Diamant srebrna octavia by hakkler

Diamant srebrna octavia by hakkler

Član
je,je...sigurno bi pristali..:D

O2-2008 za O1-2006. + još mi plate duševnu bol :lol: i omv kartica goriva s no limit za sezonu 2009/2010. :icon_twisted:
 
Član
MTR je napisao(la):
joj jarane ko da vozas auto od 100000 milja eura , pusti ljude na miru , sta ako su ti zeznuli par tackica , Octavia ko Octavia , vazda se moze prodat .

Ah sad tek vidi , jel to imas dvije ili jednu


Hajd kad se može prodat nađi mojoj mušteriju

http://www.pik.ba/artikal/64756/skoda-octavia-fl/
 
Član
Evo nakon par sto kilometara isključivo gradske vožnje da dam neki osvrt ili možda komparaciju između Octavie 2 elegance 1,9 tdi i moje Octavie tour 1,9 tdi.Makar je o toj razlici uopće nepotrebno i pisati pošto je O2 normalno za stepenicu ili čak dvije iznad več svevremenske octavie 1 ali ima i tu nešto.
VS
Potpuno razumijem na neki način jednog kolegu koji je možda preoštro napisao usporedbu između O2 i Mazde (2,0 s 90ks) i na neki način se slažem s njim pogotovo što se tiče motora kod O2 (1,9 s 105ks) koji je jednostavno i po mom mišljenju malo preslab da pokreče sve te gumbiće,ledice,mfd display i ostale elektronske điđe koje nam pružaju potpun komfor i sigurnost.U gradu prosječna potrošnja kojom nisam nikako zadovoljan se kreće oko 7,1-7,3 lit.Uz šlape 225/45/17 i 95% rada klime mi i ne izgleda tako strašno al kod mene na O1 to se kreče oko 5,5-6,0 (istina da je na 15" i da je O1 lakša za bar 100-150kg) a bitno je kad se ide na pumpu ,a s O2 se ide češće . Motor sam po sebi jednostavno se mora tjerat u okretaje i vozit ga se u režimu od 2000-2500 okretaja da bi se nešto događalo al takav stil naravno uzima danak na gorivu tj. potrošnji.Okretni moment koji je na 1800 rpm je ok al mi se čini da je turbo rupa izraženija pogotovo između tih 1800-2200,2300 okretaja...onda tek kao da se budi iz zimskog sna.Dogodilo mi se par puta da mi je auto krepal kod kretanja (jer moj stil vožnje je da krenem s 1200-1300 rpm..skoro samo lagano makneš nogu s kuplunga,dok kod O2 to mora bit bar s soma i pol (1500)i non stop ga moraš držat na kuplungu,onag španati ga što naravno i skračuje vijek Tete Lamele..Isto tak sam se dovel u situaciju da naglo moram skočit iz kolone (iz jedne trake u drugu) i na moje zaprepaštenje naglo skakanje po gas pedali rezultiralo je kao nekim zagušenjem,kao da se auto zahliknul i probal progutat preveliku knedlu dok su mi se tih sek.-dve činilo kao vječnost i več sam videl lika kak ćeme napucat u zadnji lijevi kraj (ispred kojeg sam istrčal).AL onda se dogodila explozija i čak su 17"-tice malo zaškripale i upalil se ASR...al za moje pojmove to much prekasno...več sam bil "beli ko kreda".Motor kao motor je dosta "brundav" dok se ne zgrije a i kasnije se jače čuje nego moj O1.Znam da uspredba možda nije objektivna i realna pošto je moj čipan(118/122ks) al onak gledajući dok je moj bil stock tih 105 konjića s jako,jako slabo manifestira naspram 90ks.A da ne govorim o momentu koji je +40 veči.Razlika je primjetna,al daleko od drastične kakva bi i na papiru i u praxi trebala izgledat.Vjerojatno i u tom ...po mojem skromnom znanju igra i paket opreme koji je u ovom slučaju najviši pa mu i treba više da tjera sve te gumbiće a i 17" doprinose tome.Ne tvrdim,ne znam(po meni čista logika-manje potrošača više energije) al recimo da je u igri clasic ili ambiente oprema da bi i živost s tim motorom bila i malo više izražena.Mislim da je to prikazano i u samim dijagramima gdje potrošnja igra ulogu ovisno o opremi.
