Chris Harris ON CARS: BMW M135i vs Audi RS3: Road, Track, Drag-race

Chris Harris ON CARS: BMW M135i vs Audi RS3: Road, Track, Drag-race

Član
djordjep je napisao(la):
Nek su svi u Bosni sigurni da je Audi bolji , bez obzira što je ove aute 90% vidilo samo na slici a niko vozio :lol:

Hebeš nekog tamo levata što je vozio sve što se kreće na 4 točka , šta on zna :lol:

Ako ikad dođe u Bosnu , najebo je , đe će reć da je nešto bolje od Fauveja.

ti brate kad provozaš nešto jače od 60 ks javi se, do tad nemoj komentarisati nešto što si TI vidio samo na tv-u ili netu ;)
ja sve što sam rekao kažem iz ličnog iskustva
 
Član
OK "brate" , do sad sam stig'o do 40KW ali čim provozam nešto jače javljam ti se odma ili da se javim prije nego što probam da mi daš instrukcije kako se voze ljute pile , tj. nešto jače od 60KS :lol::lol::lol:

A gdje si ti vozio M135&RS3 , na Gran Turismu ili Need for Speed?
 
Član
djordjep je napisao(la):
OK "brate" , do sad sam stig'o do 40KW ali čim provozam nešto jače javljam ti se odma ili da se javim prije nego što probam da mi daš instrukcije kako se voze ljute pile , tj. nešto jače od 60KS :lol::lol::lol:

A gdje si ti vozio M135&RS3 , na Gran Turismu ili Need for Speed?

Ovo su činjenice:

Thanks for posting. I saw this on You Tube yesterday. I love Chris Harris' reviews. He presents so well and his passion for cars comes across brilliantly. I only wish he was on the Top Gear Team, because he genuine knows his stuff. That said, the man is an Audi hater and his review here ignores the facts:

1. The RS3 beat the M135i on the track by a second despite what he called rampant understeer.
2. The RS3 beat the M135i in a straight-line drag race to 140 mph. The M135i only caught-up because the the RS3 has a speed limiter.
3. To spec the M135i to anything close to the RS3 very quickly takes the price well north of £30K and into RS3 territory.

What is also apparent from the video is that the RS3 cabin is much, much quieter. You can barely hear Harris describe the M135i because noise intrusion is so bad at high revs.

Ultimately, Harris' review misses the point of the RS3: it is NOT a track-day special and was never conceived as such. Instead, it is a 365-day a year, all-weather machine. You can criticise it for not being more involving, i.e. not being able to control the car's cornering attitude with the throttle, but that's a subjective view of what constitutes fun. I love being able to crucify any other car on the road when conditions are really slippery. The sheer ability of any RS model to get from A to B at a blistering pace come rain, snow or sunshine is what makes it so desirable.

I am biased in my view, of course. But the fact that the RS3 is Audi's most successful RS model ever surely says something. Audi has sold many more RS3s than BMW has sold i-Series Ms. Finally, one thing I do agree on is that the RS3 is dated. But that's not a problem for me. The E-Type Jaguar is dated - but it is still pure class. So is the RS3. Having just seen the new A3 Sportback and the the new S3 coupe, things are looking very good for the next RS3.
 
Član
istina ove nisam imao priliku voziti, ali jesam S3 i RS4 s jedne i M3 sa druge strane, mislim da su to dovoljno ljute pile ;)
a mogu i instrukcije, javi se u PP pa ću ti dati par savjeta da bar znaš o čemu pričaš ;) trebaš nešto i doživjeti da bi znao šta to pričaju ljudi na internetu ;)
 
Član
Pa šta sam ja napisao? Niko na ovom forumu nije vozio M135&RS3 , a čovijek je očigledno vozio , tako da mi se to čini malo mijerodavnije...


I da , na osnovu čega si ti zaključio da nisam vozio ništa jače od 60KS?
 
Član
bravo BAX, to je upravo ono što sam htio reči ;)

@djordjep - pogledao sam ti u garažu naravno, a po tvojim djetinjastim komentarima vidim da ti je i u glavi 1.2 l motor ;)
 
Legend
Ovdje ce svako preferirati auto koje vozi ili cije je marke fan, treba neko neutralan sjesti i provozati oba auta pa tek onda nesto komentarisati. Naravno tu je i stvar ukusa, audija ne bi sto je kao mali karavancic, a bmw-a zbog gadnog prednjeg dijela, a u performanse necu zalaziti, jer oba imaju svoje prednosti i nedostatke
 
Član
GTI TDI je napisao(la):
bravo BAX, to je upravo ono što sam htio reči ;)

@djordjep - pogledao sam ti u garažu naravno, a po tvojim djetinjastim komentarima vidim da ti je i u glavi 1.2 l motor ;)

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Da si mi ovo napisao 1986. kad sam primljen u pionire , možda bi nešto i odgovorio ,ali ovako svaka daljna konverzacija je suvišna...
 
