Bugatti Veyron vs Nissan GT-R

Bugatti Veyron vs Nissan GT-R

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Smijesno ovo, kao da debilima treba dokazivati ko je brzi. To se valjda logicki zakljucuje, ne favoriziram nista, ali treba se znati da su Veyrona izbacili da bi dokazali nesto, da bi napravili najveci top speed, i da je VW definitivno na gubitku s tim autom. Veyron je za ponekad provozat se, stisnut gas gdje se moze i nista vise. Trosi kao sam djavo, gume se isto tako trose, i s takvim autom se ne moze nigdje zaputiti. Nisu benzinske poredane jedna do druge. S GTRom mogu otici i do pijace, na more, i gdje god hocu bez nekog straha. Pricate nek oni naprave iso takvo auto, a nigdje ne spominjete koliko je trebalo da se Veyron izbaci, kao dijete ga se sjecam, i koliko je od tada proslo. Ako cemo vec o motorima, Wankel sa bijednih 2.600 kubika, je izvlacio na LeManu 700 ks vec 1990, a isao je i do 930 ks, samo sto tada nisu mogli pustiti u pogon radi izdrzljivosti koja je bila potrebna. Od tada je proslo 19 godina, a Wankel bez problema nadmasuje tih bijednih 1001 ks, no polako, izbacit ce tata VW 32.8 motor pa cemo vidjeti :lol:
 

MTR

Član
Popis na ovo gore , jest vala fol tehnika , a po meni taj veyron nije cemu , ruzan je do bola , moze ic ko supermen djaba mu . A VW je usro i Lambu , centralna konzola od A6 , jos im kradu i motore . Aj ba proseravanje , bas sam danas gledao Spec od GT R-a , tehnika je fantasticna , da imam pare mislio bi se izmedju njega i moje ljubavi 911 . Trebali su ih dovest u Bosnu i napravit usporedbu na relaciji npr. Kupres - Sarajevo , preko Komara . I to od jedno 16.00 da krenu . Hahahaha vidio bi usporedbe . Da bogda da bi i jedan stigao na cilj ,
 
Član
Zasto Veyron se moze voziti kao normalno auto i ljudi ga voze, pogledaj na netu koliko ima klipova po obicnim putevima. Sto se tice potrosnje guma GT-R u aggressiv modu takodje gume podere posle nekih 15-16000, ja sam bio postao clanak o tome, i to je pisao njihov inzinjer, i gume moraju biti zarubljene na kraju kao kod race auta.
 

MTR

Član
Ma OK Dule , znam o cemu pricas , kontam ja ovo sve , ali koliko ljudi na svijetu je okusilo tu draz stiskanja papucice gasa a ono nema kraja , ide i ide . Vrlo mali broj , ja sam imao srecu pa sam ga bar uspio uzivo vidit na jednoj pumpi iza dresdena , covjek tanka i sve se okrece oko sebe da ga nece ko zviznut.
Bas tako trosi GTr gume , ipak auto ima vise od 1800 kg , 4x4 , agresiva zesca . Da ne duljim dalje ipak GTr ;)
 
Član
erol_brcak je napisao(la):
Kao sto vidite Enzo na Ringu jako malo bjezi od GTR-a,a isto je i na drugim stazama gdje je ta prednost isto tako jako mala,a na jednoj (Vairano Handling Course) je cak GTR brzi. GTR-ov Ring rekord je fejk? Jea rajt,ju hejters:D

Erole od kad je 1:17.600 brze od 1:17.448?! :D

Sto se tice Ringa, vidis da mnogi Veyrona nisu ni dobili na test i priliku da ga vozaju na drugim stazama, jer je preskup. A prerovi malo po netu, vidjet ces da je tih 7:40 neoficielno vrijeme, postignuto od strane covjeka koji bas i ne poznaje stazu najbolje, plus to vrijeme je ostvareno u sklopu "track daya", kada je na stazi bila guzva, bilo je dosta preticanja drugih auta i slicno. A pogledaj GT-Rov snimak, rano ujtro, prazna staza... Postoji prica da je Veyron za vrijeme testiranja Ring vozio za manje od 7 min i 20 sekundi, pa je samo pitanje vremena kada ce to neko potvrditi. GT-R je brz, al ne zaludjujte se da moze nesto Veyronu. To je kao porediti mog Saxa VTS sa Lancerom Evolution i reci da je Saxo brzi. Nema sumnje da ce Saxo biti brzi u kakvom slalomu, pa mozda i na nekoj tjesnoj karting stazi, al u svim ostalim uslovima, moze samo mahati Lanceru... To su dva razlicita svijeta.
 
Član
VR6Boki je napisao(la):
Onaj klip iz Top Geara je glupost, Veyron dobro startan ide 2.5 do 100 km/h i s tim McLaren nema nikakve sanse i nijedan drugi serijski auto. Oni su ono namjerno onako namjestili da bude uzbudljivo, Veyron bi ga u startu pojeo samo tako i kasnije bi bilo dosadno gledati sta bi mu pocinio. Mislim da je ista stvar uradjena i ovdje sa Nissanom, no Veyron je toliko brzi da drugi nemaju nikakve sanse. Usporedba je uradjena vjerujem zbog mnogih zaludjenih fanatika na netu koji pisu gluposti da je GT-R brzi od Veyrona. Veyron ce ga na cesti devastirati samo tako, u medjusobnoj trci 1 na 1.


;);)
 
VR6Boki je napisao(la):
erol_brcak je napisao(la):
Kao sto vidite Enzo na Ringu jako malo bjezi od GTR-a,a isto je i na drugim stazama gdje je ta prednost isto tako jako mala,a na jednoj (Vairano Handling Course) je cak GTR brzi. GTR-ov Ring rekord je fejk? Jea rajt,ju hejters:D

Erole od kad je 1:17.600 brze od 1:17.448?! :D

Sto se tice Ringa, vidis da mnogi Veyrona nisu ni dobili na test i priliku da ga vozaju na drugim stazama, jer je preskup. A prerovi malo po netu, vidjet ces da je tih 7:40 neoficielno vrijeme, postignuto od strane covjeka koji bas i ne poznaje stazu najbolje, plus to vrijeme je ostvareno u sklopu "track daya", kada je na stazi bila guzva, bilo je dosta preticanja drugih auta i slicno. A pogledaj GT-Rov snimak, rano ujtro, prazna staza... Postoji prica da je Veyron za vrijeme testiranja Ring vozio za manje od 7 min i 20 sekundi, pa je samo pitanje vremena kada ce to neko potvrditi. GT-R je brz, al ne zaludjujte se da moze nesto Veyronu. To je kao porediti mog Saxa VTS sa Lancerom Evolution i reci da je Saxo brzi. Nema sumnje da ce Saxo biti brzi u kakvom slalomu, pa mozda i na nekoj tjesnoj karting stazi, al u svim ostalim uslovima, moze samo mahati Lanceru... To su dva razlicita svijeta.

Hehe,za ovo prvo,znaaaam i ja sam poslije skonto,lapsus jbg :D

Hm,imas pravo,sve to stoji,al za mene je GTR i dalje najveci junak.:)
 
Član
0g1 je napisao(la):
Veyron je premocan prelijep , ali mi Zonda nest ljepse , a sto se tice GTR a svaka cast .....:D

Ja nešto ljepše od GT-R-a u životu vidio nisam :lol:

Pravi playstation sa svim pomagalima, staviš sve na ON i najbrži si ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top