Caraudio d.o.o. Sarajevo - prevara

Caraudio d.o.o. Sarajevo - prevara

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Pozdrav, samo da iznesem svoje negativno iskustvo sa Caraudio Sarajevo (www.caraudio.ba). Prethodno sam kupio alarm, elipse i prednje zvučnike kod njih i nije bilo problema do sada.

Uglavnom naručio sam APF-S101OP (130KM), rekao mi je da nema taj da ima APF-D101OP (220KM sa popustom 150KM), rekao sam da je OK (ne znajući da je to za skroz drugi model auta). Međutim, kad sam došao na ugradnju rekao je (bez da je probao ili da sam ja vidio taj dio) da ne odgovara taj i da je on naručio za moje auto (ja sam mislio da je to ovaj S101OP) i pitao ga da li cijena ostaje ista, odnosno da li treba doplata jer je sve već plaćeno, rekao je cijena ostaje ista. 3 mjeseca nakon toga navodno je došao dio (ja sam mišljenja da ga nije ni naručio već je taj D100OP imao na stanju a ne D101OP koji mi je kao dao jeftinije). Ugradio je dio na kojem piše D100OP koji nije za moje auto, i rekao da ne radi jer je "volan mjenjan, ne valjaju fabričke kontrole, neko sjekao žice", znači nije ništa napravio. Pred odlazak je tek spomenuo još 69KM doplate, kad ga pitao otkuda sad to, kaže onaj dio je imao na stanju a ovaj naručio pa treba doplata. Pitao sam ga kako kad si rekao da je ista cijena (nisam dobio ni predračun), kaže mislio je na 220KM iako ni u jednom trenutku nije spomenuo 220KM niti doplata a na svoju ruku je "naručio" dio. Tražio sam predračun za tu novu doplatu, dobio sam, rukom ispisan. Na ovaj dole email sam između ostalog dobio odgovor:

"ja sam ti isporucio ono sto sam ti naplatio
dalje se snadji"


Dio koji je isporučio je za Corsa C 2004+ sa CAN-BUS i displayom, kod mene je Corsa C 2001 bez CAN-BUS. Auto je vidio odnosno radio na njemu najmanje 4 puta i više puta sam ponovio model.

Zamrzio sam Alpine radi distributera koji nije mogao da uzme listu i odabere, naruči i ugradi koji meni treba, umjesto toga mi je poturio drugi i masno naplatio ;)

P.S. Doplatio bih ja još 69KM da je stvarno došlo do nesporazuma i da je pravi dio naručen, ugrađen i da funkcioniše, ali ovo...

Moj email:
"Bio sam u Opel, komande uredno rade na fabričkom playeru za Opel Corsa C 00-03.

Dana 16og Februara smo se čuli preko BHTuninga tražio sam od tebe
alarm Sigma i Alpine interface za fabričke komande na volanu.
Nakon što si ti bio "ljubazan" pa mi rekao nađi koji je model pa mi
reci, ja sam listao razne forume i tabele da nađem koji odgovara
(sramota za Alpine kompaniju kakve distributere ima).
Poslao sam ti da poruku da je to APF-S101OP (Opel Corsa C 00-03, bez
CAN-BUS). Rekao si nemaš taj ali imaš APF-D101OP i dat ćeš mi i popust
sa 219KM na 150KM, ja vjerujući tebi (naivčina) sam rekao OK. U
međuvremenu ti je uplaćeno 530KM od strane Harisa po predračunu.

Marta 5og sam došao u Sarajevo i do tebe, u startu si rekao da onaj
interface ne odgovara i da ćeš ti naručiti drugi. Interface što sam
platio 150KM nisam ni vidio, niti si ti probao na mom autu. Pitao sam
te da li cijena ostaje ista u smislu da je 150KM i da ne treba
nadoplata, rekao si da je ista i sve OK. Cijena na računu stoji 12x
neto i 150 sa PDV, ja tu ne vidim nikakve popuste. Uostalom, dio koji
meni treba kod tebe košta 130KM.

