Caraudio d.o.o. Sarajevo - prevara

Caraudio d.o.o. Sarajevo - prevara

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
RE: Caraudio d.o.o. Sarajevo - prijevara

Pa nemoj se praviti pametan, nismo mi glupi ;) Umješao si i SM i BHT u neke fix ideje kad si samo trebao naručiti ono što sam tražio, pardon, platio, APF-S101OP ;)
 
Član
RE: Caraudio d.o.o. Sarajevo - prijevara

Nije on nikakav gospodin, već je sitna duša, ja sam mu rekao da uplati par stranica prije, da nisam otvorio ovu temu, on to nikad ne bi uradio sa mojih 150KM ;) Nije htio da priča uopšte, ne kontam kakav PM, mobitel...

Ako ti treba ovaj interface što si meni dao, bujrum u Tuzlu, pa opet uvali nekome... meni ne treba. Ja sam do tebe u Sarajevo 2 puta dolazio po interface...
 
Član
RE: Caraudio d.o.o. Sarajevo - prijevara

Kod Muhe se sve moze srediti kad su pare u pitanju... covjek se drzi zakona i sve radi po istom
Ovih 200KM njemu nista neznace

To sto covjeka neki mrze i pljuju to je zato sto mu dodju ljudi u radnju i cigance, pljuju i pricaju kasnije kako ih je zajebao. Htjeli bi gewinde za 100 KM il sta vec i kad ih odbijes nevaljas.

Bez obzira na ove pare, mislim da nije uredu da se otvara nova tema da bi se neko popljuvao. Tema postoji, prema to..

Deyo je napisao(la):
I BHTUNING pljuješ na svakom ćošku a stalno visiš i tražiš nove mušterije da ih izlevatiš kao mene
Ja neznam da je Muha rekao nesto protiv bht-a
 
Član
RE: Caraudio d.o.o. Sarajevo - prijevara

muha svaka cast za uplatu, pokazao si da je upitanju princip a ne pare ;)

mogu primjetiti prilicno visok stepen nekulture i nepostovanja..bahatosti da ne kazem se...i cega sve ne...posebno ove direktne uvrede na moral i cast jedan drugom... nije to fino da se radi javno , prljavi ves ne iznositi u javnost :cool:

p.s. moglo se sve to ljudiski uz kaficu dogovorit ko kome, sta, kako , mozda je sve nesporazum... i sve 5 :)
 
Član
RE: Caraudio d.o.o. Sarajevo - prijevara

@Mrva, ja napisah da sam kupio Sigma alarm i Alpine S-Type kod njega... došao iz Tuzle maksuz samo da ugradi cd player koji mi je tito_i_partija nabavio u Austriji (novi model), jer sam vjerovao liku da zna raditi posao. Nakon toga izgleda mu bilo dosadno pa htio da se samnom zeza, da odugovlači, i da kraju "naruči" ono što se nismo dogovorili po cijeni koju nikad nije spomenuo, i na kraju me "pošalje" kući... ja njemu dužan nikad nisam bio ni 1KM kako rekoh.

Uostalom nije ni bitno, sam je i priznao da hoće da me nauči neku lekciju (iz nepoznatih razloga), čekam taj izvod iz printera i brišem temu, meni te pare ne trebaju, ali me neće zajebavati. Interface je nebitan. Pozdrav.

@Andel, moglo je, dotični nije htio.
 
Član
RE: Caraudio d.o.o. Sarajevo - prijevara

Deyo je napisao(la):
@Mrva, ja napisah da sam kupio Sigma alarm i Alpine S-Type kod njega... došao iz Tuzle maksuz samo da ugradi cd player koji mi je tito_i_partija nabavio u Austriji (novi model), jer sam vjerovao liku da zna raditi posao. Nakon toga izgleda mu bilo dosadno pa htio da se samnom zeza, da odugovlači, i da kraju "naruči" ono što se nismo dogovorili po cijeni koju nikad nije spomenuo, i na kraju me "pošalje" kući... ja njemu dužan nikad nisam bio ni 1KM kako rekoh.
nisam rekao da si ti cigancio ;)
 
Član
RE: Caraudio d.o.o. Sarajevo - prijevara

Da je napravljeno i radi, platio bih i tih 69KM, razumijem da može doći do nesuglasica, ali ovo je čista prevara ;) Temu ću da obrišem i čekam izvod ;)
 
Početnik
RE: Caraudio d.o.o. Sarajevo - prijevara

Deyo je napisao(la):
Da je napravljeno i radi, platio bih i tih 69KM, razumijem da može doći do nesuglasica, ali ovo je čista prevara ;) Temu ću da obrišem i čekam izvod ;)
nemoj i ban zaboraviti..
 
