bmw 530m5 e60

bmw 530m5 e60

Član
prvo orginalni m-paket ima drugačiji volan, ima crno nebo, spušteniji je , i mora imati m pločice kada otvoriš vrata i ondje kod komandi gdje držiš lijevu nogu ima metalnu ploču....

i mora imati shadow line


onda m-paket, kao i svaki sport paket ima jos stvari koje se nevide ovako na slikama,a to je aktivni volan, dynamic drive itd...
 
Poslednja izmena:
Super Moderator
I nema ovaj auspuh, sjedista i ovu papansku cizu na prednjem grillu :D
auto lijepo izgleda bez obzira na to :)
 
Super Moderator
Da, vidi se da je dobar i odrzavan. Dobre gume ima, felge, ocuvan unutra itd. Samo nastavke na auspuh ljepse, ofarbati grill ponovo u crno i po mogucnosti stopke od FL i to je to :)
 
Član
Cuj gradske od 7-9 litara 3.0 dizel BMW
Cim vi mjerite te litre i na koliko kilometara ih mjerite Boga vam ?
Ne moze mu ova litraza ni otvorenu poklopiti a ne gradsku :D hahahhah Vozio sam jednog 530d e60 i 3.0d x5 ispod 12 litara je ne spusta... Odakle vam te neke minijaturne brojke za ovakav auto ?
 
Član
Cuj gradske od 7-9 litara 3.0 dizel BMW
Cim vi mjerite te litre i na koliko kilometara ih mjerite Boga vam ?
Ne moze mu ova litraza ni otvorenu poklopiti a ne gradsku :D hahahhah Vozio sam jednog 530d e60 i 3.0d x5 ispod 12 litara je ne spusta... Odakle vam te neke minijaturne brojke za ovakav auto ?


dođi , naspi i provozaj..... a niko nije spominjao gasanje, natjerivanje, skripanje itd.... normalne voznje po gradu nikad neće preći 9 litara, zimi mozda hoce do 10litara....

s njim sam prešao 30tkm i ja ga točim i točno znam koliko troši, i rekao sam svoja iskustva
 
Član
dođi , naspi i provozaj..... a niko nije spominjao gasanje, natjerivanje, skripanje itd.... normalne voznje po gradu nikad neće preći 9 litara, zimi mozda hoce do 10litara....

s njim sam prešao 30tkm i ja ga točim i točno znam koliko troši, i rekao sam svoja iskustva
Cim ga tako falis znaci da hoces da ga udajes :D... Ma mozes ti pricat koliko hoces i naslusao sam se tih prica koliko hoces svak hvali svoju kobilu dok je ne proda... Mozda i da si u pravu kod vas je gradska kao kod nas otvorena dodji u sa da naspemo goriva u pola 4 i da obidjemo komplet krug po gradu kad je najveca guzva pa da te onda upitam koliko trosi :D Jer tad je bitno koliko trosi a ne u sirokom ili mostaru svejdeno bilo gdje u hercegovini kad je dole sve ko dlan...
Bez uvrede neki dan sam bio u Sirokom ravnica je da ti gorivo i ne treba nikako... Vozim mercedesa 270 cdi i trosi mi toliko otvorene koliko tebi gradske a da ti ne kazem audija a6 2007 god sto sam vozio da zimi nikad ni u jednom trenutku u gradu ne spusti potrosnju ispod 15 litara...
 
Član
Cim ga tako falis znaci da hoces da ga udajes :D... Ma mozes ti pricat koliko hoces i naslusao sam se tih prica koliko hoces svak hvali svoju kobilu dok je ne proda... Mozda i da si u pravu kod vas je gradska kao kod nas otvorena dodji u sa da naspemo goriva u pola 4 i da obidjemo komplet krug po gradu kad je najveca guzva pa da te onda upitam koliko trosi :D Jer tad je bitno koliko trosi a ne u sirokom ili mostaru svejdeno bilo gdje u hercegovini kad je dole sve ko dlan...
Bez uvrede neki dan sam bio u Sirokom ravnica je da ti gorivo i ne treba nikako... Vozim mercedesa 270 cdi i trosi mi toliko otvorene koliko tebi gradske a da ti ne kazem audija a6 2007 god sto sam vozio da zimi nikad ni u jednom trenutku u gradu ne spusti potrosnju ispod 15 litara...

ja ti kazem koliko meni auto troši, nemogu ja suditi i znati koliko bi mi auto trošilo u Sarajevu, kada nevozim u po Sarajevu.... a nebi ga prodao jer sam zadovoljan s njim, momak je pitao, ja sam mu rekao svoja iskustva, ali naravno po jednom iskustvu se auto nemože suditi... a audi a6 3.0 tdi, troši 2 litra više od bmw 530, znam pouzdano jer mi kolega ima a6 2007 godinu i još mu je quattro....

a bmw mi je na otvorenoj iznenađujuće dobar, išao sam prošli tjedan na Krk s njim, na 500km mi je potrošio ravno 35 litara,(s tim da je vozen na autocesti 160km/h i tempomat)...
 