Chip bi u svakom segmentu vožnje dobro došao,osim što bi podigao performane i smanjio potrošnju dao i neki dodatni ugled kad stanete na semaforu i poželite biti prvi.Jer ovih 105 uz elegance i 17" je stvarno premalo.
Kad ga našarafite (probal do 4700 u trećoj) ide auto fino al daleko od taga kak bi po meni trebao ić.Probal sam i bez klime...tu se nešto više događa al pre-premalo. VS
Osim što je motor brundav u kabini se to uopće ne čuje.Izolacija je mogu reč savršena naspram moje O1.Najviše me fasciniralo kod pranja auta mini-washom gdje kod moje O1 prvo moram paziti kad dignem z.haubu da to ne napravim prenaglo jer se voda slije po čoškovima haube i na jednom dijelu koji bi trebao to zaustaviti.. ravno s njega kaplje na plastike gdje se nalaze stražnji zvučnici,i kanali oko zadnje haube su dosta puni vode,B stup između prednjih i zadnjih vrata je mokar ,pragovi,bočni dio vrata di su brave je isto onak mokar dok jednostavno kod O2 takvih stvari jednostavno NEMA.Možda nešto sitno ali vrlo malo naspram kako je to kod O1.
Ovjes je druga stvar koja me je ugodno iznenadila i oduševila.Auto se ponaša vrlo neutralno i tvrd je ko kamen sasuprot moje O1.Zavoji se prolaze kao metak ...samo kaj fali "ona" dodatna explozija na izlasku iz zavoja,asr ima svoju ulogu i radi bez greške,i stvarno osim što vam glava na ramenima dobije na težini kod reciomo cik-cak vožnje ili uleta u zavoj s 65-70km/h gdje vas odlično profilirana sjedala stvarno hebeno drže.(s mojom O1 bi na tom mjestu proklizal prek nosa a i moram se s desnom rukom uprijet u suvozačevo sjedalo a o naginjanju da i ne pričam,O2 je tu doslovno car i prolazi kao po pruzi...nomalno i šlape tom doprinose (Potenze imaju 6100 km).
VS
Interijer ne znam dal je uopće vrijedi izlagat usporedbu ili vuč neku paralelu pošto je osim i u dizajnu,modelu auta, razlika drastična i opremi .Mogu samo reč da elegance paket s kožom na volanu i ručnoj je nekak baš po mijeri.Jedina možda zamjerka što taj mp3 stream nekak dijeluje preblijedo zeleno nasuprot ostalih lampica koje osvjetljavaju kokpit i unutrašnjost općenito.Sound je po meni ok...al dalo bi se to još i bolje napravit.
VS
Što se tiče dizajna, interijera i exterijera razlika je neuporediva na koji način su izvedeni blatobrani hauba.E da jedna sitnica...nema dizanja brisača na O2 dok je hauba dole?? Ak npr želite nabrz. promijeniti isti.Haubu nisam ni dizal...da vidim jer postoje kakve unutra drastične promijene al mislim da osim velikog poklopca motora nama se kaj posebno za vidjet.Još jedan minus koji se javlja kod recimo padanja kiše (ne znam al mi je ujak to rekao da je isto kao i na G5 ) je falc iznad vozačkih i suvozačkih vrata a mislim da je itak kod ovih zadnjih,je taj sam falc koji je tak složen da kad kiša pada guma i izolacija drže i pragove suhim al kad otvoriš vrat sva voda s slije po sicu??
Ispravite me ak griješim...nisam se još vozil po kiši.I da bočni vjetar je dosta izražen prilikom vožnje s spuštenim prozorom...puno više nego na O1...pravi propuh prilikom recimo 6 bana na sat,a kad probaš više ...evo upale uha na pomolu .
VS
Rezime na kraju...krasan auto, s ok opremom ,super odlično profiliranim sjdalima, felgama , šlapama ,ovjesom i jednostavno malo preslabim 1,9 tdi motorom da se nosi sa svim time...nasuprot O1 kojeg več možda vrijeme polako gazi ,al na moj upit glavnom servisnom savjetniku u ovlaštenom servisu čisto onak koje su bolje O2 ili O1 ? Samo me onak pogledo i relano rekao: "O1 su bolje...manje se kvare."
VS

