BiH: Za prebrzu vožnju kazna do 1.000 KM. Mišljenja?

BiH: Za prebrzu vožnju kazna do 1.000 KM. Mišljenja?

Član
Za pojas ne bi trebala biti (nikakva kazna jer ja ugrozavam sebe a ne dijete ispred skole) kazna od 100 do 300,za ostalo zavisi,a onaj koji vozi ludacki on ce nastaviti tako...
 
Član
Neka su povecali kazne zbog velikog broja saobracajnih nesreca, povrijedjenih i nastradalih ali je pomalo apsurdno da prosjek visine kazni je isti prosjeku prosjecne plate u BIH. Jednom te uhvati radar da vozis 20km/h vise od ogranicenja i to ti dovede egzistenciju u pitanje. Ipak, nismo mi Svedska. Mislim da ce ovo stvoriti kontra efekat zbog kojeg ce korupcija doziviti procvat.
 
Sto je najgore ti sto prave te kazne su ovi u skupocjenim autima tako da njih to bas i ne dotice a jos gore sto oni to i mogu niko ih ne zaustavlja. Nego na kraju to ode opet sve po sirotinji , nekome kome je auto posao. Desi ti se zaboravis pojas ili svjetla u zurbi , ili prekoracis od dozvoljenog 10-15 na sat i oderu te ko vola u kupusu.
 
Član
Sto je najgore ti sto prave te kazne su ovi u skupocjenim autima tako da njih to bas i ne dotice a jos gore sto oni to i mogu niko ih ne zaustavlja. Nego na kraju to ode opet sve po sirotinji , nekome kome je auto posao. Desi ti se zaboravis pojas ili svjetla u zurbi , ili prekoracis od dozvoljenog 10-15 na sat i oderu te ko vola u kupusu.
Tako nekako....
 
Ne bi se bas slozio s tobom Dragon.... Najvise saobracajnih nesreca i divljanja vidim od starih vozila. Do Tuzle me ni jedno bolje auto ne pretekne, i onda ti se nadje neki frajer sa strojem 1,6 diesel, 86 godiste...pretice kolonu na punoj.
A sto se tice kazni...previse je. Kazne uskladiti sa visinama prosjecne plate. S ovim ce dobiti samo kontra efekat...narod nece placati, cekati ce da udju u zastaru i sl. U glavnom, policajci ce da trljaju ruke, kad se ovo usvoji. Drzava "zrela" za pakovati kofere i gas...naravno po ogranicenju. :p
 
Član
Ja na ovaj papir cekam od 10-og mjeseca prosle godine. Bio u cipsu, nece da uzmu vozacku bez ovog
To stoji, kad ti stigne-stiglo je :-( a kad stigne i ja sam htjeo, da ukombinujem godisnji i zabranu i npr. odmah da predam, medjutim jok...zato sam i napisao, da salju u CIPS obavjestenje, (u I.Sarajevu-Lukavica je to ista zgrada, dijele ih vrata), al je od MUP-a do CIPS-a to putovalo brat bratu mjesec i po dana, tao da...cutis i predas pa cekas i brojis dane.
 
u pola noci me radar uhvati da vozim na preglednom pravcu 70kmh gdje je ogranicenje 50, a to je takvo ogranicenje jer je skola tu. i zbog toga moram da platim pola svoje plate jer sam vozio strasnih 70kmh
 
Član
Ja nikad u zivotu kazne za brzu voznju nisam platio, a na putu sam non stop, vozim x5 220ks, u ocima drugih sam neki mafijas i kamikaza,a svima mogu bit primjer za voznju, uslovi na putu su nam za 40km/h , cesta je masna pjeske kad hodas klizes se a kamoli kad se zaletis 70 na sat u zoni skole sa ljetnim gumama, a djeca pretrcavaju stalno cestu
 
Ja nikad u zivotu kazne za brzu voznju nisam platio, a na putu sam non stop, vozim x5 220ks, u ocima drugih sam neki mafijas i kamikaza,a svima mogu bit primjer za voznju, uslovi na putu su nam za 40km/h , cesta je masna pjeske kad hodas klizes se a kamoli kad se zaletis 70 na sat u zoni skole sa ljetnim gumama, a djeca pretrcavaju stalno cestu
Ja se tebi divim , ako mozes voziti 220 hp 40-50 km/h...
Ja tom brzinom bi iz garaze izlazio :)
 
u pola noci me radar uhvati da vozim na preglednom pravcu 70kmh gdje je ogranicenje 50, a to je takvo ogranicenje jer je skola tu. i zbog toga moram da platim pola svoje plate jer sam vozio strasnih 70kmh

pa sto vozis 20 previse ako je skola tu ?

takve bi ja i gore kaznjavao, nedo bog jos djete da izleti il tako nesto.

Ovdje 30 kod skole svake, tako i dole treba.
 
Super Moderator
niste skuzili poentu... u pola noci kontate? kakva skola navece? tako ja s mora idem, vozim 60, zaustavlja policajac fol naseljeno ogranicenje 50 plus ovdje je skola ogranicenje 40, pola 2 ujutro, august? kakva skola?
 
niste skuzili poentu... u pola noci kontate? kakva skola navece? tako ja s mora idem, vozim 60, zaustavlja policajac fol naseljeno ogranicenje 50 plus ovdje je skola ogranicenje 40, pola 2 ujutro, august? kakva skola?

a po noci , sry onda ..

al ovdje je opet 30 i stavljaju cesto radare , tako da se mora striktno 30 voziti , 5 gore , dole.

pogotovo jer po noci cesto bude oko 23 djece koja se skupe i igraju fudbala u sali i tako to.
 
Super Moderator
u vecini slucajeva gdje je skola, ima znak skole, ogranicenje i ispod od kad do kad vazi to ogranicenje, najcesce od 7 - 21h
 
Top