Diamant srebrna octavia by hakkler

Diamant srebrna octavia by hakkler

Član
bucky_mb@yahoo je napisao(la):
dobar škodilak, čip mu je dao baš dosta snage
sa obzirom da nisi ispuh radio.
a što se ove trke tiče tri stvari mi se ne čine jasnim
1:na početku se čini da si ti krenuo dosta ranije od gti-a
2:eek:vaj sa gti mašinom bi te pretekao da nije imao auto
ispred sebe (rpm)
3:eek:dnos snage i težine je daleko na strani pežoa

taj pežo il je pokvaren il je loš vozač, a ovo što ste vi snimali
nije nimalo dobar pokazatelj ko je brži, izađite na stazu snimite
trku od 0-402m i ako ga uspiješ pobijediti ja prvi skidam kapu.pozz

Tuto kompleto si u pravu! Bio je prvi rejs di me je namazal za 2-3 dužine al ovo je baš fora ispalo i moj friend zna vozit,auto je slagan 2 g. sa svim mogućim detaljima..od nule..btw napral je i one mece cvajzicere kaj im na haubi piše compresor on ima do stotke 6,8sek dok ja 9,18 i razlika u težini je 500kg ja u plusu...zato smo probali start s drugom brzinom 20km/h i frend s kamerom cca 100kg muž se sjel da bar približno budemo egal..kod mene je jači samo moment(pogotovo u drugoj) al on brzo splasne al zato nam je top speed (po čukicama identičan 210km/h makar sam ja svoju kravu dobil i 215)

kolege što pričaju o potrošnji i zahebavaju se ...očito nisu baš svjesni onoga što pročitaju.

Radi se prosječnoj potrošnji na prijeđenih 100 km a ne o trenutnoj koja varira koliko se jaši po gasu (dok je auto bil stock ona je išla od 0-72 lit a na 2.0 tdi bez beda i do 99,9)
Ako imate eventualno BC u autu primjetičete da vožnja u leru ne da je optimalne rezultate,ni na nizbrdici nego je bitan Okretni moment i vožnja u njegovom polju ili malo ispod.AK nemate probajte tank do vrha pa izmjerite s različitim načinom vožnje.
Pod dva što me je i jedan vrlo stručan kolega uvjerio još jedna bitna stvar u cijeloj toj priči potrošnje je i aerodinamika i brzina kojom se krećete.
Nema nikakve logike al nebrojeno puta sam isprobal da recimo auto kod konstantne vožnje u IV-toj (55-60 km/h 1,600 rpm) troši i do litru manje nego u V-toj na 90 ili 75 km/h)makar proizvođač (svaki) deklarira sasvim suprotno.Naravno i potrošači(klima ili ne),gume(pravilno napumpane) su isto bitan faktor...

mozda je vama sprdnja al ovo sve kaj pišem je dokumentirano s slikama i točenjem goriva a neki moj osobni hir da prodajem pamet i zrnca ljudske gluposti...
Al evo dosta filozofiranja ...
evo i jedan kratki video s nedavnog puta...

hakkler on AC
 
moj rođak ima istu verziju octavie kao kod tebe ali
bez čipa znači 90 hp. ja mu nisam vjerovao da troši
5- 5,5 l na 100 km pošto znam da voli bržu vožnju
ali kad sam vidio tvoj prosjek od 5,9 l pri 200+ km/h
osto sam u šoku. znaš li možda kolika je trenutna potrošnja
pri tolikoj brzini
 
Član
bucky_mb@yahoo je napisao(la):
moj rođak ima istu verziju octavie kao kod tebe ali
bez čipa znači 90 hp. ja mu nisam vjerovao da troši
5- 5,5 l na 100 km pošto znam da voli bržu vožnju
ali kad sam vidio tvoj prosjek od 5,9 l pri 200+ km/h
osto sam u šoku. znaš li možda kolika je trenutna potrošnja
pri tolikoj brzini
Prije chipa 15,7 litri trenutne na 190 km/h

Sad maximalno 11,7 litri..(na 210km/h).makar me kolege zajebavaju da mi je otišel "maf" senzor.
Al gospodin koji je promijenil softver i chipnul to kak treba napravil je jebeni posel ;)

I trenutna varira od 5,6-11,7 (U petoj brzini) ovisi dal je blaga nizbrdica al ak je brdo ili ju doslovno pričepiš naglo do tablice penje se na 11,7.

npr.IV-ta uzbrdo Velebit full opterečen stvari i osobe155 km/h na 4000 okr.je negdje 18 litri trenutne.

Budem to sve kasnije opisal kad to dojde na red...
 
Član
Evo malog nastavka što se radilo poslije chipa...ništ veliko...nema se baš "kreme" za ruke.

Jedna nova sitnica...ništa veliko za pokazat al služi svrsi.

