Diamant srebrna octavia by hakkler

Diamant srebrna octavia by hakkler

Član
:icon_exclaim:
Evo nakon ovog malog projekta zavjesa bili smo i na dynu da vidimo kako se pokazala krivulja i tak da se malo družimo.(bez obzira što ona pokazala ,auto je hebenica naspram onoga što je bil ,a opet da vidimo jel je to isto tako i na valjcima kako je dotični gospodin rekao :"to ti bude oko 116-118ks)
Ispalo je fenomalno :

(118,3/122ks)

Malo sam i snimal pa je i nastal ovaj filmić na brzinu: (ugl. moj tdi,jedna O1 karavan 1.8 turbo 20v + jedna 1.8 turbo 20 V (boja i model kao i ja),1,9 tdi s 110ks O1 karavan,dvije fabie kombi 2.0i i 1.2 hpt.
Uz druženje i zajebanciju postigli smo i cilj...vidli kako nam motori dišu.

Nakon dyno meet-a legle su i ove felge koje ste več vidli na slikama...


evo tu je to:http://www.youtube.com/watch?v=uQcGxRPv7gg

postoji i orginalna snimka al ne bi vas s tim gnjavio...(I još uvijek mi nije jasno kako da stavim video u post da se vidi početna slika...može na PM ako neko može detaljno da mi objasni)

Nešto me dugo kopkalo u vezi auta i to dok je bil ganc novi kako to ne ide i zašto.Dolazila je vručina (ljeto) i to je bio dio opreme koje uz klimu svrstavam pod must have opremu.Radi se o daljinskom spuštanju bočnih prozora koje je isključivo rezervirano za O2 i O2FL model i to za malo viši rang opreme.Al za ovu staru liniju (O1)bilo tour ili elegance to je jednostavno čisti SF.:icon_mad: Na moja pitanja u ovlaštenim servisima i prodajnim salonima ,koliko para,što sve treba itd.itd odgovor je uvijek bio isti.Gospodine to nije moguće izvesti na tom modelu...:icon_mad: Ta "điđa" je rezervirana samo za novije modele i bla,bla. Pa reko ak ima modul u vratima da ih spuštam i dižem s ključem zakaj to ne bi moglo funkcionirat i na daljinsko pošto ima daljinsko zaključavanje u opremi.
I tak da ne duljim..uz pomoć kolega iz ZG-a i Splita moja kanta od compa+vrlo važan kabl,kodovi ...opet mini meet kod mene ...2-3 minute po autu i složili smo...nekaj što je bilo "nemoguće" za taj model octavie i fabie:D

evo i snimke:http://www.youtube.com/watch?v=wEtDp9rCKiA

jedva sam čekal da onim panjevima u servisu pokažem kak se to može s orginalnim ključem...čak sam i cugu na kladi dobil.. uz njihov još uvijek pogled pun nevjerice.:icon_question:

Daljinsko spuštanje-dizanje prozora ne lovi daleko(cca 20m) kao daljinsko zaključavanje(cca 100m) al zato služi svrsi u ovim vrućim danima da se auto prolufta dok mu prilaziš a onda kljima i gas.:icon_smile:
I jebeno je vidjeti face od likova koji voze i daleko skuplje aute a nemaju tu "sitnicu" :lol::icon_twisted::lol:
 
Član
hmmm
pomocu kojeg si to programcica odradio
kod mene je ista situacija na skodi roomsteru mora se i to moci na njoj uraditi

;)
 
Član
@ersan_sa : ne znam za rumia jer ima drugačiji port ili ti can-bus. Al kao što vidiš ništa nije nemoguće:)

@tibor987: je ista điđa ...nisam mu odavno pregledaval garažu...(kolege arcoma ili vuk-a)(QuickSilver) pošto si vjerojatno logan na skodacroatia forum sigurno ćeš preko tražilice nać odgovore.Ja nemam baš toliko vremena

al evo da malo pomognem za jedan dio vag koncerna;): http://www.alientech.net/

na tom linku ima skoro sve.;)

drugih par opcija su:1.kupis uredaj koji se zove kw1000 spojis se na obd i on sve sam obavi(nije ziher)
2. kupis preko vag part sa serijski kabel i skines s neta program vds pro (ili kak se vec zove ) i sam promjenis brojke u kontroleru

ako nađem budem pogledal koji su kodovi za octaviu mk1 i fabiu.

malo mi je komplicirano za objasnit (iskreno ne znam baš) al znam da je rađeno u dos programu,da su kontroleri tj kodovi skinuti s neta,da je potreban taj "spešl" kabel. i komp koji podržava taj kabel.:icon_smile:
Moja je bila lokacija,comp. i hebena volja da se to složi i naravno ogromna pomoć kolega koji su napravili da to šljaka:cool::cool:

makar je sve trajalo 3,4 minute po autu...meni je bilo čisti Svemir.:icon_smile:

evo par movića: daljinsko na Ibizi
daljinsko spuštanje sva 4 prozora na Fabiji
evo toliko za sad:icon_biggrin:
 
Član
...

