BMW e36 u Barbera crvenoj boji - Felge Update napokon

BMW e36 u Barbera crvenoj boji - Felge Update napokon

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Pozdrav,

prije godinu dana sam nakon 6 mjeseci trazenja kupio sebi BMW 325 TDS iako sam trazio 318i. Na prvi pogled nije bio los fulloprema, koza klima.... ljepo auto ali na prvi pogled.

DSC00040.jpg


DSC00041.jpg



Gresku sam napravio sto sam prvo kupio auto na pijaci i sto sam bio sa starcima dok sam ga kupovao a ne sa nekim ko se razumije u to. Ja sam inace zavrsio za Mehanicara u njemackoj i imam koliko-toliko iskustva ali je uvjek bolje nekoga povest sa sobom jer kad covjek kupuje Auto tad je ko u transu. Nakon nekolko dana sam primjetio da Motor nema snage kako bi trebao imat jer sam u njemackoj sa jaranovim 325 TDS-os ostavljao Golfove GTI ko nista u trkama ipak 144 KS nije malo. Ovaj moj je jedva navlacio 120 KM/h. Kad sam malo pregledao Motor vidio sam da Motor i Bosh pumpa nisu u redu.
Tako sam vozio nekih 5 Mjeseci imao problema sa paljenjem ( u po ljeta zvjezdan upekao a ja moram predgrijavat 3 puta pa da nekako upali) i do jednog dana kad nije htjeo ni naopako. Kad sam se malo proracunao odlucim da uvezem Auto za djelove jer bi me isto izaslo da radim generalku i popravljam bosh pumpu koja nebi nikad vise bila 100% uredu.
Nakon 3 mjeseca bez Auta iskrsne mi 318i za 1000€. Posto sam odustao od profesije mehanicara zbog alergije na Motorno ulje. Odvezem oba Auta kod svog Mehanicara da izmjenja sve djelove koji nisu bili u redu
i ovako je krenuo

DSC00085.jpg


Nakon 3 Sedmice je majstor svoje zavrsio

DSC00097.jpg


Motor prede ko macka 115 KS je solidno za nase puteve a potrosnja se krece oko 8 litara zavisno od stila voznje. Dogovor je sa majstorom bio njemu ostaju svi djelovi koji se ne upotrebe i koji se skinu za mog Auta kao naplata za rad.

Posto je lak bio cudan odlucio sam da lakiram kompletno Auto i tako odvezem kod jednog prijatelja da sredi karoseriju i lakira je kompletno

DSC00116.jpg

ovo su radovi koje je radio dok je cekao nove pragove
DSC00126.jpg

Ovo je nakon ugradnje pragova

Mislio sam prvo da lakira u istoj boji ko sto je bilo prije a htjeo sam da imam neku boji koja je tamna(skoro crna) a da se prisjeva na suncu u crveno ja mislim da sam negdje vidio tako nesto na jednom Ferariju ili Mclarenu. Posto nisam htjeo da rizikujem prvo sam mu rekao da ofarba u istu boju. Igrom slucaja sam naletio na internetu na Barbera crvenu boju i nasao broj laka i tako ofarbam u barbera crvenu metalic. Nisam imao priliku da slikam svoje Auto dok je suncano i dok je Auto cisto ali evo jedne slike da sebi mozete zamislit kako izgleda boja a slike mog Auta sljede cim se ukaze prilika
bred.jpg


Boja pravo pase na E36 i nema je na E36-ici cak ni u njemackoj jer sam skoro na svim forumima pitao tako ja je ovaj moj jedinstven u BiH i sire
 
Član
RE: BME e36 u Barbera crvenoj boji

joj kad bi ofarbu u ovu boju stvarno bi drama bio ionako lijepo izgleda... ali ona boja je premocna.... a i motor mi se svidja... 2.5tds :D
 
Član
RE: BMW e36 u Barbera crvenoj boji

Bule covjece, sta ti je, pa covjek vec napisao da je motor kaput izbacen van, ubacen 1.8 benz, a i zavrseno je lakiranje, samo nema slika :D


BTW druze odlicna bembara, jos da je coupe...:)
 
Član
RE: BMW e36 u Barbera crvenoj boji

trizex je napisao(la):
Bule covjece, sta ti je, pa covjek vec napisao da je motor kaput izbacen van, ubacen 1.8 benz, a i zavrseno je lakiranje, samo nema slika :D


BTW druze odlicna bembara, jos da je coupe...:)

meni se vise svidza bmw ako mislim da je jos uvijek dizel u njemu.... :cool:
 

IGY

Član
RE: BMW e36 u Barbera crvenoj boji

oj bulex i ti i dizel vise si n vrh glave
dacu ti ibizu da osjetis moc benzina :lol:
 
Član
RE: BMW e36 u Barbera crvenoj boji

dizle je gorivo samo za oranje...... tako i ja ponukan time... orem asfalt... :lol:
 
Član
RE: BMW e36 u Barbera crvenoj boji

Jbg kod kupovine treba cetvero ociju otvoriti,ali sreca pa je sve zavrsilo kako treba,jes da si se nepotrebno izlozio trosku..Samo mi nije jasno kako trosi 8l :cool:
 
Član
RE: BMW e36 u Barbera crvenoj boji

Schumi je napisao(la):
Jbg kod kupovine treba cetvero ociju otvoriti,ali sreca pa je sve zavrsilo kako treba,jes da si se nepotrebno izlozio trosku..Samo mi nije jasno kako trosi 8l :cool:

nikako ne trosi 8l samo na papiru :)
 
Član
RE: BMW e36 u Barbera crvenoj boji

odlicna bembica druze...a kad ga voza normalno trosi 8l sigurno...naravno kad copas ode gore...u prosjeku 8-9l da...bila bi jos ljepsa da je coupe al nejse...super je to sve..;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top