Čekao sam gotovo 3 mjeseca, da bi juče (31 Maj) ja opet došao do
Caraudio, gdje si ti pokušao da instaliraš APF-D100OP (koji niti sam
naručio, niti odgovara).
Naravno instalacija nije uspjela odnosno nije radilo (jer i ne treba
da radi na mom autu), govorio si da je volan mijenjan, da je nešto
drugo, da žice fale, a poslije si rekao spoji fabrički radio i vidi da
li radi, mora raditi (što sam uradio u Opel, i čuda li, radi). Rekao
sam u redu, nema veze, pokušat ću ja to srediti u Tuzli (misleći da je
zaista do instalacija). Nakon što sam sjeo u auto ODJEDNOM si tražio
još 69KM doplate, kad sam te pitao otkuda to, rekao si da je onaj dio
bio na lageru, a ovaj si naručio, prema tome ne možeš dati popust i
hoćeš 69KM doplate na 150KM, što je 219KM. Ponovio sam ti šta sam te
pitao prije par mjeseci, DA LI CIJENA OSTAJE ISTA? (jedna jedina koja
piše, 150KM). Ti si rekao da si mislio na cijenu od 220KM a ne od
150KM što je već prethodno uplaćeno, mada ni u jednom trenutku nisi
rekao "doplata, popust, 219" do tog trenutka. Tražio sam račun, a ti
si mi dao neki papir na kojem piše APF-D100OP KOM 1 i cijenu su rukom
upisao 219KM, napisao si još CAC 150 i DUG 69, taj račun ili šta god
bilo ne važi, samo sam htio da vidim da li si stvarno toliki
prevarant, prodaš mi dio koji ne odgovara za 150KM i još tražiš 69KM
doplate, iako je dio koji meni treba 130KM.

Šta se u stvari desilo?

Tražio sam S101OP (Corsa C 00-03 bez CAN-BUS), rekao si da ima D101OP
i da ćeš mi dati po cijeni od 150KM, ja sam pristao misleći da
odgovara jer si ti spominjao neke dodatne funkcije, nisam se razumio u
to toliko pa sam vjerovao da će ovlašteni Alpine distributer znati šta
mi treba za moj CDE-114BTI i Opel Corsa C '01 godište. Taj D101OP nije
ni postojao zato mi nisi ni pokazao, ti si imao D100OP na stanju, koji
si navodno naručio pa sam ja čekao 3 mjeseca na dio koji je tebi bio
na stanju već (i koji mi ne treba uopšte). Došao sam da ugradiš,
namjerno nisi htio, rekao si "ne znam, idi u Opel" jer si znao da neće
raditi, sve si ovo sa predumišljajem radio. I još na kraju tražiš 69KM
doplate. Da je radilo sve kako treba možda bih ti i doplatio, ali
NIŠTA nisi napravio još si me SVJESNO PREVARIO.

Iz tvog kataloga:

APF-D101OP SWRC/ Display Opel till 04 with 2 DIN 219,00 (Imaginarni
dio koji si mi naplatio 150KM)
APF-D100OP SWRC/ Display Opel from 04 219,00 (dio koji si mi dao nakon
3 mjeseca i tražiš 69KM doplate, jasno se vidi FROM 04 sa Display,
moje auto je 2001*)
APF-S101OP SWRC IF for Opel without CAN Bus 130,00 (dio koji mi treba
i koji sam pretpostavljao da si naručio jer si sam rekao da ne
odgovara ovaj gore što sam platio)

* Dolazio sam sigurno 3-4 puta kod tebe na ugradnju playera, zvučnika
i alarma, i više puta si vidio i auto i rekao sam ti podatke, Opel
Corsa C 2001 bez CAN-BUS.

Summa summarum, ja ću ti vratiti dio D100OP a ti vrati novac. Ako ne
odgovoriš na moj zahtjev smatrat ću da ne želiš i da se oglušavaš, pa
ćemo drugačije.

Lijep pozdrav"





 
Član
RE: Caraudio d.o.o. Sarajevo - prijevara

Kako je neugodno kada te netko prevari i ovo je uistinu prevara, sada znaš kako je to ;)
 
Član
RE: Caraudio d.o.o. Sarajevo - prijevara

Deyo je napisao(la):
"Zamrzio sam Alpine radi distributera"

samo cu podebljati ovo, jednostavno ja ga nikad necu imati u autu, pa nek ostanem glup, lud i blentav do kraja zivota ;)
nadam se da cete to srediti kako spada...
 
Član
RE: Caraudio d.o.o. Sarajevo - prijevara

@Bax, dajem ti ja svoju majicu nije problem, lakše mi je vratiti ti novac nego izraditi jednu ;) Nisi mi poslao broj računa do danas.