Još se jedna sitnica radila...Vidim da je po garažama (na skoda forumu) u zadnje vrijeme popularno farbat zadnje tromle ili ti doboše(bubnjeve)i to pretežno u neku crnu ili mat boju da se više istakne felga pa onda reko ajd da se i ja bacim na posel. Osim toga to mi je i bila namjera u nekoj bliskoj budućnosti.

Dugo sam vagal (jedno 5-10 minuta) koju ću nijansu uzet..Svijetlu ili tamnu, pa je ipak presudila svijetla jer ak mi se ne bu dopalo mislim da je lakše svijetlu u tamnu makar je u biti svejedno.
Ovo je kupljeno za početak.

Boja za peći, koja je deklarirana na 650 stupnjeva.Mislim da će bit dovoljno.Još mi se nisu zažarili doboši :lol:

Evo kak je to izgledalo na početku..

Felga je takva kakva je...al ovo iza nje još gore..

Skinut ketač i doboš nakon pređenih 38000km...

pa se krenulo malo na čiščenje i šmirglanje (izvana za lak, a iznutra radi brenzi i njihovog cvil-cvil zvuka koji se zna javit drugi ili treči dan ili mjesec poslije vožnje po obilnoj kiši)

nakon toga farbanje ili ti sprejanje u tri sloja.

tu je korištena i posebna tehnika sušenja i ukručivanja laka na postojeću površinu.:D

ne pokušavajte to ako niste prošli tečaj zaštite na radu (pošto je fen iz negdje "77)
i voila...srebrna posuda iz doba Borgie je gore...:icon_biggrin:

sad još i kotač..

i to je to...izgubljeno tj. utrošeno dve ćuke i potrošeno oko pet banki za boju + struja je bila gratis i pomoć mog ujaka.
Kočiona kliješta na prednjem kotačima nismo stigli jer je sa tim malo više zajebancije oko zaštićivanja elemnata koji se ne farbaju.
Još jedna za kraj kak to izgleda u globalu...kao 312mm disk na zadnjim ketačima :icon_twisted:
Pogotovo dolazi do izražaja u sumrak...

DSC00197.jpg

pošto večina lakira u tamnu mat boju da istakne felge (koje jesu ljepše od ovih) evo ja sam se odlučil da iskočim iz te večine i mase.:icon_smile:



a ak mi ovo dojadi pljus u crno pa kaj bude.:D

bitno da se nekaj radi ! :)
 
Član
Octavija ti je mocna naopako! Nego vidim i ti si razmiusljo i slazem se s tobom olio bi da ti brzo dosadi pa da to polakiras u crno po meni bi ti ljepse stajalo ali svatko ima svoj ukus :cool: sretno u daljnjem radu!
 
Član
..hvala...budem...al na godinu..U planu su neke 16" i to sa pet krakova model.
Ono što sam vidio do sad taj model najbolje leži na octaviama al da se ima para ili dođe do njih bez razmišljanja orginal spider model kao na RS mk1 bi uzeo bez razmišljanja.Pa onda farbanje u crnu mat boju da se doboši prikriju a i raspitivam se i za ugradnju zadnjih diskova od G4 al bez promijene zadnjeg mosta.

Jedan kolega je to uspio napraviti na fabiji combi(1.9tdi) samo ne znam kak? Brine me kako će se elektronika od kočnica uklopit na sve to (abs-mba....itd)

Moral bi malo poradit i na spuhu...ubacit K&N da svježi zrak koji uđe ima i kamo izać (down-pipe) pa na spuh..možda bi se i onda malo performase popravile...makar i sad to ide kako treba :icon_evil:

evo jedan kratki..krećem kad prođe 5 sekundi...

http://www.youtube.com/watch?v=EtdgGTXW8MQ
 
Član
... Pregledavajući garažu od kolege i njegovu potrošnju koju postiže + kako mu chipani auto i dobro ide (a i izgleda)
evo da prikažem osvrt na ovoljetni tour na moreno i natrag.

Puni tank...malo stavljeno TDA Castrola...22km po gradu i onda predvečer pravac more.
Za početak od ZG do KA autoput s brzinama 130-205...dalje na staru cestu (60-130km/h...90% peta brzina)Plitvice ,Gračac,Obrovac,Benkovac,Biograd n/m...lokacija Dolska Draga.+1x do Biograda i natrag u bazu.