Član
Cim ga tako falis znaci da hoces da ga udajes :D... Ma mozes ti pricat koliko hoces i naslusao sam se tih prica koliko hoces svak hvali svoju kobilu dok je ne proda... Mozda i da si u pravu kod vas je gradska kao kod nas otvorena dodji u sa da naspemo goriva u pola 4 i da obidjemo komplet krug po gradu kad je najveca guzva pa da te onda upitam koliko trosi :D Jer tad je bitno koliko trosi a ne u sirokom ili mostaru svejdeno bilo gdje u hercegovini kad je dole sve ko dlan...
Bez uvrede neki dan sam bio u Sirokom ravnica je da ti gorivo i ne treba nikako... Vozim mercedesa 270 cdi i trosi mi toliko otvorene koliko tebi gradske a da ti ne kazem audija a6 2007 god sto sam vozio da zimi nikad ni u jednom trenutku u gradu ne spusti potrosnju ispod 15 litara...

Jest, jest, Mostar je ko dlan :D

Slažem se da većina vlasnika dizela priča bajke oko potrošnje. Ipak, nismo svi isti vozači, nismo u istim gradovima niti su svima auta ispravna. Oko gradske vožnje u Mostaru se ne slažem.
Vjeruj mi da bi ti auto skoro isto trošilo u Mostaru kao u Sarajevu. Zeleni val kod nas ne postoji, ogromne gužve, zbijen grad, većinom po jedna traka, ne možeš razviti brzinu preko 40. U Sarajevu glavnom džadom možeš šestom brzinom voziti
 
Član
Idemo u off al eto samo da napisem za Mostar pun grad ležećih svako malo koči, gas, koči,gas, kod mene A180CDI CVT mjenjac,sa klimom ljeti od 8.5-9l, a inace gradske se ne spusta ispod 8 nikadd..
 
Član
rasprava oko potrošnje je besmislena, zato što svak ima drugi stil voznje, svak vozi u drugim uvijetima, a sve ovisi o tome koliko je auto ispravno......

ja sam samo rekao koliko sam ja svome mjerio potrošnju, momku koji je pitao.....

ali kod ovog auta i auta tipa a6 3.0tdi, mercedes 320 cdi, ml 270cdi je potrošnja najmanje bitna, bitno je ima li se novaca za odrzavat to auto(ne mislim na redovne servise)..... jer trošio on 8,9,10 ili 12 litara je lako, ali kada se pokvari nešto na tim autima nije jeftino i nemoze se popraviti za 50 ili 100km,

ono što iz iskustva znam i od kolega koji imaju e60 je da im često ode ispušna grana , polovna je 300km, nova 800km... ljevi nosač motora im je teška mana 180km, lafeta jedna je 250km, vodena pumpa je 240km, turbina ako ode je kao i svaka reparacija 350eura, letva volana reparacija 300km, zamjena ulja u mjenjaču, ako je automatik 800km itd itd....
to su cijene bez ruka

xenon farovi polovni su 1000km, branici polovni bar 300km .... to su okvirne neke cijene u hercegovini

gume jede ko lud, a u mene su gume 245/45 17

znam da je audi a6 još skuplji, a za mercedes stvarno neznam

kad se gleda održavanje(nije da se često kvare, ali kad se pokvare, treba biti spreman izdvojiti novac) , onda je potrošnja najmanje bitna.....
 
Član
Cuj gradske od 7-9 litara 3.0 dizel BMW
Cim vi mjerite te litre i na koliko kilometara ih mjerite Boga vam ?
Ne moze mu ova litraza ni otvorenu poklopiti a ne gradsku :D hahahhah Vozio sam jednog 530d e60 i 3.0d x5 ispod 12 litara je ne spusta... Odakle vam te neke minijaturne brojke za ovakav auto ?
nije isto bmw e60 i bmw x5
 
Super Moderator
Od svih auta, posebno jacih, najmanje mi je trosio e60 3.0d. A6 3.0 tdi quattro je trosio i do 5 litara vise u nekim uslovima. Ne lozim vas, al bmw do njemacke i nazad po boardu varira izmedju 6.2 i 6.4
 
Top