BLACK NISSAN 200SX

BLACK NISSAN 200SX

Član
Teško ćeš naći originalni hladnjak, treba pogledati jer paše sigurno sa nekog drugog japanca.
I to nije nikakav problem zamijeniti.
 
Administrator
2FAST - nisu ovo NISSANovi dijelovi nego u univerzalni tuning dijelovi za vecinu turbo motora (turbina, IC, boost controler, blow off) i razlike u kvaliteti i cijena su ogromne (turbine od 100 dolara pa do ...) a po slici ne znas koji je od tih - o ovome ti ja pricam
izduvne grane isto tako, a moze da ga zakaci i ona varijanta, izduvne grane loseg kvaliteta i varova (da brzo pukne od tezine turbine), velicine (da je ne mogne montirati), lose ili nikako proracunata, a sve to nece znati dok sve ne sastavi i ne provoza

Opet govorim nisam rekao da nije kupio kvalitetno, al po slikama ne znam
 
Član
Ljudi sve sto vidite naruceno je iz amerike tacnije recno rodzak mi je sve ovo kupio i poslao a manje vise svako od vas moze da ode na ebay pa da vidi kolika je cijena cega..

Naravno ja sma mu rekao sta mi treba naravno pitao sam NISMU mislim on to zna :icon_smile:

A hvala ljudi radim polako jedno po jedno :icon_smile:

2FAST je napisao(la):
Madmono prijatelju svaka čast, vidim potrudio si se pravo i kupio kvalitetne stvari, samo još treba naći pravog majstora da se takve stvari kvalitetno ugrade, jer kod nas malo ko zna oko japanaca.
Sretno u nastavku projekta.

Hvala drug :icon_smile: Trudim se ;)
 
Član
nismo je napisao(la):
ako je to ona izduvna to je od sr20det motora i ne vjerujem da ti odgovara

Kao sto sma ti vec napisao da je poslan upit i stigao je odgovor da odgavara i na moj motor vidjecemo za nekih 20 dana dok stigne.. S13 je a znas i sam sta prestavlja ta oznaka :icon_smile:
 
Administrator
madmono je napisao(la):
nismo je napisao(la):
ako je to ona izduvna to je od sr20det motora i ne vjerujem da ti odgovara

Kao sto sma ti vec napisao da je poslan upit i stigao je odgovor da odgavara i na moj motor vidjecemo za nekih 20 dana dok stigne.. S13 je a znas i sam sta prestavlja ta oznaka :icon_smile:

Djeno s13 je oznaka modela sasije auta (kao gol1,2 3,4,5), a ca18det (1.8) i sr20det (2.0) je oznaka modela motora (1.8,2.0), skrenuo sam ti paznju da provjeris da ne bi bacio pare bezveze, a ne da se ubjedjujem..
Nadam se da si narucio onu koja ce ti odgovarati, tvoje pare tvoj izbor
 
Član
nismo je napisao(la):
madmono je napisao(la):
nismo je napisao(la):
ako je to ona izduvna to je od sr20det motora i ne vjerujem da ti odgovara

Kao sto sma ti vec napisao da je poslan upit i stigao je odgovor da odgavara i na moj motor vidjecemo za nekih 20 dana dok stigne.. S13 je a znas i sam sta prestavlja ta oznaka :icon_smile:

Djeno s13 je oznaka modela sasije auta (kao gol1,2 3,4,5), a ca18det (1.8) i sr20det (2.0) je oznaka modela motora (1.8,2.0), skrenuo sam ti paznju da provjeris da ne bi bacio pare bezveze, a ne da se ubjedjujem..
Nadam se da si narucio onu koja ce ti odgovarati, tvoje pare tvoj izbor

Ma znam samire kazem ti rodzak je poslao upit za tu izduvnu granu i odgovorili su mu da je ista 1.8 i 2.0 da nema razlike nikakve... Uglavnom cucemo se ja i ti kad ovo stigne...
 