Član
RE: Caraudio d.o.o. Sarajevo - prijevara

b950aff38cc4881b73e6cf288dc5ef99.png
 
Početnik
RE: Caraudio d.o.o. Sarajevo - prijevara

Deyo je napisao(la):
Pozdrav, samo da iznesem svoje negativno iskustvo sa Caraudio Sarajevo (www.caraudio.ba). Prethodno sam kupio alarm, elipse i prednje zvučnike kod njih i nije bilo problema do sada.

Uglavnom naručio sam APF-S101OP (130KM), rekao mi je da nema taj da ima APF-D101OP (220KM sa popustom 150KM), rekao sam da je OK (ne znajući da je to za skroz drugi model auta). Međutim, kad sam došao na ugradnju rekao je (bez da je probao ili da sam ja vidio taj dio) da ne odgovara taj i da je on naručio za moje auto (ja sam mislio da je to ovaj S101OP) i pitao ga da li cijena ostaje ista, odnosno da li treba doplata jer je sve već plaćeno, rekao je cijena ostaje ista. 3 mjeseca nakon toga navodno je došao dio (ja sam mišljenja da ga nije ni naručio već je taj D100OP imao na stanju a ne D101OP koji mi je kao dao jeftinije). Ugradio je dio na kojem piše D100OP koji nije za moje auto, i rekao da ne radi jer je "volan mjenjan, ne valjaju fabričke kontrole, neko sjekao žice", znači nije ništa napravio. Pred odlazak je tek spomenuo još 69KM doplate, kad ga pitao otkuda sad to, kaže onaj dio je imao na stanju a ovaj naručio pa treba doplata. Pitao sam ga kako kad si rekao da je ista cijena (nisam dobio ni predračun), kaže mislio je na 220KM iako ni u jednom trenutku nije spomenuo 220KM niti doplata a na svoju ruku je "naručio" dio. Tražio sam predračun za tu novu doplatu, dobio sam, rukom ispisan. Na ovaj dole email sam između ostalog dobio odgovor:

"ja sam ti isporucio ono sto sam ti naplatio
dalje se snadji"


Dio koji je isporučio je za Corsa C 2004+ sa CAN-BUS i displayom, kod mene je Corsa C 2001 bez CAN-BUS. Auto je vidio odnosno radio na njemu najmanje 4 puta i više puta sam ponovio model.

Zamrzio sam Alpine radi distributera koji nije mogao da uzme listu i odabere, naruči i ugradi koji meni treba, umjesto toga mi je poturio drugi i masno naplatio ;)

P.S. Doplatio bih ja još 69KM da je stvarno došlo do nesporazuma i da je pravi dio naručen, ugrađen i da funkcioniše, ali ovo...

Moj email:
"Bio sam u Opel, komande uredno rade na fabričkom playeru za Opel Corsa C 00-03.

Dana 16og Februara smo se čuli preko BHTuninga tražio sam od tebe
alarm Sigma i Alpine interface za fabričke komande na volanu.
Nakon što si ti bio "ljubazan" pa mi rekao nađi koji je model pa mi
reci, ja sam listao razne forume i tabele da nađem koji odgovara
(sramota za Alpine kompaniju kakve distributere ima).
Poslao sam ti da poruku da je to APF-S101OP (Opel Corsa C 00-03, bez
CAN-BUS). Rekao si nemaš taj ali imaš APF-D101OP i dat ćeš mi i popust
sa 219KM na 150KM, ja vjerujući tebi (naivčina) sam rekao OK. U
međuvremenu ti je uplaćeno 530KM od strane Harisa po predračunu.

Marta 5og sam došao u Sarajevo i do tebe, u startu si rekao da onaj
interface ne odgovara i da ćeš ti naručiti drugi. Interface što sam
platio 150KM nisam ni vidio, niti si ti probao na mom autu. Pitao sam
te da li cijena ostaje ista u smislu da je 150KM i da ne treba
nadoplata, rekao si da je ista i sve OK. Cijena na računu stoji 12x
neto i 150 sa PDV, ja tu ne vidim nikakve popuste. Uostalom, dio koji
meni treba kod tebe košta 130KM.

