BMW Project - Komentari

BMW Project - Komentari

Član
Skinuta je blokada davno sa njega :icon_biggrin: a on je tako jako cesto vrtio i nikad mu nista nije bilo, ajoj kako je on znao biti deran hahah diezlov mjenjac na njemu :lol: treca brzina 7300 tako nesto (fino presla 7000) na 170+ km/h bude :lol: a sad je stavljen mjenjac od 5 ice ja mislim, posto je duzi od ovog mog i to 5 cm, ali je od benzinca sto je najbitnije sa kratkim brzinama :cool:pa cemo vidjeti sada kako ce ici, ma ja sam zadovoljan sa njim i ovim zvukom :cool: kod njega mi se prije najbvise svidjalo sto je pucao na auspuhu onaj backfire sto je imao :cool: i to fin plamen se znao uhvatiti na visim obrtajima hahahaha u mraku sjevne nazad :lol: a sada opet ima onaj zvuk koji sam ocekivao sa pucanjem nazad :cool: obozavam taj zvuk :cool:
 
Član
RS TURBO je napisao(la):
Skinuta je blokada davno sa njega :icon_biggrin: a on je tako jako cesto vrtio i nikad mu nista nije bilo, ajoj kako je on znao biti deran hahah diezlov mjenjac na njemu :lol: treca brzina 7300 tako nesto (fino presla 7000) na 170+ km/h bude :lol: a sad je stavljen mjenjac od 5 ice ja mislim, posto je duzi od ovog mog i to 5 cm, ali je od benzinca sto je najbitnije sa kratkim brzinama :cool:pa cemo vidjeti sada kako ce ici, ma ja sam zadovoljan sa njim i ovim zvukom :cool: kod njega mi se prije najbvise svidjalo sto je pucao na auspuhu onaj backfire sto je imao :cool: i to fin plamen se znao uhvatiti na visim obrtajima hahahaha u mraku sjevne nazad :lol: a sada opet ima onaj zvuk koji sam ocekivao sa pucanjem nazad :cool: obozavam taj zvuk :cool:

jel ima duple opruge ventila u glavi?
 
Član
Nema :lol: ima ova 5-ica moja duple opruge ali ovaj nema ali meni je smijesno koliko je taj motor puta isao preko 7000 :lol: i koje su paljenje guma sa njim bile :123: ali kad su trke, druga 7000, treca 7000+, cetvta 7000+ budepreko 200 i nemas potrebe saltati u petu :lol: a sad je kraci mjenjac pa cemo vidjeti kako ce ici sa njim :icon_biggrin:
 
Član
ma joj stari imas vise srece nego pameti sto bi narod reko....
pitanje je dana kad ce se ugasiti i kad zaverglas on vergla brzo ....tad motor odma u smece nemoj ni gledati sta je bilo sa njima.
Kucni prijatelj me isto nije slusao i jednog dana na pisti podlegnu 2.7 u teskim mukama u trecoj brzini :icon_cry:
a preko 1000KM dao na uređenje motora nije ni ulje isprljao....

nije pitanje hoce li se desiti pitanje je samo KAD ce se desiti!

sta se tice prenosa preporucujem GETRAG 240/260 u kombinaciji sa 4.10 difom ili cak 4.45 malo kuciste

ako koristis G260 getribu i 4.45 mas je oko 200 ali vrti i trecu brzinu i nepitaj za potrosnju

ako koristis G240 i 4.10 imas divljinu 1-2-3 i malo smireniju 4-5

a ako koristis G240 i 4.45..bog zna sta ce biti to ni ovi sta voze brdo nemaju :lol:

ja msm prva 40 druga 60 treca 100 cetvrta 140 i peta nesto oko 180 ...mogu izracunati tacno ali kasno je prokuvo mi mozak vec...



i zasto stalno mjenjas mjenjace kad je lakse mjenjati diferencijale ?????
 
Član
:lol: :lol: Ma druze ja nemam pojma koji je mjenjac na njemu sada :lol: vidjecemo kad ga registrujem i lakiram i probam :lol: a ovaj motor necu derati vise od 6500 :D zao mi je ovako nov motor trati kao i prije sto je ubijan :lol:
Ja volim kad su krace brzine :cool: tu je ubrzanje :cool: ja nisam ljubitelj velikih brizna, ja sam vise 400 metra i koci:D

Sto se tice mjenjaca ovaj sam zamijenio jer je bio od dizela, i bio mu je los sinhton na drugoj brzini, a ovaj sam nasao mjenjac suh k'o barut na motoru 2.4 stoja i ja ga skinuo jer sam ga dobio za 100 maraka i sad ga stavio pa cemo vidjeti kakav je, a diferencijala imam jos dva pa cemo vidjeti hahahaa nesto ce se upasati :)
 
Član
e onda vidi koji mjenjac imas... prvo vidi jeli getrag a onda ono sto ima milion brojeva nađi i javi mi prva tri...

obicno pise ovako

260.xxx.xxx.xxx ili 240.xxx.xxx.xx ili 180.xxx.xxx.xxx pa da ti slozimo neki gear ratio ;)
 
Član
Haj moze ;) a gdje se ti brojevi nalaze? posto ja na njemu nisam nigdje zapazio nikakve brojeve ovako kad sam ga cistio od prasine i postavljao?
 
Član
hint tip mjenjaca se krije oko cilindra kvacila ispod centa mjesavine hipenola i zemlje :lol:
 
Član
303674_4052616986518_1600073908_n.jpg


brate kad vec crtate sise daj ih nacrtajte malo vece, pokajacete se kasnije :lol:
 
dobro ti to radis i sve ti zelim najj u daljim radovima ;) samo jarane skini tu majicu ja se skuha ispred tebe na ovakvoj vrucini ti ko pile radis pod sijalicom i jakom vrucinom :lol:
 
Član
Hvala druze :lol: kod mene u Bihacu je trenutno temperatura 15-16 stepeni :icon_eek: jako hladno da mi je cak i u ovome malo poledeno bilo :lol: morao ici oblaciti majcu ispod ove :lol: ja se grijem na tu sijalicu bas k'o pile :lol: :lol: :lol:
 
Top