Brzinski prosjek ukupno 84km/h...al zato potrošnja...nemam riječi:)

Prijeđeno 357 km ... ostalo za još 930km
DSC003051.jpg

što daje prosjek od 4,27 na prijeđenih 100km:):icon_biggrin:

Cijelim putem 90% bila je peta (osim niz Velebit i uspon poslije Obrovca)
Na AC-u od ZG do KA probal sam kako ide i pun autić (žena ,djeca + brdo stvari) osim što je "poboljšano ležanje na cesti" ide mali bez problema i prek dve glave...jedino što mu možda malo duže treba ...al da sam stjeral u desnu traku i daleko jače aute...pa jesam...osim naglog usporavanja sa 200 na 120 taman prije KA ...kad se mr. bmw3 (vjerojatno policijski) približaval i blical ...a i tak smo išli na staru cestu:D
nemam svježi pikčer al ovak je to izgledalo par km po AC.
DSC00204.jpg


poslije laganini od 60-130 km/h do odredišta ...
Na moru je još napravljeno 100-150km na izlete..po magistrali (teško da me je netko mogel pratiti + puževom brzinom po centrima mjesta tražeći parking :Vodice,Pirovac,Bn/m)

I nakon deset-12 dana "curik" za ZG.

Dosta uživanja u Prirodnim ljepotama stare ceste...radi posla i obaveza izbor pada na AC.

Šarf vožnja s pretežno na 3600 rpm i brzinskim prosjecima između 170-210 km/h ubiru danak na rezervaru. I pri tim brzinama trenutna potrošnja je varirala od 5,6l na nizbrdicama ..pa do 11,12 lit. na uzbrdici (mini race na usponu Q5 tdi vs hakkler...cijelim putem je kenjal s 120-130 i onda na bregu(uspon poslije Maslenice 3 trake) je pokazal moć svojeg okretnog momenta i 4x4 pogona.Pa do ganjanja s spuštenim karavan pasatom s tule kutijom (u Lici)..stižem ga u lijevoj s 190 a frajer mi počne bježat u desnoj traci i kroz tunel piči sa cca 180km/h
Na kraju kod Žute lokve sam ga prešel s 210 jer je zgorel u desnoj radi neke dačije.. :D
Uz tu šarf vožnju (video ste več vidjeli) + dobitak na lotu->usporavanje na 130 i izbjegavanje presretača prije KA

Tu mi se negdje upalila rezerva...domet pri tim brzinama jednostavno se topi ...nakon prijeđenih 10km za isto toliko padne i na BC-u..pogotovo ak stiščete na uzbrici onda pada i za 10 na prijeđenih 5km.

Na kraju rezime prosječne brzine na prijeđenih 810 km (ZG-moreno-ZG) je ovaj.
DSC00375.jpg

prijeđeno je..
DSC00377.jpg

Drugi dan još malo vožnje pa gradu(totalno nenaviknut na gužvu i vručinu bez obzira na rad klime u autu))posjet pumpi jer mi se domet opako smanjil na još samo 40km.
Stalo je :

48,71 litri...znači ostalo je još za cca 7litri ..al pošto je po AC bilo samo gas-gas od 3600-4300rpm-a BC pamet je izračunala za domet za još 40km makar s 7lit. uz normalnu umjerenu vožnju po gradu (uz klimu) prođem bez problema 100-130km..

Na kraju potrošnja na prijeđenih 810 km s full opterećenjem ne baš laganini vožnjom (pogotovo natrag a i na magistrali na moru me nije baš nitko mogel pratit dok smo skoknuli do Vodica ili Biograda )
ispalo je 6,01 l/100km
Vjerojatno je tu odigral i tda aditiv + sprint diesel s Omv-a(da sam natočil "premium vjerojatno bi rezultat bio i bolji),a i posebno skidam kapu g.Tiboru koji je remapiral za to kako auto ide,ne dimi,ne troši ulje i koliko troši dizela ,a valda i moji nožni prsti i način vožnje nekaj tome doprinosi :D
 
Član
Super potrosnja za takvu voznju i bas iscrpan i detaljan opis godisnjeg ;) skoda je stroj!!! Koliko se vec presao sa cipom ? I ja imam tesku nogu I volim brzu voznju samo sa djecom u auto nebi se usudio bas ici 200km i preko ...
 
Član
@Col3-99...budem:D..makar je ovu felgu teško istaknut...premala je:D

@allroad: potpis...biće valjda jednog dana i to

@bmw330d: prešo 10 000km s chipom ...101% si u pravu ...probao ...al ponovit se sigurno više neče:icon_smile: (ovo je bio kao neki moj osobni test kako se ponaša pod full opterečenjem) a ako budem to radio ponovo bit ću sam u autu:icon_smile:
 
Top