BodyBuilding materijal

BodyBuilding materijal

Član
sub3r je napisao(la):
:D

A kako se borite protiv upala? Vidim to pitanje niko ne poteze. :D

sta ces se boriti protiv upala,nema boljeg osjecaja kada se probudis ujutro,a noge ooootpadaju,ne mozes se pomjeriti :D
pa hodaš,zapinješ za crtu :D
 
upala andol ko ne voli taj osjecaj al ja ga volim probiti treningom , naravno ako se dugo nije treniralo dan dva se ne mogu pomaci posebno ruke
 
malo motivacije :D
mYb2E.jpg
 
Član
Ma joj upale ne bih trebale da budu ali da mi radimo ko insani postepeno , neg odemo jednom u teretanu nakon pauze od 2-3 mjeseca pa se pokocimo , al naj eb..eniji osjecaj je kada odradis nogo pa treba navece da spavas nikako se namjestiti :D wahah
 
Član
aServis je napisao(la):
Da odgvorim bmwu :)
Ovako posni sir ti je doabr za to nosanje od njega imas jedan dnevni obrok i naveče ostaviš za zadnji obrok ostatak..
Piletina reko sam ide pileći file, ne bataci, krila i to :)

Obzirom da imaš tu rekreaciju sa psom, inače kod skidanja kila su njabolji treninzi dugotrajni sa malo inteziteta jel oni najmanje pojedu mišića,ali danas ovaj način života nikome ne omogućava takvo nešto tako da se to svelo na prihvatljivi sat vremena kardija, al to znači da moraš imati takav reduciran unos ugljiko što će tebi biti malo teže, zato slobodno ubaci trčanje i šetnju sa psom svaki dan, al pod uslovom da režeš ugljiko i da ubaciš dobre masti...wehy protein je preporuka vidi koji ti godi cijenom ukusom....


Što se tiče soje ja sam mislio da se tu nema šta pričati, ustvari ima ali ako ste žna, još prije decenije se savjetovalo da se soja ne korisit tačka.

Tečne aminokiseline, one 4 amino, pa vake pa nake, da rezimiramo čisto bacanje para, ajte malo skontajte nešto što unosite u mg će da napravi kg mišića a nije hemija, nemojte se lagati...

Prva preporuka od suplementacije je whey protein....dalje kreatin i to je to dok uzmete 2 kante wheya mjesečno i neš malo wheya sumnjam da će biti za neko bacanje para...

Hm... dakle pilam sutra u mesnicu karijolu fileta dofurati u frizider :D i tog sira nabaviti inace sir mrzim jesti to je nesto zadnje za sta cu posegnuti u frizideru :D A sto se tice smanjenja ugljikohidrata to bi trebalo znaciti sta? tj. koje namirnice da izbjegava. Kruh vjerovatno i sta jos?
 
Član
Baziraj se na unos ugljikohidrata preko rize i krompira.
Sto vise povrca,salate. Koristi maslinovo ulje. Secer smanji ( natren ubaci :p ).
I kilaza ide prema dole ;)


Evo jedan dobar text :

Odlučili ste da fizička aktivnost postane sastavni deo vašeg života! Čestitamo za sve pare! Nažalost, mnogi neće istrajati u tome. Ali ne zbog neke specifičnosti ove odluke, već zato što nisu pobednici, zato što im je teško prihvatiti da ukoliko želite da ostvarite bilo šta u životu što VREDI itekako ćete morati da se pomučite!
Konkretno, svrha ovog teksta jeste da onima koji su tek počeli sa treniranjem istaknemo nekoliko glavnih stvari na koje treba da obrate pažnju i da im pokažemo put (za koji MI smatramo da je ispravan) u kojem bi njihova svest i motivacija trebalo da idu.

Pre nego što jasno istaknemo stvari koje ne smete ispustiti iz vida, prvo par uopštenih stvari:
prvo,u priči o fitnesu i bodibildingu uopšte nema mesta nekom filozofiranju. Sve se bazira na divnom odnosu UZROK – POSLEDICA. Šta radiš, to će ti se desiti. Bežite od filozofa!


Drugo, sve je veoma LOGIČNO! Nije potrebno da budete nikakav supergenije da biste naučili bilo šta što ima veze sa vežbanjem. Iako ćete sresti dosta pojmova iz biologije, anatomije, fiziologije, sve se da naučiti!
E, sad je vreme za OSNOVNE STVARI:

1. BUDITE PAMETNI!!!
Dragi vežbači, priroda nam je dala tu divnu sposobnost DA UČIMO! Učite, čitajte, gledajte, slušajte!Ukoliko budete potpuno nezainteresovani, dozvolićete sebi da ne možete da razlikujete glupost od pravog saveta! Zahvaljujući takvima brojne zablude idalje žive u svetu fitnesa i bodibildinga. ZABLUDE SU ŠTETNE! Jeste li čuli nekad da je kreatin za masu ili da je veliki broj ponavljanja manjim težinama za definiciju? Ako verujete u jedan od ova dva primera (ima ih milion) onda niste pametni, već ste glupi! Znam da zvuči bezobrazno, ali žao mi je, tako stoje stvari!

