Drag race: Golf R (dsg) vs Megane RS

Drag race: Golf R (dsg) vs Megane RS

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Re: RE: Drag race: Golf R (dsg) vs Megane RS

GTI FAN je napisao(la):
dado gti je napisao(la):
Ma neljutim drug ionako mi je dosadno.naravno kad se vidimo na pivu ja castim za tvoj trud i proucavanje.
Ocito da je i meni dosadno kad vec 100 put pisem isto na forumu,o autima nisam bas znalac al obozavam fiziku jos od osnovne gotovo mi je hobi ali ovdje cu je zamrzit :icon_biggrin: Kad vec imamo iste aute da nemas pumpu goriva za njega dobru za prodat :lol:

Nemam drug jeboga da imam rado bi ti dao,i moja je nesto prikraju puno mi se cuje pa neznam dal valja da od jaceg stavim pumpu?
 
Član
VR6Boki je napisao(la):
A ja bas nisam uvjeren da Nm ne igra nikakvu ulogu u ubrzanju. Uzmi dva auta iste snage i ubrzanja, samo jedan sa duplo vise Nm i potrkaj se, kasnije oba auta bas dobro optereti i nisam siguran da bi bili jednako brzi. Mozda se i varam...

VR6Boki je napisao(la):
A ja bas nisam uvjeren da Nm ne igra nikakvu ulogu u ubrzanju. Uzmi dva auta iste snage i ubrzanja, samo jedan sa duplo vise Nm i potrkaj se, kasnije oba auta bas dobro optereti i nisam siguran da bi bili jednako brzi. Mozda se i varam...

Varas se :D npr dva golfa 5 mozes smatrati kao dvije dobro dobro opterecene dvice pa opet nadji podatke na npr 402 ili 1 km za benza i dizela iste snage u golfu 5 bice prilizno isto. .A svako auto kad opteretis slabije ce vuci samo sto se razlika pun prazan manje primjeti kod tezih auta jer im manje remetis odnos KG/KS .

Evo dvije recimo dobro dobro natovarene duje sa ne bas jakim motorima :D .Ona sa vise ks po kg tezine uvjek pobjedjuje utrku.Da je kao sto ti kazes bili bi barem jednaki.

http://www.zeperfs.com/duel2995-3036.htm



Porschefan je napisao(la):
ZAKLJUCAK 1. - Na forumu ima nenadjebiv broj doktora fizike....
ZAKLJUCAK 2. - ... takodjer i profi vozaca iz F1 i relija...
ZAKLJUCAK 3. - Golf tdi zapravo dizajnira i proizvodi NASA jer se neplanirano otkrilo da moze postic nenormalne brzine od priblizno 11 mach-a
ZAKLJUCAK 4. - Gof R dsg i Megane RS su jednako brzi na pravcu

................:D :icon_smile:
Porshefan 1 profi vozaci F1 i relija su ljudi pa te mogu slagati
2 To za Golfa TDI su te isto slagali.
3.To za Gof R dsg i Megane RS da su jednako brzi na pravcu te mogu isto slagati

ZAKLJUCAK 4 FIZIKA TE NIKAD NE LAZE :icon_biggrin: osim mozda einsteinovske to je diskutabilno :icon_biggrin:
 
Član
Porschefan je napisao(la):
U prvom zakljucku pise DOKTORI FIZIKE (osobe, ljudi) a ne ZAKONI FIZIKE, prema tome... :D

Doktora Fizike ovdje ni na vidiku ovo je tzv Newtonowa Fizika iz udzbenika osnovne skole i ovo su ZAKONI FIZIKE opcepoznati onome ko ih zeli upoznati a sir Newton je bio kazu iznimno pametan covjek pa po njemu i dobise ime Newton Metri :icon_biggrin:

Ovaj novi post u vrhu je djelo njegovih zakljucaka ostvaren u suvremenoj tehnologiji .