A i vrijeme je pokazalo da se dan danas voze i nakon milju km a i proizvode.

AL isto tak mogu reč da sam se malo i potkožio s ovom O2 i da bi mi trebalo sad bar 5 minuta da me neko nagovori i pita dal hoću mijenjat za svoju O1


opet u neku drugu ruku jedva čekam ponedjeljak da odem po svoj O1 kakav got da je s orginalnom ili neorginalnom opremom koju sam stavil u njega i na neki način personiliziral taj komad pleha s četri kotača koji ak ništ drugo je puno brži,manje troši nema toliko komfornih gumbeka al je zato moj...dok ču priliku za O2 ostavit za neki drugi put kad to prilike dopuste i kad me ovaj moj ne bude služio više kak treba...a to mi se čini (da ne ureknem) ne bude bilo tak brzo
 
Član
fala kolega...to mi je jednostavno u DNK...

Mislim da bude sutra dan D. Čuo se kratko s dišom u petak...rekao da je auto na poliranju i do on osobno nadgledava sve to ...i ak mi se ne žuri ...da ostavimo to za ponedjeljak, tj da dođem po auto kad meni paše.
 
Član
Nije u svemu ...tromija je i više troši..ti gumbići i ostale điđe uzimaju svoj danak ..a pošto ih više ima ..ima i veću mogučnost da će se pokvarit prije..
..al da bolje izgleda ...pogotovo s ovim šlapama i felgama ..to potpisujem 101% :cool:
 
Član
svaka cast na ovoj usporedbi stvarno mislim da bi trebao raditi u nekom auto magazinu
a to za potrosnju si u pravu i samo jos jedna stvar 17" ima svoj veliki udio u potrosnji
 
Član
ne samo 17" (barem litru) nego i masa od barem 150+ kg ,osim toga moj je čipan pa je to još u korist što se potrošnje tiče i ja sam na 15" :cool:

ma obe su OK. Kad je švabo pod haubom. :icon_biggrin:
 
Član
evo pila je došla...dignuo je u srijedu ...jer mi je rega u subotu (bila) ...da je dobro pogođena nijasa..recimo 85% al opet su zajebali haubu...malo im je kapnulo....again :icon_evil: tak da ne znam još kaj ću...na vagi sam...jel odslužit nekog tamo ili što?:icon_mad:

Uglavnom...

Bio na registraciji autića i osim uff iskrcavanja kunića jedan smiješna situacija na tehničkom pregledu koja mi je malo podigla raspoloženje u odnosu na protekli tjedan i indolentnost Ovlaštenog škoda servisa Remetinec za koji nemam reč ni jednu pozitivnu riječ u vezi njihovog lakiranja. Slike budu malo kasnije...