Znanje vam stoji na par klikova od vas! Posetite par sajtova, čitajte šta pišu profesionalci, čitajte šta imaju da kažu ljudi koji su mnogo toga isprobali na sebi! Posetite knjižaru u vašem kraju, raspitajte se o knjigama koje će vam koristiti da saznate više o anatomiji, metabolizmu, mišićnom tkivu i drugim bitnim stvarima!


Kada steknete dovoljno znanja, moći ćete da oformite svoj stav o nekim stvarima koje su svakodnevnica u svetu vežbanja. Tada vam drugi neće olako moći da prodaju ,,iskren’’ savet, JER IMATE ZNANJA DA SAMI SEBE VODITE!

2. BUDITE ZDRAVI!!!
Ovde pre svega mislim na ishranu! Ukoliko ste dovoljno pažnje posvetili stvarima o kojima smo pričali iznad, shvatićete da je HRANA USLOV I OSNOV ZA SVAKI CILJ KOJI POSTAVITE PRED SEBE. Ukoliko padnete na priču da za masu treba jesti sve što stignete, da mršavi ljudi nikako ne mogu da se ugoje ili da krupni ne mogu smršati, NISTE PAMETNI! Opet ponavljam: znanje je na korak od vas! Iskoristite ga! Izgradite ishranu na pravilnim principima i prilagodite je vašim ciljevima. Saznajte koje namirnice treba da budu osnov vaše dijete, u kojoj količini da budu zastupljene, saznajte zašto ih treba unositi.

Još jedna stvar se na ovom mestu treba istaći: za sportsku ishranu treba para! Nažalost, živimo u zemlji u kojoj nije baš jednostavno ispratiti kvalitetnu sportsku ishranu, ali nećemo da kukamo, već da vidimo šta možemo uraditi da to ostvarimo. Radite, borite se, ZARADITE! Nije jednostavno, ali NIJE NEMOGUĆE! Nema veće gluposti da momak od 20godina koji puca od snage kuka kako ne može da finansira ishranu: uključi mozak i nadji način kako ćeš zaraditi pare!

3. TRENIRAJTE PAMETNO I ZDRAVO!!!
IMATE ZNANJE, IMATE ISHRANU, JOŠ JE OSTALO DA ZAVRŠIMO PRIČOM O TRENINGU.
Ukoliko ste pametni, shvatićete da ne postoji trening za masu niti za definiciju, već da postoji ishrana za mišićnu masu i ishrana za mišićnu definiciju! Ukoliko ste pametni, shvatićete da je poenta treninga u prokrvljavanju vaših mišića, kako bi gradivne materije koje unosite kroz kvalitetnu ishranu pojurile u vaše mišićno tkivo. TAKO SE NAPREDUJE!



Ukoliko ste pametni, treniraćete bezbedno i zdravo! Znoj i bol treba da se osete, ali ovde pre svega mislim na PREVENCIJU OD POVREDA! Mnogi će poželeti da vas po ulasku u teretanu izbombarduju raznim pričama o vežbama i načinu njihovog izvodjenja, ali UKOLIKO STE PAMETNI do sada ste već pročitali knjige ili tekstove ili odgledali video snimke kako se PRAVILNO IZVODI SVAKA VEŽBA!
Kao što vidite ovo nisu neki astronomski, filozofski saveti. Sve je prosto i logično i sve ZAVISI OD VAS I VAŠE ŽELJE DA BUDETE PAMETNI! Ukoliko ste ispoštovali ova tri koraka, čvrsto stojite na nogama i motivisani ste da ostvarite vaš cilj i da BUDETE POBEDNIK!
SAMO NAPRED!

