Drag race: Golf R (dsg) vs Megane RS

Drag race: Golf R (dsg) vs Megane RS

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Evo jedne kratke i zanimljive utrke, a pobjednik je..........? :icon_biggrin:


<iframe width="560" height="315" src="http://www.youtube.com/embed/r0nIa0W6qCo" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

p.s. nisam našao u tražilici da ima već ova tema :D
 
Član
Ovaj GT Board ima bas glupe video klipove, sve leteci startovi. U startu sa mjesta Golf bi ga pojeo, kad se on ispuca dvije duzine i kasnije ide brze, mozes ti mahat usima a ne to stici (osim ako nemas nesto mnogo brze, sto ovdje nije slucaj).
 
Član
Boki: Većina ih posjeduje BMW pa im to odgovara, pogotovo ako je protivnik 4x4, jer je to kao pravedno hahahaha. ;) Službeno Gustavovo pravdanje je da štede gume hahahaha :)
 
Član
Joj boze komentara na ovom forumu dzaba vam godine!
Odnosilo se na to da cesto spominje i redovno odrzava temu o Audiju TTR (ili TT koji vec) i da cesto razglaba o LC-u.
Tako da se nije ni na sta 2 odnosilo ako sam ja dobro shvatio (bar sam ja na to mislio), a sto se tice svih ovih video uradaka to su samo fini snimci za mene niti su mjerodavni niti pokazuju bog zna sta!
 
Član
BaXRS4 znam zasto GT Board forsira ove letece startove, da BMW-i su problem :icon_biggrin:

Porschefan ne mora biti DSG opet bi bio brzi. Ako vec gledamo ubrzanje, onda se zna sta je start, ne neke "letece" gluposti. Sta me briga koji je auto brzi od 100 do 230 km/h, meni u 90% slucajeva treba ubrzanje do 150 km/h, ne zivim pored autobana.

Evo jedan video...

[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=4CP_D335C-U[/video]

Sta mislis ko bi bio brzi u letecem startu? Logicno je, auto koji ima nekih 100 KS vise. Ali pogledaj ovdje, zamisli da je ganja od semafora, kod negdje 4og bilborda uz cestu vec bi se kocilo odavno a tu Audi ima i dalje skoro 2 duzine prednosti - zahvaljujuci startu. Zasto kupujes sportski auto, za kuliranja ili brzine? Vecini raje samo spomeni velike KS i oni su zadivljeni, meni sami KS ne znace mnogo. Vise cijenim efikasnost i neke druge stvari. Sto se tice teme o TT RS-u, odrzavam je jer mi je taj auto super, svakih par dana na youtube pregledam ima li kakav novi klip TT RS-a, da se malo divim zvuku tog auta i ubrzanju naravno :icon_biggrin:
 
Boki: Nemoj se samo ljutit zbog nečega :icon_smile: , sve su to dobre pile i svaka nudi nešto.
Mene npr. ne zanima toliko ni 0-100 ni 402 metra nego više ležanje i stabilnost u krivinama, međuubrzanja od krivine do krivine i kočenje. ;)

Video sam postavio jer je rezultat ubrzanja izjednačen cijelo vrijeme, i ipak govori nešto: 250 ks, 1380kg i ručni mjenjač vs 270ks, 1540kg i superbrzi DSG.
 
Član
Tezi je Golf a nema puno saltanja pri visim brzinama, on bi u startu najvecu prednost pokazao.

Sto se tice stabilnosti svi auti su jako blizu pa na cesti ne mozes uociti neke velike prednosti jednog ili drugog.

Vec zabava u voznji je drugi kraj price... :icon_biggrin:
 
Golf VI R 8:34.00
Megane RS 8:28:80
Hram brzine nikad ne laze.
Koga libo racku za inteligentnim launch controlom ako se auto raspada u malo ozbiljnijim krivinama?
Moje auto ne vrijedi qrcu u tim semafor ispaljivanjima,siguran sam da bi me i ovaj golf i megane osramotili da valja.Al je brze od golfa 6 sekundi na Nurburgringu,od megana skoro 3,od jednom M5 E39 od 400 ks 2 sekunde,od jednog TTS 3 sekunde.
Golf VI R nema sportsku dusu i dosadno je auto,sto i dokazuje ovaj podatak...
 
Član
VW-ov tvornicki vozac je R-a odvezao 8:23 na istoj stazi, pa sad? :D

Ring je legendarna staza, ali meni bas i nije toliko vjerodostojna, jer predug je krug, ipak preko 20 kilometara duzine je upitanju i svaki vozac ce tu napraviti poneku greskicu po krugu. Treba krugova i krugova sa istim autom da se dobije neko dobro vrijeme, dok na kracim stazama je to mnogo lakse izvesti. A i druga stvar, Ring vise odgovara jacim autima, ima onaj jedan pravac od nekih kilometar ipo, tu ce jaci auto mnogo prednosti skupiti, makar vozio na ovjesu kolica iz marketa. Ja ne bi Golfa R uzeo zbog neiskljucivog ESP-a, iako auto super izgleda. Megane bi vjerovatno bio i moj izbor, ali kada je rijec o ubrzanju, ovaj video nije postena uspordba :icon_biggrin:
 

MTR

Član
oba auta su smece nevidjeno , djaba ti DC-ovi LC-ovi , narodna auta sa wholesale motorima pihhhiiiihihih :D

u krivinama se deru ko mokro Oslobodjenje :lol:

ima auta sa normalnijim izgledom i prikrivenom snagom koja ce ih pojest u svakom pogledu , nije sve u tehnici koja je u autu vec u rukama koja ga drzi i guzici koja sjedi , daj meni Fabiu 1,4 a uzmi koje hoces drugo auto nes pobjec daleko :icon_biggrin:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top