corsa A sedan iz TZ (UPDATE 11. mart)

corsa A sedan iz TZ (UPDATE 11. mart)

RE: corsa A sedan iz TZ

i evo par slicica dok se to radilo oko felgi...
[attachment=18024] [attachment=18023] [attachment=18022]
 
Član
RE: corsa A sedan iz TZ

Danas konacno lego i desni retrovizor, koji je davno nabavljen, ali nije bio potpuno ispravan...pa dok se eto napravilo to, nacekalo se...:)
Auto potpuno drugacije izgleda, a i normala, lakse je vozit s njim, nego bez...

img0341resize.jpg


img0342resize.jpg
 
RE: corsa A sedan iz TZ

dugo me nije bilo...u medjuvremenu je bilo i nekog belaja sa corsom...neki manji udes...dosta se radilo...jbg dok ga se odrzava malo para ostaje za neki realan tuning...ali et...serija fotografija koje nisam postavio jos radjena je u zadnjih 2 mjeseca...slike radili erol_brcak i Faya_M5...

[attachment=20980] [attachment=20987] [attachment=20978] [attachment=20979]
[attachment=20981] [attachment=20982] [attachment=20983]
[attachment=20984] [attachment=20985] [attachment=20986]

ostale je radio Faya_M5 aka Damir Fajic
[attachment=20989] [attachment=20990] [attachment=20991]
[attachment=20994] [attachment=20995] [attachment=20997]
[attachment=20998] [attachment=20992] [attachment=20993] [attachment=20996]

[attachment=20999] [attachment=21000] [attachment=21001]
[attachment=21002] [attachment=21003]

onda se desilo ovo...izletila gospoja s parkinga...
[attachment=21004]

masku sam moro skinut da bi malo rukom far zadigo, nisko je baco...i nisam je mogo vratit...eto to se iskoristilo za jos jedan session...da se uklopi u ambijent taman..
[attachment=21005] [attachment=21007] [attachment=21008] [attachment=21009]

na kraju je sve ovako zavrsilo...
[attachment=21010] [attachment=21011]
 
RE: corsa A sedan iz TZ

evo par sitnica koje su se konacno ugradile...stub volana je bio kriv od udesa nekog prije pa je naba parala i nisam mogo ovaj volan ugradit a vec dugo ga imam...a nisam ni sirene imo...:) nego eto stub promjenjen pa ugradjen volan Momo sa Momo nabom...
[attachment=22842]

aonda i Sparco kadica koju sam uzeo prije par mjeseci, al opet trebalo vremena da se Corsini nosaci preprave da se moze ugradit, pa ej leglo i to...sportski pojasevi takodje i ovaj mali crveni detalj ispod sjedista :icon_biggrin:
[attachment=22843] [attachment=22844]

e sad sto se tice osjecaja...volan extra lezi u rukama a sjediste...hmmmmmmm...s obzirom da je veoma tjesna Corsa sama od sebe za cojka 185cm, sad ej ulazak i izlazak gimnastika...ali s obzirom kako sam fino obgrljen i krivinama, i vrijedi vala tog truda...
 
RE: corsa A sedan iz TZ

[attachment=23074]
priprema felgica za zimu...felge su sa renaulta 9 i 11...5,5JX13 et36...ova na slici je najlosija...mislio sam da cijeli rub bude poliran odnosno sve sto je vec bruseno fabricki da bude polirano a ovo sivo da bude crno...ali zbog stanja vanjskog ruba on ce bit pokitovan i u crno ofarban, dok ce tak unutrasnji rub biti poliran kao i sredina felge...
 
RE: corsa A sedan iz TZ UPDATE

eh dugo nisam nista radio na autu...u medjuvremenu je sredjen kompletan trap...novi lezajevi naprijed i nazad, nove poluosovine, zglobovi vanjski i unutrasnji, mandzetne, novi Brembo diskovi naprijed i ATE plocice, nazad novi dobosi i nove pakne....
[attachment=29517] [attachment=29518]
to je bilo sto se tice reparature...naravno mjenjano ulje filteri i ostalo...zimske gume trenutno na Polovim felgama sa distancerima 2x1cm nazad..cisto radi izgleda...
[attachment=29519] [attachment=29520]

onda jos malo tuninga...strut bar Wiechers naprijed...i Hella fabricki tonirani crni farovi...
[attachment=29521] [attachment=29522] [attachment=29523]
 
RE: corsa A sedan iz TZ (UPDATE januar '10)

evo sinoc preuzete felge mrezaste...malo oldschool...sacekace ljeto i da nadjem cestite gume...Fondmetal 7X15 ET30...ma u extra stanju...
[attachment=29606]
 
RE: corsa A sedan iz TZ (UPDATE januar '10)

sto se tice moje Corsice nije zaboravljena, vozi redovno Bec-Tuzla, ne pravi probleme, trenutno 140 000km na satu....
motor je ljetos odihtovan cijeli nanovo, karike izmjenjene i jos neke sitnice...a eto jedino su gewinde Summit Racing zamjenjene H&R gewindama, zimske gume Fulda Montero 3 185/60 R14 a za ljetne jos razmisljam s cime cu zavrsit...trenutno se probaju ovih dana 195/45 R16...iskreno, prevelike....bice neke 14ke falcare ili moje stare ove 13ke sa poliranim rubom samo sto ce sredina ici u pink ili onu drecavu zelenu...evo slike 16ki koje ce najvjerovatnije bit na prodaju:



 
Član
RE: corsa A sedan iz TZ (UPDATE januar '10)

Vidio na face booku zanimljivo izgleda na ovim felgama :D:D:cool:
 
Administrator
evo editovao sam ti slike;)

vec sam ti rekao da meni bar dobro leze na corsi... Jest da bi mozda manje za jedan broj jos bolje legle, ali neka malo promjene;)
 
Član
vidio sam i ja na fb da je neko komentarisao pa malo slike pregledao ..

i za mene je ovo malo previse, valjda sam ja navikao na njoj onaj neki old school, sad ovakve felge, jos u ove velicine :icon_confused: ne stoji nikako (moje misljenje)

ove Fondamental ce lec ko budali samar ;)
 
ma najradje bi neke 14ke rsl ili schmidt ili ronal turbo...i ja gotivim oldschool...ove 15ke fondmetal nisu lose, i one ce na auto mozda...najgore je sto svakakv krs ljudi prodaju sa "gumama" po 200KM, a ove fondmetal nit su krive ni udarane ni poderane a nemogu ih prodat hoce ljudi za dzaba....tako da su i one opcija...a ove 16ke et da malo profuram, mada paraju na sve strane od blatobran...moram blatobrane malo skuckat...vidicemo ima jos do ljeta...
 
Top