BiH: Za prebrzu vožnju kazna do 1.000 KM. Mišljenja?

BiH: Za prebrzu vožnju kazna do 1.000 KM. Mišljenja?

Član
sumnjam da je to rupa u zakonu, nego je to da se pomogne narodu, da predaju kad im najmanje treba, naprimjer kad su na odmoru i tako to, ovdje mozes cak i da platis ako si ovisan o vozackoj , tj. svaki dan moras do posla i nazad voziti i tako to.
Nije to bas tako...imao sam tu situaciju, ove godine, nazalost, odnosno ne mozes predati kad ti hoces, nego kad ti iz MUP-a donesu obavijestenje (na vrata) da moras predati, oni i u CIPS posalju "depesu" da ces se javiti :) , a u obavijestenju koje uruci policajac LICNO pise da se u svojstvu stranke ODMAH javi u policijsku stanicu odn CIPS na salter V.D. radi "upisivanja" zabrane, kao i da UKOLIKO SE NE ODAZAVETE POZIVU bicete kaznjeni sa 100.00 KM u skladu sa clanom 235. stav 1. Zakona o o.s.s. na putevima, tako da se ne nadajte previse i ne pricajte ne provjereno. Evo poziva.

upload_2015-12-15_7-56-52.png
 
Član
Ne znam zasto se bunite, ispravan zakon 100%, ne vidim razloga da neko vozi 60 u zoni skole gdje je 30 ogranicenje, i treba klepit po usima s jednom hiljadom, pa nece bit pregazene djece niti onih slucajeva sto je onaj s bmw-om pokupio sedmero. Njemu treba auto oduzet za sva vremena
 
Član
Tako i mene neku vece zaustavi kaze gdje si posao kroz jednosmjernu kako rade kolektore razrovali cestu sad kroz druge ulice preusmjeravaju svako par dana novi smjer. Kazem ja nisam znao kaze on kako nisi vidio ima znak kazem ja nema znaka govori on hajmo vidit mi tamo kad na a4 formatu isprintan znak, govori policajac sve u nas moze haj idi momak. Haj kazna za jednosmjernu ugrozavanje drugi ucesnika svugdje se za to kaznjava ali u toku jedne godine nametnuse nam nova pravila za registraciju koja idu u korist osiguranja, pa namete za plin i sad ovo sa kaznama, bas previse.

Joj vidio sam to u mostaru u nedjelju. Jos sam navece krenuo kuci i kroz te ulice, bog te na papiru isprintali i objesili ko ni sebi ni svom. Jedva sam nasao pravac za sarajevo. Prolazi se preko parkinga, kanala nakih, bas nidje veze
 
Član
Nije to bas tako...imao sam tu situaciju, ove godine, nazalost, odnosno ne mozes predati kad ti hoces, nego kad ti iz MUP-a donesu obavijestenje (na vrata) da moras predati, oni i u CIPS posalju "depesu" da ces se javiti :) , a u obavijestenju koje uruci policajac LICNO pise da se u svojstvu stranke ODMAH javi u policijsku stanicu odn CIPS na salter V.D. radi "upisivanja" zabrane, kao i da UKOLIKO SE NE ODAZAVETE POZIVU bicete kaznjeni sa 100.00 KM u skladu sa clanom 235. stav 1. Zakona o o.s.s. na putevima, tako da se ne nadajte previse i ne pricajte ne provjereno. Evo poziva.

Ja na ovaj papir cekam od 10-og mjeseca prosle godine. Bio u cipsu, nece da uzmu vozacku bez ovog
 
Član
I meni je oduzeta vozacka, nosio da predam nece da uzmu.. Nakon 6 mjeseci patrola dosla na vrata, subota jutro, osjecao se ko neki krimos.. Nidje veze..
 
Član
Da li je puno il ne to je jedno pitanje. Da se poostriti zakon treba treba brate ,niko se na cesti ne boji il ces stoju platiti il cvaji na pice . Od Kamikaza sa 1.1 1.2 motorima do tatinih s sporCkim terencima. Svicarska kao zemlja koja treba da sluzi kao primjer svima. Koliko zaradjujes toliko platis i tacka.
 
Nije to bas tako...imao sam tu situaciju, ove godine, nazalost, odnosno ne mozes predati kad ti hoces, nego kad ti iz MUP-a donesu obavijestenje (na vrata) da moras predati, oni i u CIPS posalju "depesu" da ces se javiti :) , a u obavijestenju koje uruci policajac LICNO pise da se u svojstvu stranke ODMAH javi u policijsku stanicu odn CIPS na salter V.D. radi "upisivanja" zabrane, kao i da UKOLIKO SE NE ODAZAVETE POZIVU bicete kaznjeni sa 100.00 KM u skladu sa clanom 235. stav 1. Zakona o o.s.s. na putevima, tako da se ne nadajte previse i ne pricajte ne provjereno. Evo poziva.

Pogledajte prilog 58368


Druze ja sam napisao kako je ovdje, tj. u Njemackoj i pomislio sam da je u Bosni isto tako, al kosto vidim nije nazalost i vecu glupost nisam cuo, spremas se za put u neku drzavu i dodje ti policajac i sve moras otkazati radi toga, kakva glupost.
 
Top