Čekao sam gotovo 3 mjeseca, da bi juče (31 Maj) ja opet došao do
Caraudio, gdje si ti pokušao da instaliraš APF-D100OP (koji niti sam
naručio, niti odgovara).
Naravno instalacija nije uspjela odnosno nije radilo (jer i ne treba
da radi na mom autu), govorio si da je volan mijenjan, da je nešto
drugo, da žice fale, a poslije si rekao spoji fabrički radio i vidi da
li radi, mora raditi (što sam uradio u Opel, i čuda li, radi). Rekao
sam u redu, nema veze, pokušat ću ja to srediti u Tuzli (misleći da je
zaista do instalacija). Nakon što sam sjeo u auto ODJEDNOM si tražio
još 69KM doplate, kad sam te pitao otkuda to, rekao si da je onaj dio
bio na lageru, a ovaj si naručio, prema tome ne možeš dati popust i
hoćeš 69KM doplate na 150KM, što je 219KM. Ponovio sam ti šta sam te
pitao prije par mjeseci, DA LI CIJENA OSTAJE ISTA? (jedna jedina koja
piše, 150KM). Ti si rekao da si mislio na cijenu od 220KM a ne od
150KM što je već prethodno uplaćeno, mada ni u jednom trenutku nisi
rekao "doplata, popust, 219" do tog trenutka. Tražio sam račun, a ti
si mi dao neki papir na kojem piše APF-D100OP KOM 1 i cijenu su rukom
upisao 219KM, napisao si još CAC 150 i DUG 69, taj račun ili šta god
bilo ne važi, samo sam htio da vidim da li si stvarno toliki
prevarant, prodaš mi dio koji ne odgovara za 150KM i još tražiš 69KM
doplate, iako je dio koji meni treba 130KM.

Šta se u stvari desilo?

Tražio sam S101OP (Corsa C 00-03 bez CAN-BUS), rekao si da ima D101OP
i da ćeš mi dati po cijeni od 150KM, ja sam pristao misleći da
odgovara jer si ti spominjao neke dodatne funkcije, nisam se razumio u
to toliko pa sam vjerovao da će ovlašteni Alpine distributer znati šta
mi treba za moj CDE-114BTI i Opel Corsa C '01 godište. Taj D101OP nije
ni postojao zato mi nisi ni pokazao, ti si imao D100OP na stanju, koji
si navodno naručio pa sam ja čekao 3 mjeseca na dio koji je tebi bio
na stanju već (i koji mi ne treba uopšte). Došao sam da ugradiš,
namjerno nisi htio, rekao si "ne znam, idi u Opel" jer si znao da neće
raditi, sve si ovo sa predumišljajem radio. I još na kraju tražiš 69KM
doplate. Da je radilo sve kako treba možda bih ti i doplatio, ali
NIŠTA nisi napravio još si me SVJESNO PREVARIO.

Iz tvog kataloga:

APF-D101OP SWRC/ Display Opel till 04 with 2 DIN 219,00 (Imaginarni
dio koji si mi naplatio 150KM)
APF-D100OP SWRC/ Display Opel from 04 219,00 (dio koji si mi dao nakon
3 mjeseca i tražiš 69KM doplate, jasno se vidi FROM 04 sa Display,
moje auto je 2001*)
APF-S101OP SWRC IF for Opel without CAN Bus 130,00 (dio koji mi treba
i koji sam pretpostavljao da si naručio jer si sam rekao da ne
odgovara ovaj gore što sam platio)

* Dolazio sam sigurno 3-4 puta kod tebe na ugradnju playera, zvučnika
i alarma, i više puta si vidio i auto i rekao sam ti podatke, Opel
Corsa C 2001 bez CAN-BUS.

Summa summarum, ja ću ti vratiti dio D100OP a ti vrati novac. Ako ne
odgovoriš na moj zahtjev smatrat ću da ne želiš i da se oglušavaš, pa
ćemo drugačije.


Lijep pozdrav"








kako sam reko crkni bjedo... bjedna
 
Član
RE: Caraudio d.o.o. Sarajevo - prijevara

radi pisljivih para ljudi gube obraz i to nisu neke pare, ja za muhu nikad nisam cuo neke ruzne rijeci a imam kolegu clan foruma koji posluje s njim vrlo cesto, mene su neki clanovi foruma zavalili za puno vise para pa ako ce ih te pare od prevare usreciti... :icon_smile:
NECE VJERUJ

za muhu jos nisam cuo ruznu rijec, a koliko se sjecam za tebe DEYO je vec otvarana tema po pitanju neke prevare za stranicu, sto ne znaci da si kriv ne znam ni jednog ni drugog i necu da sudim ko je upravu a ko ne, ko je koga zajebao i kako, samo po postovima i svim prilikama izgleda da je doslo do nesporazuma i moze se na drugaciji nacin rjesiti...
 
Član
RE: Caraudio d.o.o. Sarajevo - prijevara

Hocel na kraju neko od vas rec da se zajebava .. il stvarno vas dvojica koji i jedan i drugi trgujete nekom robom, i radite s ljudima mozete jedan drugom rec ovoliko uvreda ??

ne ide mi nikako u glavu
imao sam postovanje i prema jednom i prema drugom, i dalje imam
al ponasate se kao djeca u osnovnoj
"konju, magarac, debilu "

nadam se da cete ovo rascistit kako dolikuje
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top