Milos Jevitc
 
Član
Znači kada se skida višak to jest kada se definiše ne treba niti brz tempo trčanja niti velike relacije. Nego lagan tempo i manje relacije, ali više puta sedmično? Ja sam nedavno otrčao 6km i nisam se 10ak dana mogao oporaviti. Tako da sam sad kontao 3 puta po 2.5km da trčim. Čisto trošenja radi. Jer ne bih volio da počnem i MIŠIĆE skidati trčanjem, pa me ispravite ako nešto ne radim kako treba. Smanjio sam dosta unos UH, a povećao BJ jer se sada definišem. Trening je isto drugačiji, manje kilaže i više ponavljanja, od 12-15, 4 serije, 3-4 vježbe. Pozz :D
 
Član
Samo nemoj da ovo "manje kilaže i više ponavljanja" pretjeras, da radis premalim kilazama previse puta.. da ne bi poceo razgradjivati misic. Kazes smanjio si UH i povecao BJ, to je dobar pristup. Samo nemoj kao oni sto jedu apsolutno istu hranu i za masu i definiciju, samo kad rade masu stavljaju 100kg da jednom izbace a kad rade definiciju rade sa 45kg dvadeset minuta. :D

mada sam ti ovo sve vec rekao i na fb.
 
Član
sub3r je napisao(la):
Samo nemoj da ovo "manje kilaže i više ponavljanja" pretjeras, da radis premalim kilazama previse puta.. da ne bi poceo razgradjivati misic. Kazes smanjio si UH i povecao BJ, to je dobar pristup. Samo nemoj kao oni sto jedu apsolutno istu hranu i za masu i definiciju, samo kad rade masu stavljaju 100kg da jednom izbace a kad rade definiciju rade sa 45kg dvadeset minuta. :D

mada sam ti ovo sve vec rekao i na fb.

Ma znam da si mi sve reko, i tebi :-*. Ali eto uvijek volim da POTVRDIM. Ali eto radim sad malo onu obrnutu piramidu. Krenem od 15 ponavljanja pa smanjim kilažu pa radim 12 ponavljanja pa smanjim kilažu pa radim 10 ponavljanja. Pa se vratim opet do 15 ponavljanja. Kako bi mi to bilo najbolje. Što se tiče ponavljanja. Jer ne mora se upola kilaža skinuti da možeš duplo više ponavljanja. Npr radio sam biceps sa šipkom sa najviše 30kg. Sada radim sa 20-25kg i mogu raditi 12-15 ponavljanja.
 
Član
Priča je sledeća ujutro je najbolje imati kardio, prije kardija se ne uzima ništa za jelo, može se uzeti neki bejlanjak, a najbolje ko koristi suplementaciju whey protein, baš radi toga da sačuva mišić....razlog zašto se radi kardio ujutro je sledeći, pored toga što se neke stvari luče u organizmu ujutro koje su dobre za skidanje sala, ujutro najprije dođete do tog stanja kad se počinje potrošnja sala za otprililie 20min znači prvi 20 minuta vi trošite zalihe koje se nalaze u mišićima, te zalihe su tada najmanje jel niste jeli čitavu noć jeli ste nekad prije spavanja....

Neko ko je totalno van fizičke aktivnosti i šetnja od 45 min će da djeluje dobro..
Organizam je sklon adaptaciji pa ono što je bilo dovoljno prošli trening ili trening prije sedmicu neće biti dovoljan sledeći put tako da se trening konstantno diže...
Što se tiče dizanja inteziteta kardij, nema potrebe jel veći intezitet će da pojede više sala a i više mišića...a to nije cilj..cilj nije svaki put istrčati više jel neganjate snagu...cilj je skinuti salo...

Sva ova priča pada u vodu ako ugljikohidrati nisu srezani na vaš deficiti kalorija...znači morate imati deficitaran unos ugljiko kako bi natjerali organizam da troši saloo...jel salo se prvo ne troši..znači možete imati kardio kolik hoćete salo neće ići dole jel organizam nije u takvom stanju da ga počne trošiti, on je rezerva a organizam nije u rezervi.....mislim da ste skontali...

Nemojte počinjati agresivno...krenite lagano 3x sedmično prve 3sedmice onda diginite na 4x sedmično da bi za 3 mjeseca bili na neki 7x sedmično tj svaki dan kardio....teretanu nema potrebe da dižete ostaje na 3x sedmično...

Što se tiče unosa ugljiko to možete da radite samo poslije kardija i to da unesete dobre ugljiko tipa zobene, crni hljeb...takođe ugljiko unosite i poslije teretane u onom obroku pwm glukoza i whey protein... ostalo ugljiko papa...

Ostali obroci su proteini sa dobrim mastima i nešto povrća tkz salate...znači zadnji obrok jedete posni sir sa bademima, opet tokom dana posni sir sa maslinama, pileće file sa nekim povrćem...

Kao što vidite ugljiko nema ni za vidika...ima ga samo tamo i to kad treba i to je to...ostalo su dobre masti i proteini... ni slučajno ubacivati malo ugljiko u ove oboroke jel priča pada u vodu...

Ako šta nije jasno pitajte...
 
Top