Član
GTI TDI je napisao(la):
bravo BAX, to je upravo ono što sam htio reči ;)

@djordjep - [undefined=undefined]pogledao sam ti u garažu naravno, a po tvojim djetinjastim komentarima vidim da ti je i u glavi 1.2 l motor ;)[/undefined]

Ja u tvojoj garaži vidim golfa 4 dizel. Jel pravedno da pomislim kako si škrtica bez mašte i ukusa? :D
 

MTR

Član
-Suki- je napisao(la):
Xdrive, Quatro, 4motion i slicni su za tetkice kad krenu na tenis......

:cool::cool::cool::cool:

video pokazuje svoje , mozete komentarisat sta hocete ali Avdija je donji kako god :D

Hmmm da ...... , prekjuce me niz Bradinu pratio A7 3,0 TDI , ja u kombajnu 1,4 TDI i na svakoj krivini lik preskace u drugu traku ( doduse skoro sam se prevrno u jednoj :lol: ) , kontam sta ovaj radi , vidi stroja a ne zna vozit , i tako skrooooooz do Konjica , puce me cojk' pred semaforom stade na crveno otvori vrata i izadje , ja otvorim prozor , reko : izvolte' jel neki problem , kaze : jarane sta je to u tebe pod haubom matere ti :lol::lol::lol::lol: , ajmo kaze na rucak ja sve placam , moze brate pa da ljudeknemo koju , haj kaze da se potjeramo dole do Maksumica pred Jablanicom pa cemo sjest .
Jbg , na pravcu ja mogu samo fumat takiju :D i haj stigli smo dole brzo , otvorim ja haubu ...... upade covjek na zemlju do smjeha , kaze da je sve moguce opcije popalio i pogasio u sedmici i opet ga nosilo iz svake krivine prema Bradini i dole do Konjica ...... ja bi ga kaze sad zapalio :D

Poenta ovoga , covjek ne zna iskoristiti stvarni potencijal quattra , vozi ga je u krivinama kao da vozi auto sa prednjom vucom , zato ga je bacalo i nosilo , plus sto mu je ESP blinkao kao lud , sve je pogresno radio , od kocenja pred krivinom do samog prolaska i izlaza iz krivine ....

sad ce neko rec , aj sta pametujes , ali brate vozi auto kako treba i iskoristi stvarni potencijal ovjesa kocnica upravljanja i prenosa ......

Na kraju smo se ubili teletinom , malo poslikali i et' fino je upoznat normalan narod
 
Član
e pa vidis, isto tako na ovom forumu sve velemajstori i pisu kao da su shumaheri, a ustvari mozda bi 2% ljudi moglo iskoristiti potencijal ovih auta i naci neku stvarnu zamjerku.

moze meni nesto biti draze, al ko sam ja da nesto tvrdim ako se u nesto nisam licno uvjerio. mada uvijek ima onih koji vjeruju svojoj komsinici fati, koja je cula da je sefika tako procitala na tamo nekom internAtu. opusteno ljudi, zamarate se nebitnim stvarima u zivotu ;)
 
Član
kaze baba Vanga

Konacno ce doci dan, sudnji dan, dan kad ce stati sve zla i nedjela koja je cinio Chris Harris.
2013-te na petak 13-ti ce clan sa BHT-a smjeniti ga i ponosno zauzeti njegovo mjesto i ocjenjivati aute sa puno profesionalnijim stavom.

e sad u pozadini dok je baba vanga to govorila je svirala neka strasna muzika, stvarno nezzz ko je izvođac.
 

MTR

Član
-Suki- je napisao(la):
kaze baba Vanga

Konacno ce doci dan, sudnji dan, dan kad ce stati sve zla i nedjela koja je cinio Chris Harris.
2013-te na petak 13-ti ce clan sa BHT-a smjeniti ga i ponosno zauzeti njegovo mjesto i ocjenjivati aute sa puno profesionalnijim stavom.

e sad u pozadini dok je baba vanga to govorila je svirala neka strasna muzika, stvarno nezzz ko je izvođac.

:lol::lol::lol::lol::lol:
 
Top