Bugatti Veyron vs Nissan GT-R

Bugatti Veyron vs Nissan GT-R

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vernes_AMG je napisao(la):
erol_brcak je napisao(la):
VR6Boki je napisao(la):
Onaj klip iz Top Geara je glupost, Veyron dobro startan ide 2.5 do 100 km/h i s tim McLaren nema nikakve sanse i nijedan drugi serijski auto. Oni su ono namjerno onako namjestili da bude uzbudljivo, Veyron bi ga u startu pojeo samo tako i kasnije bi bilo dosadno gledati sta bi mu pocinio. Mislim da je ista stvar uradjena i ovdje sa Nissanom, no Veyron je toliko brzi da drugi nemaju nikakve sanse. Usporedba je uradjena vjerujem zbog mnogih zaludjenih fanatika na netu koji pisu gluposti da je GT-R brzi od Veyrona. Veyron ce ga na cesti devastirati samo tako, u medjusobnoj trci 1 na 1.

A staza ?

od Merkura do Plutona GT-R Veyronu ne moze nista , koliko god da je GT-R dobar u zavojima Veyron ce stvoriti toliku prednost na pravcu da je ovaj nece moci nadoknaditi ;)


7:26.70 Nissan GT-R

7:40 Bugatti Veyron 16.4
 
Član
erole opet ti :lol: Ko je vozio GT-Ra a ko Veyrona? Prvo se to zapitaj. Veyron je vjerujem vozen na sigurno, jer niko se nece usuditi taj auto potjerati maksimalno stazom, ak nije bas njegov licni. Bar ne Ringom. A pogledaj sa drugih staza vremena, recimo Top Gearove, gdje je Veyron brzi za sekundu ipo. No i to je nebitno, cesta i staza su dva svijeta...
 
Član
Pa Veyron je brzi na pravcu, a nemoze toliku prednost imati da ga ovaj ne pojede u krivinama...
i opet je pocela prica, ko sjedi za volanom... "ma garant je neki japanac vozio Veyrona, na stazi da bi GTR dobio na popularnosti"..... smijesno...
 
Član
Kakve to veze ima? Cijena i konjaza bla bla. Govorimo o FABRICKIM autima, formula 1 ce ih sve namazat, sta onda? Govorimo o najboljim autima na svijetu, najvecim performansama, i nije bitno da li ga je uzeo za pola sekunde ili minute - brzi je! Ako cemo o isplativosti i sl. onda bolje uzmi caterhama ili nesto slicno, uvali u njega 5.0 biturbo masinu (lupam naravno da se ko ne bi pravio pametan), osibaj obojicu za pola cijene skylinea i ocekuj da crkne nakon 3 kruga na stazi.
 
Član
Aditas je napisao(la):
Sto nisi konjazu negdje napisao i zaokruzio.. i cijenu..
Pa njegova cijena se zna, i naravno ko ima nije puno jer to auto se pravi u limitiranim seirijama i uvijek ce biti vrijdeno.
Sto se tice konjaze pa nek naprave oni GT-R jaceg ako znaju.
Naravano svi ce reci SPEC-V ce da izadje, ali i Veyron GT s 1350HP i 1380NM nece biti za baciti;)
 
duleprof je napisao(la):


Malo sam podvukao cinjenice crvenom bojom:)



A pogledaj sa drugih staza vremena

Vec ovo slicno napisao Vernesu u pm,sad cu i ovdje.

Cinjenica kako je Veyron totalno NErejsersko auto jeste ta da (na netu bar) ima samo dva zabiljezena rekorda na stazama,taj na Ringu i taj na Top Gear-ovoj stazi koja je vala kur** od staze,vise poligon i normalno da je Veyron brzi jer se citava "staza" uglavnom sastoji od pravaca sa tek 6,7 zavoja.

Eh sad evo jedan primjer koji ja mislim da dokazuje GTR-ovu brzinu na Ringu.

The Ring

7:26.70 Nissan GT-R
7:25.3 Ferrari Enzo Ferrari

Druge staze

GT-R

Top Gear Track 1:19.7
Nordschleife 7:26.70
Vairano Handling Course 1:17.600
Bedford Autodrome West Circuit (2004 - 06/2008) 1:21.7

Enzo

Top Gear Track 1:19.0
Nordschleife 7:25.21
Vairano Handling Course 1:17.448
Bedford Autodrome West Circuit (2004 - 06/2008) 1:21.30

Kao sto vidite Enzo na Ringu jako malo bjezi od GTR-a,a isto je i na drugim stazama gdje je ta prednost isto tako jako mala,a na jednoj (Vairano Handling Course) je cak GTR brzi. GTR-ov Ring rekord je fejk? Jea rajt,ju hejters:D

Dakle ja mislim da je GTR jednostavno brzi na krivinama od Veyrona i niko me ne mere u suprotno uvjerit,evo vam argumenata gore,sporiji Veyron na Ringu,jer je Ring uzasno kompleksa staza sa milion zavoja,a Top Gear track tek obicni poligon sa 80% staze u pravcima.

A ovo sto Boki govori da je skupo auto i da je ljude strah dovest ga do maksimuma,smijesan argument.