@funky, bilo gdje da sam uzeo pogrešno ili mi dali pogrešno, zamjenio sam, a niko mi nije rekao, "snađi se"...

Nema šta da se sredi, ja sam mu poslao mail, bez bilo kakvih psovki, odgovorio mi je da se ispod ove gore linije "posto si bezobrazan, zaboravi da postojim..."... 150KM neka zadrži, 69KM neće dobiti. Ako se odluči na pravu stvar neka se javi.
 
Početnik
RE: Caraudio d.o.o. Sarajevo - prijevara

buraz kad vec kopiras moj mail, kopiraj ga cjelog. ti moozes mrziti alpine mene i sve ostale. ali kreni od sebe prvo i objasni ljudima zasto nisi za 6 mjeseci uradi meni ono za sto si placen. a tice se tvog posla i takodje Srdjanu SM. radi tvoje aljkavosti i neodgovornosti mi smo octeceni za vise od pisljivih 150KM KOJE CU JA PODERAT I SNIMIT DA SVI VIDE KOLIKO MI JE STALO DO TOGA. NEGO TI JE OVO. SAMO MALA OPOMENA DA SE OPAMETIS I UOZBILJIS SE.POSTO SE. PONASAS KAKO SE PONASAS TAKO JE TO. OBJASNI I ZA LJUDe KOJI SU platili tvoj alarm i adapter jesi li uradio ono za sto si placen i koliko je to zivaca njih kostalo konkrtno pricam i Cacfolija doo sarajevo. mislim argumenti su ti nidje veze. jebe se meni za tvojih 150km. ja cu ih poderat al ti ih neces dobiti jer si ti mene ostetio za puno vise para kao i ostale ljude . samo si ***** i odmah si se zaletio da svima napises kako si dobio samo dio govneta nazad koje si ti nama dao. sakrio si se iza tastature i glumis mangupa kofol prijetis meni i ostalo
pa sine dragi jesil ti normalan. i ko si ti da uzimas jedan caraudio doo ili alpine u ta svoja pogana usta.
 
Član
RE: Caraudio d.o.o. Sarajevo - prijevara

pa ja mi obicni smrtnici smo uvijek donji,meni je licno pun ***** firmasa i tako zvanih firmi,ja tri mjeseca cekam na isporuku felgi a uredno sam ih platio po predracunu.
 
Član
RE: Caraudio d.o.o. Sarajevo - prijevara

nije moje da iznosim nesto i netice me se ali bilo bi fer da se to ljudski rijesi i bez psovki,mailova, deranja navedenih para, nadjete se sjednete popijete kafu dogovorite sta i kako dalje a ne ovako preko foruma, preko psovki itd..
 
Legend
RE: Caraudio d.o.o. Sarajevo - prijevara

Po meni je ovo jako ruzno, krenuo bih od sebe, kad je stoka sa vwcc pljuvala na mene bez ikakvih argumenata (nazalost, dosta raje se navuklo na to pa sam cak bio i banovan) jako ruzno..
Prije svega sto je omoguceno javno da se iznose ovakve stvari.. Po meni, deyo i ti si kriv, koliko god je muha kriv sto ti je ugradio krivi dio, jer kao zastupnik alpine, i kao neko ko ugradjuje iste te dijlove, to se ne smije desit.. pogotovo to oko para, to se sve unaprijed dogovori (obostrana krivica)

Ne zelim biti ni na cijoj strani, ali mislim da forum (rukovodstvo) treba poceti radit nesto u vezi ovog, jer je ovo bas pateticno citati, ko je koga zajebao i za koliko.. glupost obicna.. ako nema politike na forumu (sto je jako dobro) onda nebi trebalo biti ni mahalanja, traceva i ovakvih stvari.. ;)
 
Početnik
RE: Caraudio d.o.o. Sarajevo - prijevara

kaad vama budu duzni i ne plate vam, hocete li vi njima platitit?

jos napomena. ja sam Deji isporucio i ugradio opremu. dakle nisam mu nista duzan ostao. on je meni duzan ostao izradu bannera i 69km.

sad ko je tu ostecen neznam...

zasto ja nisam poletio na forum da napisem kako nakon 6 mjeseci Deyo meni nije uradio ono za sta je placen i kakao mi je osto duzan 69km????

sta je rec?
 