Administrator
pogledaj raspored sarafa
sr20det
1222210788556_1.JPG


ca18det
CA18DETCLEARSABS.jpg
 
Član
oK EVO LINK

EVO CA18DET T25/T28
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/S13-240SX-CA18DET-T25-T28-LOWER-MOUNT-TURBO-MANIFOLD_W0QQitemZ390117025530QQcmdZViewItemQQptZMotors_Car_Truck_Parts_Accessories?hash=item5ad4c966fa


EVO SR20DET T25/T28
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=390112209425

Evo vidi da je ista izduvna grana podpuno :icon_smile:
 
Administrator
imao sam dobru al ne mogu vise
pogledaj raspored rupa na izduvnoj i postavi na motor pa reci koja odgovara
dosta od mene

CA18det
!Bc,Dp6!!2k~$(KGrHqQOKiYEq5FvmbtNBK0bi)mw,g~~_12.JPG
 
Član
U svakom slučaju posavjetuj se sa Nismom, jer je čovjek veliki ljubitelj tih auta i može ti dosta pomoći.
Gdje si mislio raditi auto?
 
Joj svašta...ove dvije što Samir postavi očito je da ne mogu bit nikako iste a ja ne znam stvarno ko može Ebayu vjerovat...Boli njih briga ako se ti ne razumiješ, nije mali broj slučajeva d aoni stave d aje isto nešto što uopće ne može bit isto.Ne kontam kako niste mogli uslikat tvoju izduvnu kad ste već skidali ako ne znaš raspored šarafa, pogledaš sliku i tražiš istu takvu na ebayu a sa tim izlazom za turbinu širine one koju ti imaš...samo se nadam da na kraju neće biti da ta tubina uopće ne može ni na jednu izduvnu na ponudi a ne bi me začudilo :icon_rolleyes:
P.S.Evo pregledah ove tvoje linkove Dženo, mogu samo reć da ovaj očito nema pojma šta prodaje, a kad kupuješ nešto prvo pogledaj šta se sve nudi pa onda izaberi od koga ćeš kupit...Iskreno se nadam da će to i na šta ličit kad se bud epostavljalo opet al... :icon_rolleyes:
 
Član
nismo je napisao(la):
ako je to ona izduvna to je od sr20det motora i ne vjerujem da ti odgovara

Ok samire bio si upravu ;)

A moze li ova?

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Silvia-S13-180SX-CA18DET-Manifold-Header-Top-Mount_W0QQcmdZViewItemQQhashZitem439bc13824QQitemZ290375940132QQptZMotorsQ5fCarQ5fTruckQ5fPartsQ5fAccessories
 
Administrator
vjerovatno da moze, ne znam sta ce se desiti kad je montiras, gdje ce turbina biti, hoce li u sta udarati, sta kad se turbina ugrije, da ne zapali sta, duzina crijeva i smeta li crijevima sta, hoce li povrat ulja udarati u letvu volana ili u nesto drugo, kako rijesiti down pipe i auspuh...
To je problem sto ne znas sta uzimas i kako je radjeno, jel proracunato ili je samo onako da se uzmu pare
stvarno velka turbina i stvara probleme, jedini nacin kod nas sa sto manje para i ne narucivanja na slijepo jeste kopirati neki projekat vec zavrsen..
ti si uzeo preveliku turbinu i trazi mnogo prepravki, mozda i previse a sta ce na kraju biti ne znam
tu sam sta mogu pomoci al ce ti trebati puno srece i zivaca
 
Tu izduvnu sam ja našla al po ovim slikama što si ti postavio i oznaci motora pa eto bolje da mu ti pregledaš jer se razumiješ bolje svakako, ja neću da se petljam u ono što ne znam :icon_smile:problem ovdje globalno je što je to kupljeno odvojeno umjesto da je sve u jednom naručeno i riješen problem, ili još bolje ako već hoćeš nešto da uradiš kvalitetno onda jedan kompletan turbo kit i to što kažeš upravo po uzoru na neki već urađeni projekat.A pored toga još moje samo mišljenje je da se ovakve stvari ne rade u dvorištu il garaži nečijoj al dobro, vidjeće se na kraju ko je bio u pravu ;)
 
Top