BMW Project - Komentari

BMW Project - Komentari

Član
:cool: danas moram auspuh staviti da dobijem onaj "metalni" zvuk sestaka :D pa cu onda snimiti video sa tim zvukom :icon_biggrin:
 
Član
Hvala druze :D bice sad jos malo snimak vani gdje cu ga paliti :D i malo okolisiti oko njega :) sad ga pripremam za lakiranje pa idem lak kupovati pa da se lakira :icon_biggrin:
 
Član
Hvala druze :icon_biggrin: a ford jos stoji pokriven pred kucom nisam nista radio na njemu :icon_confused:
 
Član
svaka cast na radovima,svarno se trudis i radis pedantno

samo kaaaaaako ti brate nije bilo zao toliko novca ulupati u 2.0 kravu (tako mi bemweasi zovemo 2.0) od motora i sastaviti ga nazad da bude stock... kad si vec imao priliku da napravis zvijer od nje...

za toliko novaca si mogao imati nabrijati 2.5 u bloku od 2.0 da jede asvalt a da imas 100% legalan auto jer ti blok i broj motora ostaju...

aaa jest mi krivo ko da si moje pare potrosio u njega!!!!
ima i sad nade da se nesto napravi od toga...barem 140KS ali nije to to!!

sutra ako stignem budem stavio slike da vidis sta sam ja ucinio od svog 2.5 a razlog i povod za overhaulin je bio jedna slomljena klackalica :lol:

ono uvjek mi je moto bio kad se vec rastavlja, nikad se stock ne sastavlja :cool:


samo naprijed i izvjestavaj redovno i ako zapne vrišti ;)
 
Član
Hvala druze :cool: a ovo sam motor uradio da imam bas ono fabricki bez ikakvih zajebancija :Da za to tako sto ti kazes zvijer :D dolazi motor 2.5 24V za njega i taj ce da legne malo kasnije u njega :cool: a ovaj sam htio da bude fabricki jer i prije kad je bio isao je kao lud a kamoli sada kad je uradjen :D
Ja sam prije kad sam ga vozio bio sasvim zadovoljan sa snagom, ali za bas snagu sam nasao ovaj 2.5 24V sa kompletnom instalacijom i sve samo ga ubaciti i eto zvujeri sa 200 konja ;)
 
Član
RS TURBO je napisao(la):
Hvala druze :cool: a ovo sam motor uradio da imam bas ono fabricki bez ikakvih zajebancija :Da za to tako sto ti kazes zvijer :D dolazi motor 2.5 24V za njega i taj ce da legne malo kasnije u njega :cool: a ovaj sam htio da bude fabricki jer i prije kad je bio isao je kao lud a kamoli sada kad je uradjen :D
Ja sam prije kad sam ga vozio bio sasvim zadovoljan sa snagom, ali za bas snagu sam nasao ovaj 2.5 24V sa kompletnom instalacijom i sve samo ga ubaciti i eto zvujeri sa 200 konja ;)

taj je nesto tezi i ako se ne pozicionira najbolje nadvjesi se naprijed i pojebe weight rati..... i nevoli bas deranje na mrtvo ime kao m20 old school masina...malo vise voli da se maze kokpit sprejem i tako to...


a mogao si i iz tog 2.0 imati cca 200KS.....po meni je to veci gust.... mi iz MD sa m20 masinama vec deremo kockice sa m50 ;)
dokazano na pisti u Brckom na zadnjem rejsu :cool:

325i m20 vozac+suvozac i kompletan auto vs 325i m50 24v ogoljen totalno sa dvije FK kadice...

[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=9KWc_B6ddq8&feature=youtu.be[/video]

ovaj plavi je sahranjen ali slozen je bolji i brzi ;)
 
Član
eee druze vidis ima i toga :cool: ma imam ja optad mogu ja lako nabaviti ovakav motor isti ili 2.5 isti ovaj pa ubaciti za ljeta :icon_biggrin: imaju papiri imaju sve, zasada neka ovog ja sam sa ovim zadovoljan zasada a kasnije cemo vidjeti aaaa ima vas koji se bavite s tim pa cemo kasnije malo vidjeti sta dalje i kako :D Hvala jos jednom na korisnom savjetu
 
Član
gle...kad se vec ubacuje drugi motor onda stavljaj taj sto si naumio 2.5 24V....

ali kad se vec ima 2.5 m20 pod haubom, ili kad se otvara 2.0/2.3 onda sam strogi protivnik vađenja istog jer se iz njega moze jos izvuci, imas originalan auto, uredne papire, nema komplikacija oko atesta ovo ono....

e da...mogu doci do speedtouch eco/mild/wild chipova za m20/m50/m40 motore...

najbolja stvar koja postoji,ko ista zna u BMW svijetu vozi na taj chip...tata i mama je ;)

ja svojeg vrtim na 7200 :D
 
Član
eisss :))) ma vidjecu ja kasnije mozda i od ovog budem nesto radio ili budem nasao drugi pa radio nesto od toga, a za ovog ne znam jeli chip ili sta je ali vrti preko 7000 bez problema :icon_biggrin: ja znam prije uvjek kad je trka kakva ili nesto bila isao je preko skale dole na potrosnju onu ode kazaljka i onda sam kopcao na instrument i gledao jeli ispravan obrtomjer i jeste ispravan :lol: ja sam mislio ma ovo ne valja ili citac ili obrtomjer i onda sam probao npreko svog onog instrumenta i pokazuje 7500 tako nesto :D
 
Član
RS TURBO je napisao(la):
eisss :))) ma vidjecu ja kasnije mozda i od ovog budem nesto radio ili budem nasao drugi pa radio nesto od toga, a za ovog ne znam jeli chip ili sta je ali vrti preko 7000 bez problema :icon_biggrin: ja znam prije uvjek kad je trka kakva ili nesto bila isao je preko skale dole na potrosnju onu ode kazaljka i onda sam kopcao na instrument i gledao jeli ispravan obrtomjer i jeste ispravan :lol: ja sam mislio ma ovo ne valja ili citac ili obrtomjer i onda sam probao npreko svog onog instrumenta i pokazuje 7500 tako nesto :D

pa ti imas blokadu na razvodniku na bloku dole....mozda je zaglavila :lol:

pazi se!!

odavno si presao granicu na kojoj taj motor ''prevrti'' i posalje sve dijelove u karter!!!

inace nije problem vrtiti auto 1000rpm vise od fabricek blokade...no treba ga vrtiti efektivno...a budes pario oci dok uhvatim vremena da otvorim garazu u tuning podforumu :D

ugl visak aliminijuma sa glave se lopatama iznosio iz radione hahahahhaha
 
Top