http://okretnimoment.blogger.ba/
 
GTI FAN je napisao(la):
Porschefan je napisao(la):
U prvom zakljucku pise DOKTORI FIZIKE (osobe, ljudi) a ne ZAKONI FIZIKE, prema tome... :D

Doktora Fizike ovdje ni na vidiku ovo je tzv Newtonowa Fizika iz udzbenika osnovne skole i ovo su ZAKONI FIZIKE opcepoznati onome ko ih zeli upoznati a sir Newton je bio kazu iznimno pametan covjek pa po njemu i dobise ime Newton Metri :icon_biggrin:

Ovaj novi post u vrhu je djelo njegovih zakljucaka ostvaren u suvremenoj tehnologiji .


Ako je tako onda ispravi ovo...



GTI FAN je napisao(la):
A svako auto kad opteretis slabije ce vuci samo sto se razlika pun prazan manje primjeti kod tezih auta jer im manje remetis odnos KG/KS .


Evo ti razlog zašto trebaš ispravit taj tvoj "postulat" :D

Merc E klasa, neka ima 1700 kg i 100 ks/tona i Golf 2 , 1000 kg i 100 ks/tona

Optereti ih oba sa 200 kg mase (recimo 4 vreće cimenta :lol:)

Po tvom zaključku tih 200 kg u mercedesu nije 200 kg nego manje, zato što je teži od Golfa .... :icon_confused: :icon_smile:
 
Član
VR6Boki je napisao(la):
selmire fina trka a eto neko stavi i link sa papira, sasvim ocekivan rezultat. Brzi si pola sekunde na 402 metra, s obzirom da na 402om metru imas oko 160 km/h brzinu, to je oko 20 metara prednosti na cilju, neke 4 duzine auta. Sve super, taj Golf je raketa u startu :cool:

A ja bas nisam uvjeren da Nm ne igra nikakvu ulogu u ubrzanju. Uzmi dva auta iste snage i ubrzanja, samo jedan sa duplo vise Nm i potrkaj se, kasnije oba auta bas dobro optereti i nisam siguran da bi bili jednako brzi. Mozda se i varam...

Ko još opterećuje auto kad hoće da se trka, bar ti to znaš?:icon_biggrin:

Nego, zašto je čovjeku bilo čudno da ga uzimam na semaforima, a zna da je jači MNOOOOOGO?!

http://www.zeperfs.com/duel283-1200.htm
 
Član
Porschefan je napisao(la):
GTI FAN je napisao(la):
Porschefan je napisao(la):
U prvom zakljucku pise DOKTORI FIZIKE (osobe, ljudi) a ne ZAKONI FIZIKE, prema tome... :D

Doktora Fizike ovdje ni na vidiku ovo je tzv Newtonowa Fizika iz udzbenika osnovne skole i ovo su ZAKONI FIZIKE opcepoznati onome ko ih zeli upoznati a sir Newton je bio kazu iznimno pametan covjek pa po njemu i dobise ime Newton Metri :icon_biggrin:

Ovaj novi post u vrhu je djelo njegovih zakljucaka ostvaren u suvremenoj tehnologiji .

Sad je Merc nakod dvije vrece cimenta 6 ks po toni jaci od golfa a bili su isti i ta razlika eksponencijalno raste :icon_biggrin:


Ako je tako onda ispravi ovo...



GTI FAN je napisao(la):
A svako auto kad opteretis slabije ce vuci samo sto se razlika pun prazan manje primjeti kod tezih auta jer im manje remetis odnos KG/KS .


