Crni dim iz auspuha-Ford mondeo tdci

Crni dim iz auspuha-Ford mondeo tdci

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
druze komsija mi ponosni vlasnik identicnog forda ko kod tebe. isti simptomi sto se tice dimova i bila mu je turbina riknula. u servisu su mu rekli da je to boljka pomenutih fordova.
neznam vise drug,da je to lahko bi rijesio posto jos je auto pod gewahrleistung,samo me brine da nije motor al sutra idem u servis prvo da provjerim kompresiju pa ako to bude ok onda jedno po jedno preturati,koliko mu je ulja trosila i kakvu je vucu imao...
 
Član
dizna kad ode onda hoce bacat bijeli dim nema veze na leru ili u voznji isto je jer ona onda baca puni mlaz bez prekida i nema potpuno sagorijevanje
 
Član
dizna kad ode onda hoce bacat bijeli dim nema veze na leru ili u voznji isto je jer ona onda baca puni mlaz bez prekida i nema potpuno sagorijevanje
sve dizne su na novo uradjene preko 1.000 eura je placeno sve,danas sam bio u ovoj auto kuci gdje sam ga kupio i kazu da je to normalno da nista tu ne mogu,dok na servisu mi kazu da nesmije ni malo crnog dima izbaciti pri malom gasu,ja koliko znam nesto nije ok a sad sta je,to je pitanje...
 
Član
imam taj motor, slabo ide ispod 2000, ništa to nije čudno, dimi također, mora dimit dizel, ali kad se stisne pri malom gasu ili paljenju ne dimi, taj "bijeli" dim u retrovizoru noću je crni dim osvjetljen farovima auta iza tebe
 
Član
Kod mene se zamajac čuo na leru, kad je u brzini nije se čuo... zamajac promjenjen i "zveckanje", "klepetanje" je nestalo...
drug ja tebe razumijem i slazem se sa tobom al skopcaju na dijagnostiku kaze sve ok nema fele,to zveckanje se svaki dan povecava ja im to kazem promjni auto uzmi benzinca on se ne cuje njihov je odgovor
 
Član
Vidi ovo drug,u mene ima drug Mondea ista godina,isto sve,kad je dosao iz Njemacke nije kapi dimio,sada na malom gasu kad podje ili doda do 1,5 da podje iz mjesta dimi puno crno,ulje nije mijenjao ima preko 10000,ali mu ga ne trosi..

U njega se cuje zamajac takodjer,dizne su mu radjene bile u Njemackoj,u mene je takodjer poceo malo vise dimiti golf,ja cu ubrzo mijenjati ulje i staviti cu mu sportski panel filter nek dobije vise zraka pa cu da vidim ;)
 
Član
Vidi ovo drug,u mene ima drug Mondea ista godina,isto sve,kad je dosao iz Njemacke nije kapi dimio,sada na malom gasu kad podje ili doda do 1,5 da podje iz mjesta dimi puno crno,ulje nije mijenjao ima preko 10000,ali mu ga ne trosi..

U njega se cuje zamajac takodjer,dizne su mu radjene bile u Njemackoj,u mene je takodjer poceo malo vise dimiti golf,ja cu ubrzo mijenjati ulje i staviti cu mu sportski panel filter nek dobije vise zraka pa cu da vidim ;)[/D
Vidi ovo drug,u mene ima drug Mondea ista godina,isto sve,kad je dosao iz Njemacke nije kapi dimio,sada na malom gasu kad podje ili doda do 1,5 da podje iz mjesta dimi puno crno,ulje nije mijenjao ima preko 10000,ali mu ga ne trosi..

U njega se cuje zamajac takodjer,dizne su mu radjene bile u Njemackoj,u mene je takodjer poceo malo vise dimiti golf,ja cu ubrzo mijenjati ulje i staviti cu mu sportski panel filter nek dobije vise zraka pa cu da vidim ;)
Drug i ja sam dizne radio u Austriji,inace tu zivim i gdje god odem kazu to je normalno za dizela ma veze nemaju,vise naznam sta da radim,ulje i sve na vrijeme mjenjam tako da neznam sta je vise u pitanju a sto se tice zamajca,da li moze on biti uzrok nemirnog rada na leru i svaki dan povecava lupkanje pod haubom pogotovo kad ubacim u prvu i polako krecem bas se tad cuje,i znali iko koje su cijene sto se zamajac zamjeni u BiH jer mi ovde kazu da ako je to u pitanju to se ne isplati ovde raditi jer je poskupo...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top