Drag race: Golf R (dsg) vs Megane RS

Drag race: Golf R (dsg) vs Megane RS

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
dado gti je napisao(la):
Mozes samnom druze slobodno kad god hoces na crtu.:)

dado gti je napisao(la):
Mozes samnom druze slobodno kad god hoces na crtu.:)
Nesmijem ja imam malo Nm :icon_biggrin:

Nego evo ti jedan primjer,prouci ga i reci mi jesi li naucio lekciju elasticnost vs ubrzanje

http://www.zeperfs.com/duel1286-2398.htm


Zasto je 400 m i 0-160 na strani benzinca a 80-120 en 5 debelo na strani dizela.Kako je moguce da onda imaju gotove identicne performanse na daljinu i 80 à 120 mini : dakle sa saltanjem :icon_question: :lol:

http://www.zeperfs.com/duel1286-2398.htm
 
ZAKLJUCAK 1. - Na forumu ima nenadjebiv broj doktora fizike....
ZAKLJUCAK 2. - ... takodjer i profi vozaca iz F1 i relija...
ZAKLJUCAK 3. - Golf tdi zapravo dizajnira i proizvodi NASA jer se neplanirano otkrilo da moze postic nenormalne brzine od priblizno 11 mach-a
ZAKLJUCAK 4. - Gof R dsg i Megane RS su jednako brzi na pravcu

................:D :icon_smile:
 
Član
Ma ok druze.ja ti govorim iz licnog iskustva gledao sam ljude sta i kako rade ne ove seljake kod nas nego u inostranstvu.i ajd da nekvarimo covjeku post vise nema smisla,ako ce ti bit lakse recu da se slazem sa tobom nije problem.;)
 
Član
dado gti je napisao(la):
Ma ok druze.ja ti govorim iz licnog iskustva gledao sam ljude sta i kako rade ne ove seljake kod nas nego u inostranstvu.i ajd da nekvarimo covjeku post vise nema smisla,ako ce ti bit lakse recu da se slazem sa tobom nije problem.;)
I ja govorim iz licnog iskustva.Sta si gledao kako tdi golf 4 od 130 ks dobiva utrku protiv gti-a golf 4 od 150 ks zato sto tdi ima vise Nm.Mozda si to gledao al u crtanom filmu. :icon_mad:
 
Član
dado gti je napisao(la):
dado gti je napisao(la):
Ako to znaci da :D
http://www.zeperfs.com/duel562-385.htm

Onda si krivo gledao druze sve do kilometar kad se getaca vec izgubila u daljini

:icon_biggrin::icon_biggrin::icon_biggrin::icon_biggrin::icon_biggrin::icon_biggrin:

I da ovo Accélérations kao sto znas na dnu stranice znaci ubrzanje a Reprises znaci elasticnost,ubrzanje je na strani GTI a,brzi je u trci, a Reprises (elasticnost na fransoa) :) je na strani TDI,ugodniji je za krstarenje kontas lipi moj .
 
Član
;););););) ma drug ja uopste nevolim dizele imam gti 139 ks i nepomisljam na dizela.samo kazem sta sam gledo i kazem sve do vozaca.
 
Član
joj ljudi kako je gorivo skupo sad trba gledat koji ide brze a da manje trosi e to je sad glavno :lol:
 
Član
dado gti je napisao(la):
;););););) ma drug ja uopste nevolim dizele imam gti 139 ks i nepomisljam na dizela.samo kazem sta sam gledo i kazem sve do vozaca.

:lol: Ja ne govorim o fanovima dizela ili benzina nago o znacaju Nmetara i Snage pod uvjetom da su isti vozaci ali si dado cudo :smajli10: :lol:

Nemoj se ljutiti kingu,ppijemo po pivusi kad se sretnemo negdje,ebo n metre i konje a jos oba imamo gti a i u mene je 139 pa ako ces se potegnut :lol:
 
Član
Ma neljutim drug ionako mi je dosadno.naravno kad se vidimo na pivu ja castim za tvoj trud i proucavanje.
 
Član
dado gti je napisao(la):
Ma neljutim drug ionako mi je dosadno.naravno kad se vidimo na pivu ja castim za tvoj trud i proucavanje.
Ocito da je i meni dosadno kad vec 100 put pisem isto na forumu,o autima nisam bas znalac al obozavam fiziku jos od osnovne gotovo mi je hobi ali ovdje cu je zamrzit :icon_biggrin: Kad vec imamo iste aute da nemas pumpu goriva za njega dobru za prodat :lol:
 
Član
selmire fina trka a eto neko stavi i link sa papira, sasvim ocekivan rezultat. Brzi si pola sekunde na 402 metra, s obzirom da na 402om metru imas oko 160 km/h brzinu, to je oko 20 metara prednosti na cilju, neke 4 duzine auta. Sve super, taj Golf je raketa u startu :cool:

A ja bas nisam uvjeren da Nm ne igra nikakvu ulogu u ubrzanju. Uzmi dva auta iste snage i ubrzanja, samo jedan sa duplo vise Nm i potrkaj se, kasnije oba auta bas dobro optereti i nisam siguran da bi bili jednako brzi. Mozda se i varam...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top