju platiš samo carinski pregled 3,50 KM .

Uglavnom pregledaju veće pakete i kutije , a ove sitnice u kovertama prolaze bez diranja . Ako sumnjaju da je nešto skuplje , a nema originalnog računa u paketu onda te kontaktiraju da poašalješ na mail ili na fax izvod sa paypala ili iz banke gdje se vidi ta transakcija zajedno sa cijenom dostave i to uzimaju kao osnovicu . Ako ima originalni račun onda po njemu obračunaju dadžbine .
 
BHT Ovisnik
Moguca je prodaja,ja sam prodao 2-3 stvari, slao u Englesku. Veća pjenasta koverta,ali nekih 100gr me izasla 5km, jeftinije nego da sam u BiH slao hahah. Samo se ceka dugo da ti novac legne. Tek za oko mjesec dana novac legne na račun, tj. nakon sto istekne onaj rok dostave,da on nije prijavio da posiljka nije dosla i sl. I tu te zakinu,nemogu se sjetiti koliko točno.
A proviziju neprimjetnu uzima banka kad kupujes,ali zato osjetnu uzima paypal od 1og mjeseca prosle godine još. Prije koliki je tečaj toliko ti je bilo, ja novac slao i primao preko paypala, ništa banka ako sam trebao s nekim razmjeniti, od tad šipak...
 
Član
Trebao sam i ja nesto narucivati ali nisam do sada nikako, pa mi nije jasan ovaj dio o uzimanju provizije...
Ja sam trebao naruciti paket vrijednosti oko 30 dolara pa me zanima koliko bi me izasla ta provizija i koliko uzima ebay od toga?
I postarina me zanima koliko izadje, jel onoliko koliko pise na ebayu ili se jos nesto zaracuna?
 
Član
Kad kupuješ koliko platiš na ebayu toliko ti skine sa računa, a moguće je jedino da ti ovdje carina to pregleda, pregled je 3,5KM, a ako je vrijednost više od 50KM onda se obračunava carina na procijenjenu vrijednost...ebay uzima proviziju od prodavača.
 
Član
Aha ok
a ima li veze iz koje se drzave narucuje. Tamo pise worldwide i freeshoping. Ali vecina tih proizvoda je kina i sl. koliko onda izadje postarina?
 
Član
Nema veze, piše ti na ebayu sve, koliko nešto košta i poštarina. Ako tako piše onda plaćaš samo cijenu artikla.
 
Član
A kada stigne paket ko ga onda preuzima, gdje on tacno stigne kod nas, jel ga preuzima nasa posta i jel se to placa posebno?
 
Član
Dobiješ na adresu ovom našom standardnom poštom, plaća se kao što sam napisao ako carina pregleda i ako je skuplje od 50 maraka. Manje stvari ne gledaju, donese ti poštar na vrata i to je to...ništa ne plaćaš dodatno ovdje.
 
Član
Ima li netko iskustava sa kupovinom na alibabi
Koliko je dostava koliko se ceka kolika je carina i sl
Gledao sam malo pise cijena recimo 10-13 dolara za jedan komad
Hvala unaprijed
 
Član
Carina se placa za robu preko 20km vrijednosti. I to je sitnis... Roba se ceka 15-45 dana

Send via Gameboy Color
 
Top