Drag race: Golf R (dsg) vs Megane RS

Drag race: Golf R (dsg) vs Megane RS

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
B.M - Floyd je napisao(la):
Aa da,mozda si kafanski covjek,boem? :icon_biggrin: Mislim svi ti naucnici i umjetnici su boemi . :lol:

Kako me nadje :lol: ;) Pivo,vino,loza to je moja dijagnoza :icon_biggrin: i ponekad skocim na kakvu polovnjacu :icon_biggrin:



B.M - Floyd je napisao(la):
Al' mi nije jasno kako ti sa tim znanjem vozis Golfa 2 i to benzin :lol:?

I da ,nebi ti ja dao moju getacu i onaj osmijeh na licu kad ona zaljepi i zaurla ono vrrr u 8000 rpm za 3 golfa dizela makar imali i vise njutnmetara :lol: ;) Klasicni boem,nikad ne razmislja ekonomicno ,sve je podredjeno uzitku :lol:
 
Član
klasican primjer Nm je bmw, e36 3255 vs 328
328 je jaci samo za 1KS i ima vise Nm i pogledajte rezultat
http://www.zeperfs.com/en/duel882-1966.htm

takodjer, 328 je i tezi...oba auta su coupe modeli

da vidim ko ce sad reci da Nm nisu bitni?
 
Član
obavezno je moras otvoriti ali ne zaboravi u zagradi staviti DSG :lol:

dajte vi meni hayabusu sa 103Nm pa ko hoce na crtu stati sa tim "bisnim" i ogromnom Nm nek izvoli :lol:
 
Dizel i benzinac sa istom snagom, dizel ima duplo veci obrtni moment ali opet nije brzi jer benzinac pravi vece obrtaje i ima krace prijenose mjenjaca tako da opet imaju iste performanse.

Zbog ovog slucaja dizel vs benz. neki ljudi misle da obrtni moment ne igra ulogu na trci jer dizel sa vecim momentom nije brzi benzinca koji ima puno manji moment..

Ali dizel vs dizel sa istom snagom i mjenjacem a razlicitim momentom, naravno da ce biti brzi onaj sa vecim momentom..isto vazi i za benzinac vs benzinac..

Tako da obrtni moment je bitan itekako.
 
Član
:lol::lol::lol: Pročitah temu od početka do kraja...vas pola treba zaposliti na pmf-u kao profesore fizike, pola kao šefove marketing odjeljenja marki koje hvalite, a pola kao inžinjere jer ste u stanju da napravite nešto bolje od proizvođača koji to rade decenijama...i još kad se u obzir uzme da vas 90% nije vidjelo auta koja komenatrišete a kamo li vozili onda dođemo do zaključka da smo mi najpametniji narod na svijetu ;)
 
Član
Sajo_Golf GT je napisao(la):
Samo da repliciram na boldano kratko ;) :D
Dizel i benzinac sa istom snagom, dizel ima duplo veci obrtni moment ali opet nije brzi jer benzinac pravi vece obrtaje i ima krace prijenose mjenjaca tako da opet imaju iste performanse.

Zbog ovog slucaja dizel vs benz. neki ljudi misle da obrtni moment ne igra ulogu na trci jer dizel sa vecim momentom nije brzi benzinca koji ima puno manji moment..

Ali dizel vs dizel sa istom snagom i mjenjacem a razlicitim momentom, naravno da ce biti brzi onaj sa vecim momentom..isto vazi i za benzinac vs benzinac..

Tako da obrtni moment je bitan itekako.
Samo kratka replika ;) znam da sam dosadan,isprika forumasima.Sto se tice boldanog drugi dio posta ti pobija prvi.
.Dizel vs Dizel sa razlicitim momentima a istom snagom moraju imati razliciti broj okretaja u vrhu momenta.Nemoguce je da dva motora imaju potpuno istu snagu a razlicit vrsni moment na istom broju okretaja i isti max broj okretaja jer snaga = moment /okretaji . Vrh momenta na manjim okretajima = veci moment ali duze vremena da se obavi isti rad .

Primjer dva dizel motora,oba imaju 150 ks.
Motor 1 ima 305 nm/2000 rpm
Motor 2 ima 320 nm/1900 rpm
Nemoguce je da kod oba bude 1900 rpm,ova razlika u momentu i 150 ks .
Motor dva ce biti elasticniji i ugodniji za voznju ali u trci se mala razlika moze pojaviti zbog mjenjaca i drugih faktora ali ne zbog ovoga i Motor 1 moze biti brzi.Isto vrijedi i za benzince.
 
Član
I jos samo nesto ,obrtni moment je bitan osim za fleksibilniju i udobniju voznju i za ubrzanje itekako_On ubrzava auto ali onaj na izlazu iz mjenjaca tj na tocku a veci moment na tocku nakon obrade mjenjacem uvijek ima motor sa vise snage ako je mjenjac u redu.tako da moment na radilici pri odredjenom rpm nam samo prica pricu o flexibilnoj i ugodnijoj voznji na malim okretajima.

dado gti je napisao(la):
Gti fan opet ti glavni joj ljudi pa kad ce vam dosadit vise.vidi se da volis fiziku haha.;)

:icon_smile: Ma ovo je dosadno,ajmo malo preci na ozbiljnije stvari,npr teoriju relativnosti i dijagrame sirenja svijetlosti u prostor vremenu
























:lol::lol: SALIM SE.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top