Biseri clanova volume 1

Biseri clanova volume 1

e pa kada vec hoce da proglase "HTJEO" pravilnim, onda slobodno proglase i "DALI" pravilno, "IŠO" i ostale gluposti koje se mogu vidjeti ovdje na forumu i na mnogim drugima, obicno V neka zamjene sa W jer je to sada moderno :icon_mad::icon_mad::icon_mad:
 
zen_3dom je napisao(la):
e pa kada vec hoce da proglase "HTJEO" pravilnim, onda slobodno proglase i "DALI" pravilno, "IŠO" i ostale gluposti koje se mogu vidjeti ovdje na forumu i na mnogim drugima, obicno V neka zamjene sa W jer je to sada moderno :icon_mad::icon_mad::icon_mad:

Sta je tebi lakse izgovorit,u nekom neformalnom kontekstu?Iso ili isao?Meni je lakse "iso",posto tako pricam u stvarnosti,onda nastojim da budem dosljedan sebi i kad pisem u neformalnm kontekstima,kao ovdje na forumu."Iso" je ustvari "is'o",skraceno cisto radi lakseg i brzeg izgovora u narodnom slengu,al to znamo svi.Kad neko obrati paznju nekome kako navodno nije pravilno,ja to vidim kao pametovanje (ne govorim tebi nista sad,nego uopste) ;)
 
u govoru vazda IŠAO, u pisanju isto tako, do prije 2g sam imao problem sa ovih HTJEO i koristio ga u govoru, ali sam uspio nekako da izbacim, mada se opet ponekad znam uhvatiti kako kazem HTJEO pa se ugrizem dobro i ponovim HTIO,,,,,

E sad, zamisli se pored 4 osobe koje pricaju savrseno pravilno, a ti dodjes sa IŠO, zacrvenio bi se za 10min, a da ne pricam provesti sa istima 10 dana.......


Nije sramota biti obrazovan jezicki (da ne bude zabune ja sam daleko od jezicki obrazovane osobe, ali barem imam ono malo osnovne)
 
zen_3dom je napisao(la):
u govoru vazda IŠAO, u pisanju isto tako, do prije 2g sam imao problem sa ovih HTJEO i koristio ga u govoru, ali sam uspio nekako da izbacim, mada se opet ponekad znam uhvatiti kako kazem HTJEO pa se ugrizem dobro i ponovim HTIO,,,,,

E sad, zamisli se pored 4 osobe koje pricaju savrseno pravilno, a ti dodjes sa IŠO, zacrvenio bi se za 10min, a da ne pricam provesti sa istima 10 dana.......


Nije sramota biti obrazovan jezicki (da ne bude zabune ja sam daleko od jezicki obrazovane osobe, ali barem imam ono malo osnovne)

Pocrvenio bih se ukoliko sam kompleksas,a posto nisam...
Ovdhe u Italiji u Milanu i Veroni (150 km) potpuno drugaciji dijalekti,mozda se 30% govora podudara,kao recimo bosanski i makedonski.Dijalekt u Rimu i Milanu podudaraju se 10%,nema sanse da se mogu povezat zice teme.Te dijalekte koriste skoro sve starije osobe,a i mnogi mladi.Ovdje je to regionalni ponos i ocuvanje regionalne bastine,a kod nas je to seljakluk.Ne nabijajte sebi komplekse,budite ono sto jeste i pricajte onako kako se prica tamo gdje zivite.To je vas dijalekt i budite ponosni na njega.
Stvarno se izvinjavam na OT-u ;)
 
zen, ne kakaj, napisat "dali" je nepravilno i to se treba smatrat nepismenoscu, kao i "neznam" i ostalo, ali ovo: iso, piso, pišo, stojo itd kad se napise na forumu ili na fejsbuku ili bilo gdje slicno ne treba smatrat nepismenoscu. Ja sam gimnazijalac i smatram sebe pismenom osobom, al mi ne pada na pamet da na forumu stavljam apostrofe. Kako bi to samo previse formalno i izvjestaceno izgledalo.
 
Član
sky italia 2... skriven program kojeg ako hoces da imas moras 3 puta resetovati tv na dugme pa na daljinski 3x... :D na njemu su po cijeli dan street race i na njemu su gostovali trizex i igy.... :lol::lol::lol: ja sam tu zrtva bio al et... :D
 
Član
GOLF TZ je napisao(la):
sky italia 2... skriven program kojeg ako hoces da imas moras 3 puta resetovati tv na dugme pa na daljinski 3x... :D na njemu su po cijeli dan street race i na njemu su gostovali trizex i igy.... :lol::lol::lol: ja sam tu zrtva bio al et... :D

:lol::lol::lol::lol:
 
Član
nije bas za ove teme,al sjeca li se neko one noci kad je deyo nastimao reputacije one,astronomske,pa sutra vazdan zezancija bila,neko imao screenshot:lol:
jest mi zao sto nisam tu noc online bio:cool:
 

MTR

Član
a sad :

imam informaciju iz prve ruke od pouzdanog izvora u Audiju za .................:D
 
Top