Ponukan zamračivanjem auta jednog našeg kolege odlučio sam se na jednu sitnicu koju več dugo špeham al nikako da ubodem...pa eto sad jesam.Zatamnjivanje zadnjih šajbi mi još nije leglo (malo mi je to much 200 ojra)
Dosta mi je bilo stavljanja onih prozirnih štitnika za sunce(model sa leptirićima) iza naslona na zadnjoj klupi koji bi svaki put padali kad bi otvoril haubu pa sam se odlučil za ovo:



toliko o mjerama?! polica je 92cm a na kutiji piše 90cm a kad otvoriš i hoćeš centrirat da bude u nekoj zlatnoj sredini ..."suprajzzzz"štitnik za komarice na off je 92,5cm

No dobro stalo na milimetar ,malo su šarafi na koso zabušeni a kaj sad:


evo prva proba (za cijelu montažu treba cca 15-20minuta s tim da morate imati druge šarafe i to s maticom jer ovi što dođu u paketu su prekratki da bi ušli i držali policu pošto je bušeno pod 45 radi famoznih suprajz mjera a oni što idu u tapecirung su taman (iz paketa)):


i kraj sa odsjajom drveta:



na kraju OFF položaj.



zaključak:kupil sam ono kaj sam htio,stopa zamračenja zadnje šajbe je recimo 6,2% jača (ili 46,2% pošto je najveći postotak u stvarnosti najmanji),klincima više ne tuče sunce u glavu,preglednost je ok,po noči mi toliko ne tuku svijetla od vozača u središnji retrovizor.

Evo još jedne fotke po najjačem suncu iz vrapčić perspektive.Zadnja polica se skoro ne vidi...



i na kraju sam probal jednu night komparaciju al mi ni baš uspjelo:
slika 1.


slika 2.


cijenjeno pučanstvo će procijenit di je mreža di je nema...čak mi tablica drugačije svijetli..a slikano je s razmakom od minutu,dve.

nisam dugo slike stavljal pa ne znam kak bu ispalo to sve...al bum promijenil..ak ne valja
( sve je slikano s mobyem )


nakon ovog zamjenskog zamračenja trebalo je i kotače pripremit za sezonu al o tome ću drugi put...:)

edit: da se malo vratim još na potrošnju (bucky_mb) Potrošnja kod mene na prijeđenih od 0-36000km iznosila je ravno 6,6 lit. /100 u svim segmentima vožnje i opterečenjima do laganice,do blokade svakog ganga,s klimom ili bez...itd (kao bolesnik sam skupljal račune od goriva pa reko jedan dan da to zbrojim i podijelim)
i još jedna sitnica ...auto se tanka samo na OMV-u (95%) i to večinom sa "premium" dieselom a u zadnjih 5 soma km se poneki put stavi (umjereno)Castrol TDA aditiv koji toplo preporučam za sve koji voze tdi-e.
Vjerojatno i to ima veliku ulogu u potrošnji osim mojih nožnih prsti...:)
 
Član
Pošto se ljeto približavalo (jbg.sad več na pola prošlo kao i moj GO) bilo je vrijeme za nabavku nekakvih aluminijskih papuča..buđet je bio skroman pa su za početak pale 15-tice (osobno bi najviše 16") ništa extra al mislim da bolje izgledaju nego ratkape a opet kad dođe zima (valjda ću nabavit neke zimnjake za čeličane) da me više murja ne zaje. di su mi zimske šlape.:icon_mad:


Allesio sport model...bile na O1 1,6i muzikanta koji mi je (već dosta davno) sviral na svadbi. Cijena stvarno OK po meni ...200eura s slapama Pirelli P6000 195/65/15 H koje su poslije prodane jer su ove moje michelinke imale daleko više mesa.
Možda je stvarno malo premala felga za limo od 4,5m i vuče na alfa stayle...al po meni je bolja od ratkape.
Evo par pikčera nakon popodnevnog pranja:

i jedna od malo bolje ispalih...
DSC00144.jpg

tu je poslije nočne šihte...

i još jedna iz drugog kuta...
DSC00163.jpg


mala sitnica na koju sam slučajno naišel...kromana kapica ventila izdržala čak mjesec i pol (klinci popalili pred OŠ. dok sam išao po svoje klince)

sad su opet crne obične...jbg.:icon_mad:
 
Član
ja uopce vise i nemam kapica, necu da ih stavljam, imam samo paket skupjih krom za styla i to je to...;)
 
Član
arminnn je napisao(la):
fina octaviana samo vece fele i lajsne u boju auta;)

hvala :cool:

i naravno u pod 4 cm,zadnji RS spojler,parkmatic senzori+multi medija,malo presložit ziku,xenon farovi....joj lista želja za personiliziranjem kolica je poprilično duga...:D

sve je to u planu al...vrućina je prejaka....stanje kreme za ruke se sve više topi iz mjeseca u mjesec...
:icon_sad:
 
Član
Da ne otvaram novu temu...

Jedna stvar mi nije jasna ...ako može netko pomoć?

Kako da učitam video i da on stoji ovdje u postu...s početnom slikom video uradka?????

Vidim kod nekih to ima(večina je You Tube) dok je kod večine samo ime, naslov videa, koji su napravili (tak sam i ja stavljal do sad) a to mi je malo nepregledno(pogotovo kad čitam i druge teme i onda se mišonja "za prsti" pa onda gle! VOILA! Tu ima još nešto za vidjet?! Ili totalno izađem van jel mi ništa nije jasno što je pisac mislio reči?

Jasno mi je da postoji i limit kojim se može opterećivati server ili je ta furka rezevirana samo za one članove sa "visokim ugledom" ili sam ja panj pa ne znam kako to napraviti ?.

Ako nije neki bad ..može link kako se to radi ili copy paste... kad toliko več off-topičarim po garaži (budem poslije pomel kad i to saznam gdje se editira:D)

(na tražilici nisam baš nešto našao) ai več me prsti bole od isprobavanja i pregleda u odgovoru...ili se to ne može vidjeti u pregledu ???

hvala:cool:
 
Top