Ja sam tako dosadan sa GTR-om jer sam jednostavno odusevljen tim autom,evo jos jedno cu reci ako mi neko nadje igdje na svijetu svrhovitiji auto,auto koji za takve pare radi takva ubojita vremena ja cu seodjaviti sa foruma :D (odmah da iskljucim radikalne trkace tipa Ariel Atom,Radical SR8,Caterham r500,to nisu auta to su trkaci street legal strojevi)
 
Član
pricajte vi sta ocete u dubini duse svi imate veliko straho postvanje prema Skyline-u veyron je jedan nabildani fat fuck koji kad se "zahajca" ode u pm a Skyline je strasni atraktivni sportas, iskreno da biram izmedju njih dvojce odmah skyline-a stas ti od veryrona skup najbrzi i eto prvo gdje ces postic tu brzinu mimo staze i jos 10 0 0 0 00 razloga a ovu japansku zujalicu ne znam tresem se kad pomislim o njoj, "taj stas taj glas" drama cudo od tehnike ne znam ne mogu da opisem ovo auto eto
 
Član
pusi ga gt-r ne znam zasto su pravili ovu usporedbu.... ocigledno je i prije testa.... da je gt-r beba
 
Član
erol_brcak je napisao(la):
duleprof je napisao(la):


Malo sam podvukao cinjenice crvenom bojom:)



A pogledaj sa drugih staza vremena

Vec ovo slicno napisao Vernesu u pm,sad cu i ovdje.

Cinjenica kako je Veyron totalno NErejsersko auto jeste ta da (na netu bar) ima samo dva zabiljezena rekorda na stazama,taj na Ringu i taj na Top Gear-ovoj stazi koja je vala kur** od staze,vise poligon i normalno da je Veyron brzi jer se citava "staza" uglavnom sastoji od pravaca sa tek 6,7 zavoja.

Eh sad evo jedan primjer koji ja mislim da dokazuje GTR-ovu brzinu na Ringu.

The Ring

7:26.70 Nissan GT-R
7:25.3 Ferrari Enzo Ferrari

Druge staze

GT-R

Top Gear Track 1:19.7
Nordschleife 7:26.70
Vairano Handling Course 1:17.600
Bedford Autodrome West Circuit (2004 - 06/2008) 1:21.7

Enzo

Top Gear Track 1:19.0
Nordschleife 7:25.21
Vairano Handling Course 1:17.448
Bedford Autodrome West Circuit (2004 - 06/2008) 1:21.30

Kao sto vidite Enzo na Ringu jako malo bjezi od GTR-a,a isto je i na drugim stazama gdje je ta prednost isto tako jako mala,a na jednoj (Vairano Handling Course) je cak GTR brzi. GTR-ov Ring rekord je fejk? Jea rajt,ju hejters:D

Dakle ja mislim da je GTR jednostavno brzi na krivinama od Veyrona i niko me ne mere u suprotno uvjerit,evo vam argumenata gore,sporiji Veyron na Ringu,jer je Ring uzasno kompleksa staza sa milion zavoja,a Top Gear track tek obicni poligon sa 80% staze u pravcima.

A ovo sto Boki govori da je skupo auto i da je ljude strah dovest ga do maksimuma,smijesan argument.

Ja sam tako dosadan sa GTR-om jer sam jednostavno odusevljen tim autom,evo jos jedno cu reci ako mi neko nadje igdje na svijetu svrhovitiji auto,auto koji za takve pare radi takva ubojita vremena ja cu seodjaviti sa foruma :D (odmah da iskljucim radikalne trkace tipa Ariel Atom,Radical SR8,Caterham r500,to nisu auta to su trkaci street legal strojevi)


Sta mislis da se nissan sledece sezone takmici u F1 sampionatu, jel koliko vidim brz je na stazi:D, inace auta samo za to sluze.
I kakav je tvoj zakljucak na kraju ovoga?
GT-R brzi od Veyrona:icon_question:
Mislim glupsti pricas , jednostavno GT-R mu nije ni do malog prsta a kamoli do koljena. Video se i pojavio zbog ovakvih glupavih spekulacija na netu da je GT-R brzi:smajli16:
Pogledaj samo vrijeme od 0 do 300km/h razlika je vec u minutama HA HA:
GT-R je dobro i brzo auto ali nije KAO Veyron.
Mislim Da bi Erol nasao cinjenice da je GT-R brzi od od F1 bolida
 
Ja ajd dobro.

Nije mu ni do koljena,a brzi na stazi.
Ok ajd sad vidim da se sa vama ne isplati raspravljat,covjek vam iznese jebene cinjenice,al ne vi samo predjete preko njih i nastavite udarat praznu slamu.
I ako je ovaj test bio pokzatelj koji auto je brzi jbg onda.Na pravcu naravno da je veyron,pa to je neupitno,1000 ks protiv 500,4 turba protiv 2,16 cil protiv 6.Ali na stazi ili zavojitoj cesti ne bih bas rekao.

Sa ovom temom sam zavrsio!


edit:sta je ne nadjoste mi ni jedno auto za ove pare brze od GTR-a,nema takvog jel da,cak ni Njemac nije jos takvo nesto napravio? Oh bas steta,znaci morat ce te me trpit jos dugo na forumu :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top