Crni dim iz auspuha-Ford mondeo tdci

Crni dim iz auspuha-Ford mondeo tdci

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Zdravo imam forda mondea tdci 2003 god,problem je taj sto izbacuje previse dima iz auspuha,a ponoci kad je drugo auto iza mene vidim bjel dim ili je to prasina mozda,a kad je hladan ujutro izbaci oblacic bjelog dima,pa sta je ciniti,pozzz....
 
Član
sve je mjenjano nov EGR-ventil,novi injektori,crijeva sva detaljno pregledana,preko dana crn dim a ponoci bijel i pri paljenju bijel
 
Član
Ja mislim da bi trebao ispitati turbinu... Ako si pregledao sva crijeva od turbine do intercooler-a pa od njega do motora i ako su ispravna onda moras turbo da vidis u kakvom je stanju. Crn dim upucuje na nesagorenu naftu, u tvom slucaju imas vise nafte u cilindru nego zraka, tacnije ne dobiva ti motor dovoljnu kolicinu zraka za tu kolicinu nafte, a ako je turbo slab ne moze nafilati dovoljno zraka u motor, sto znaci manje zraka nego sto treba, i onda imas crn dim na auspuhu jer nije sva nafta sagorila zbog nedostatka zraka...
 
Član
al ne trosi jednu kap ulja,a u zadnje vrijeme se cuje malo lupkanje ispod poklopca motora i to samo kad se zagrije,da nije motor u pitanju
 
Član
al ne trosi jednu kap ulja,a u zadnje vrijeme se cuje malo lupkanje ispod poklopca motora i to samo kad se zagrije,da nije motor u pitanju
jel lupka samo na leru ili i u vožnji pod gasom? ako je samo na leru prestaje li lupkanje kad stisneš kvačilo? da nije možda zamajac...
 
Član
Druze turbo ako je los ne mora uvijek trositi ulje... Ako je zaprljan i zaneciscen turbo, moze slabiji pritisak imati... Turbo ispitaj, pogledaj koliki pritisak taj motor ima fabricki i onda ispitaj koliko tvoja turbina ima pritisak... Ako je manji nego sto fabrika propisuje, to ti je to... Onda skinuti turbo i vidjeti sta je problem sa njom...
Kako ti vuce? da li dobro ide, jesi li poredio sa drugim TDCI motorima, da li ide isto ili slabije od njih?
 
Super Moderator
to ti se cini da je navece bijel dim. crn je i navece, ne moze preko dana biti jedno a navece drugo, nego ti izgleda zbog mraka i drugih farova da je bijel
''lupkanje'' ne mora nista znacit. jel se cuje naprijed huktanje neko ili sistanje kad das gas? mozda ti je IC probijen malo
 
Član
dizne nisu sigurno,nista ne zvizdi sve su to pregledali i sva cu crijeva ok,kad je u leru cuje se lupkanje a kad je u prvoj i pustam kvacilo lagano bez gasa pojacava lupkanje
 
Član
Druze turbo ako je los ne mora uvijek trositi ulje... Ako je zaprljan i zaneciscen turbo, moze slabiji pritisak imati... Turbo ispitaj, pogledaj koliki pritisak taj motor ima fabricki i onda ispitaj koliko tvoja turbina ima pritisak... Ako je manji nego sto fabrika propisuje, to ti je to... Onda skinuti turbo i vidjeti sta je problem sa njom...
Kako ti vuce? da li dobro ide, jesi li poredio sa drugim TDCI motorima, da li ide isto ili slabije od njih?
sto se tice vuce on ide mada ga malo gusi do 2000obrtaja,a poslije kida al kazem ulja apsulutno ne trosi,kako mogu vidjeti koji je pritisak fabricki
 
druze komsija mi ponosni vlasnik identicnog forda ko kod tebe. isti simptomi sto se tice dimova i bila mu je turbina riknula. u servisu su mu rekli da je to boljka pomenutih fordova.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top