Član
RE: Caraudio d.o.o. Sarajevo - prijevara

Ne kontam sta ste ostali svi poletili da popljujete Caraudio, jel neko od vas vec poslovao sa njima pa ima negativna iskustva?
Iz prijasnjeg iskustva se uvijek pokaze da ovakve teme nisu u potpunosti tacne i na kraju uvijek ispadne kriv i onaj sto je zapoceo pa i sada...
Druze ponuđen ti je dio, dobio si ga, nisam ni na cijoj strani ali kad vec znas i sam da si kriv, pogotovo jos za te prijasnje dugove i tvoje kikseve sa poslovanjem, sto selektujes samo dio mail-a, bezveze se blamiras, nikakve koristi od ovog neces imat, niti Caraudio stete
 
Član
RE: Caraudio d.o.o. Sarajevo - prijevara

Mislim da bi ovo trebalo da ide pod kljuc... stvarno nevidim fazon cemu nove teme o kojekakvim prevarama
Tema za "prijave" ovi slucajeva vec postoji...
 
Član
RE: Caraudio d.o.o. Sarajevo - prijevara

I ja sam za onu varijantu kao sto neko rece prije da se sjedne i rijesi ljudski,ljudi jebo vas pare,pa majku mu zar se mora odma ovako javno,mi bi trebali biti jedna velika zajednica i da se medzusobno slazemo,a ne da se gledamo ko ce koga prevariti,uvjek postoji neko fino rijesenje,na kraju mislim da ni jedna strana nece propasti za tu sumu sto je navedena,ali gubi se puno vise...OBRAZ i POVJERENJE,al cini mi se da to danas sve vise gubi na svojoj vrijednosti,DEYO i MUHA ne iznosite svoj prljavi ves odmah u javnost,daj rijesite to sranje ljudski,niste djeca,nezz zaista sta da kazem,stvarno mi je zao sto se ovakve stvari desavaju medzu clanovima ove nase zajednice,jbga....:icon_sad:
 
Početnik
RE: Caraudio d.o.o. Sarajevo - prijevara

jah, jos nesto u zvanicnom Alpine katalogu pise da za corsu od 00 do 03 se koristi interface koji sa, ja Deyi i isporucio

deyo nije znao koji autoradio dodje u njegovom autu
ja sam narucio 3 puta interface zbog njega na eci peci pec , ono sto pise u zvanicnom vodicu za njegov auto jeste ono sto je on dobio ali ne radi.
evo se uvjerite sami ovde

alpine-electronics.co.uk/fileadmin/user_upload/united_kingdom/PDF/Steering%20Wheel%20Control%20Charts/051109_Vehicle_Display_SWRC.pdf

jucer sam ga ljepo zamolio da ode u Opel i provjeri jel sve ok sa autom, jel ok CID i ostalo jer u 90 posto slucajeva ako nesto ne radi na prvu onda ima problem sa autom. ja ovaj poso radim 3 dana i nisam bas najsigurniji kako to ide na Opelu Corsa 10 god staroj . pokusao sam das rjesi, dijagnosticki problem aj Deyo je odmah poletio da kaze kako ja neznam posao raditi, kako Alpine nevalja i jos prijetio meni i mojoj imovini.

jeste on. je jadni kupac koji je prevaren a usput je svetac koji nikad nikom slicno nije uradio i jos na kraju je jedva docekao da napise kako sam ja prevarant kako bi se ostali mogli nasladjivati. pa moji ljudi dusmanluk je ono sto ce nas pokopati dublje od Atlantide

ima onaj crtani kad dusko dugousko pobjegne kod svoje mame i kaze joj " mamaaaaaaaaa, tata me plasi......"

meni upravo tako izgleda ovo sto je Deyo uradio.

jednog dana kad bude imao firmu webarto doo a ne webarto.com shvatit ce valjda razliku...
 
RE: Caraudio d.o.o. Sarajevo - prijevara

Slažem se sa kolegama ispred sjest i dogovoriti se
ali Ja ću Vam navesti primjer da mi je Muha pomogao i to problem koji nije znalo rijesit pola majstora u Mostaru.ne podcijenjujem znanje nijednog majstora ali Muha je rijesio telefonom što ovi nisu mogli kad su imali auto i po 15 dana u rukama
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top