Ugl. makina na tehničkom mi je ukazala da mi se približava izmjena kočnica tj. pločica (pošto je i mjerni uređaj očitao 74% koeficijent radne kočnice a i zadnje pakne nisu baš zasjale kako treba 21% uglavnom moj pogled je učitao ujednačenost prednjih diskova od 3,4 ili 3,6 "nečega" i 2,2 zadnjih bubnjeva (doboša)pakni ili kaj več mi je ulijevao povjerenje dok mi g.Herman nije malo objasnio to a i kilometraža od 41536km pređenih bi dala to naslutit da je vrijeme za neke promijene. Ovjes i amortizeri su ok i na moje spuštanje ispod auta i pogled i na dio pofarbanog auspuha i kratko objašnjenje dotičnom gospodinu koje i što radio na autu ,samo je kratko komentirao :"kakav šlamperaj"
Svjetla i signalizacija OK i onda dolazi šaljivi dio ili ti EKO test,koliko je zacrnjenje ili stručno:Ispitivanje ispušnih plinova motornog vozila.Stavljanje crijeva na auspuh i šarafljenje auta na mjestu do 4900 rpm.
Sjeo čovjek u auto prvo mjeri na leru...a onda po gasu.
Ja još uvijek po dojmom "šlamperaja" gledam lika kad je krenuo prema mjernom uređaju i njegov pogled pun nevjerice?? "Ovdje nešto nije u redu! Vi nemate taj motor koji uređaj mjeri?!" Rekoh pa kaj vam je? Kak nemam? Čovjek vidljivo uzrujan i iznenađen diže prednju haubu i traži broj šasije?? Kažem ..pa ispod stakla vam je...čemu sad to?.Lik odgovara da ispod stakla stavljaju svakakve brojke tj. da ga jedino zanima ova na sredini ispod gume.
Ok al ne vidim u čemu je problem? Lik se okreče i pokazuje mi da jednostavno vrijednosti eko testa za taj motor(1.9 tdi ALH) nisu realne i da je uređaj nešto pogriješio??:icon_rolleyes:
Izbacuje ispis i na uređaju piše 1,9 tdi ALH i dalje s pogledom iznenađenja mi daje ispis i kaže. "Ovo još nisam vidio". Samo sam odmahnuo rukom i rekao kak ga bar jedanput ispušem po zaobilaznici (kak da ne) i točim samo na jednoj pumpi premium diesel koji mi se pokazao kao najkvalitetniji...a i do ispitne stanice sam se vozil pretežno u drugoj da ga malo raspušem (što je i točno) prije šarafljenja za eko test.:icon_biggrin:

E sad ...ne znam koje su tvorničke vrijednosti (netko je negdje napisao na skodacroatia forumu da su za passata puno niže u odnosu za octaviu makar imaju identičan motor)
Kod mene je ispalo ovak: na praznom hodu je zacrnjenje bilo 0,69 (m-1)
a kad ga je našarafil na 4900 bilo je 0,65 (m-1)
i nekakvo rasipanje...maks je: 0,50 kod mene je 0,1
i nekakvo srednje zacrnjenje ...maks. je 3,00 kod mene je 0,7

I tak nakon što sam olakšan za 3 somića i nekaj sitno (za full kasko će me zvati naknadno)
ostal mi je lik iz ispitne stanice baš u sječanju i njegov izbezumljeni pogled nakon eko testa ...što naravno (po meni) pripisujem g. Tiboru(koji ga je chipnul) i premium dieselu (makar je ovaj zadnji tank natočen sprint diesel...jbg. stao na krivu stranu pumpe )

a pikčeri od NAnovo pofarbanih elemenata malo kasnije... :icon_sad:
 
hakkler je napisao(la):
Svjetla i signalizacija OK i onda dolazi šaljivi dio ili ti EKO test,koliko je zacrnjenje ili stručno:Ispitivanje ispušnih plinova motornog vozila.Stavljanje crijeva na auspuh i šarafljenje auta na mjestu do 4900 rpm.
Sjeo čovjek u auto prvo mjeri na leru...a onda po gasu.


Kod mene je ispalo ovak: na praznom hodu je zacrnjenje bilo 0,69 (m-1)
a kad ga je našarafil na 4900 bilo je 0,65 (m-1)
i nekakvo rasipanje...maks je: 0,50 kod mene je 0,1
i nekakvo srednje zacrnjenje ...maks. je 3,00 kod mene je 0,7

Sta bi radio onda s mojim Golfom, obzirom da ECU u leru "NE DA" preko 3.500rpm ?
:)
 
Top