Evo ti razlog zašto trebaš ispravit taj tvoj "postulat" :D

Merc E klasa, neka ima 1700 kg i 100 ks/tona i Golf 2 , 1000 kg i 100 ks/tona

Optereti ih oba sa 200 kg mase (recimo 4 vreće cimenta :lol:)

Po tvom zaključku tih 200 kg u mercedesu nije 200 kg nego manje, zato što je teži od Golfa .... :icon_confused: :icon_smile:
:icon_biggrin: 200 kg u Mercu je manje da i moj postulat je tocan

200 kg je 12 posto na 1700 kg tj Mercovu masu znaci Merca si opteretio sa plus 12 posto tezine a Golfa sa plus 20 posto tezine a snaga je ostala ista.Znaci golf u startu ima 100 ks i tonu tezine to je 100 ks /tona plus 200 kg sad ima 100/1200= 83 ks/tona
Merc ima prazan 1700 KG i 100 ks/tona dakle motor od 170 ks.Sad smo ubacili u njega 200 kg znaci 170/1900= 89 ks /tona :icon_biggrin:


Znaci nakon utovara 4 vrece cimenta u oba Merc ima 6ks po toni vise od Golfa a bili su isti oba 100 ks /tona.Ne vuce isto Golf od 100 i 106 ks ovaj je vec GTI :icon_biggrin:
 
Član
I ptice na grani znaju da mala auta mnogo više osjete dodatni teret od većih. Meni sa punim autom do stotke treba 12-13 sekundi:D Isto kao praznom golfu tdi:lol:
 
A ljudi moji pa sta je ovo !? Ja gdje god da mrdnem jebena fizika .. Dodjem iz skole,zadnji cas fizika,sjednem ,aj reko da nesto pametno procitam,oni o fizici .. Pa dajte vise i vi i fizika .. Uvijek su mi fizika,matematika,hemija bile onako,osrenje ocjene ali ovo je stvarno pretjerivanje,sto jest' jest' . Mrzim ju !

:icon_exclaim:
 
Član
B.M - Floyd je napisao(la):
A ljudi moji pa sta je ovo !? Ja gdje god da mrdnem jebena fizika .. Dodjem iz skole,zadnji cas fizika,sjednem ,aj reko da nesto pametno procitam,oni o fizici .. Pa dajte vise i vi i fizika .. Uvijek su mi fizika,matematika,hemija bile onako,osrenje ocjene ali ovo je stvarno pretjerivanje,sto jest' jest' . Mrzim ju !

:icon_exclaim:

I onda te ja na forumu docekam sa teorijom . :lol::lol::lol:

SNAGA u fizici =KOLICINA RADA(okretni moment primjenjeno u formuli za motore) U JEDINICI VREMENA(broj okretaja motora u minuti).Znaci ISTA SNAGA JEDNAKO BRZO UBRZAVA DVA AUTOMOBILA JEDNAKE TEZINE osim ako se netko ne slaze sa sir Isacom Newtonom .Zelis li ga ti pobiti i dobiti Nobela :lol:
 
Član
BART je napisao(la):
ja nekontam sto ja uopste pratim ovu temu kad sam iz fizike imo 2 -

:icon_confused:
:lol: Sory na offu ali moram
Ja se registriro na jedan forum o Fizici kao ja znam nesto :icon_biggrin: i poceo malo kenjati u kvantnoj itd itd a to je nesto puno obiljnije a od toga covjek moze dobiti shizofreniju :) i postavim pitanje kako to da po Einsteinu je brzina svjetlosti u odnosu na promatraca jedina konstanta u svemiru,tj koliko god se ti brzo kretao prema izvoru svijetla ili bjezao od njega mimoilazite se uvjek istom brzinom.I ja tvrdim da je to nemoguce :icon_biggrin: i kao ja znam nesto Kad su mi mestri poceli objasnjavati i kad su pocele formule i teorije i ismijavanja,nikad se vise nisam logirao ebem ti Fiziku sreca da se nisam predstavio :lol:
 
E upravo to,ti me docekas sa teorijom . Pa jebote,stvarno . E nema sanse,neka njega . Aa co'eka :icon_eek::icon_eek::icon_eek: Cekaj,jesi ti doktor neki ? :D Al' mi nije jasno kako ti sa tim znanjem vozis Golfa 2 i to benzin :lol:? Pa co'ece ja b' do sad vozio helikopter da znam ta pravila :D Aa da,mozda si kafanski covjek,boem? :icon_biggrin: Mislim svi ti naucnici i umjetnici su boemi . :lol:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top