BiH ukida zabranu uvoza starih vozila

BiH ukida zabranu uvoza starih vozila

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Cekaju mene
http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?id=2317007
http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?id=2345589#
http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?id=2306422
 
Hehehe kakva se auta sve traze, bas me zanima kakva bi bila patnja naci dio za vecinu auta koja su ovdje na listi zelja hehe
 
Član
Odma ce svi bosanci da prodaju svoje dvojke golfove i da kupe nove ( citaj ocuvane dvice iz njemacke od dvadeset i nes godina).

Joj kaze kupio sam auto novo stari......ja kontam novo .....sad ispod cekica ko da je izaslo auto....
staro 20 godina:)
 
Član
almir_gr je napisao(la):
Hehehe kakva se auta sve traze, bas me zanima kakva bi bila patnja naci dio za vecinu auta koja su ovdje na listi zelja hehe

ja bi uzeo kakvu hondu jer nisam još imo problema za rezervne djelove naprimjer,pakne,diskovi,amortizeri,remenje,španer,filteri toga ima lako je naći ja zubčasti i španer naručio predveče došlo ujutru :D

još da ne bude zahtjevan tehnički i te eko norme :D
 
Član
Vozim Toyotu tako da mi nista nije drugacije ni sa Hondom CRX :) ima Edelex na sva pitanja odgovore :)
 
Član
ma jao ovo ce biti teska perverzija al tuga je sto ce golf dvica za dvije do tri godine postati old timer i nece ga biti za lijeka
 
Legend
edo_16v je napisao(la):
Bojan je napisao(la):
Ma treba kao i Hrvatska uvesti, tehnički i posebno eko test ako prođeš možeš registrovati auto pa da je staro i 20 godina

pa tako bi nesto trebalo i biti

To bi bilo najbolje... al nema kod nas uslova za tako nesto, kao ni za ovaj navedeni zakon... opet je neki cverc u pitanju na drzavnom nivou...

Kako god... sve ce to sitna buranija dobiti po ledjima...

p.s.
al golf-2 je golf-2... bio 2000KM ili 10000KM... biti ce trn u oku svim koji ga ne vole... :lol:;)
 
Član
ma joj ja nit uvozim audija nit BMW nit neku zvjer od 8000 kubika Golf 1 GTI i ja KAPAK :D a sta ce stari kupovat u to ne ulazim ovo meni dosta
 
edo_16v je napisao(la):
...U međuvremenu, morali bismo uspostaviti instituciju koja bi provodila proces tzv. homologacije koji je neophodan da bi BiH u ovoj oblasti primijenila standarde Evropske unije. To je postupak provjere, ocjenjivanja i potvrđivanja odgovaraju li vozilo ili neki njegov dio ili oprema zahtjevima i direktivama EU i mogu li se koristiti.

... uz hitno pokretanje procesa uspostavljanja homologacije.

Šta je homologacija

Pri homologaciji ispituju se i potvrđuju uređaji bitni za sigurnost vozila i oni od kojih zavisi ekološki kvalitet vozila. U to spadaju kočnice, upravljački mehanizam, svjetla, signalni uređaji, pneumatici.

Ispituju se i sigurnosni pojasevi, sjedišta za djecu, unutrašnja oprema, protivpožarna zaštita te toksična ispušna emisija, buka, radiofrekvencijske smetnje. Za to se moraju akreditirati posebne ustanove koje onda daju certifikat o ispravnosti vozila.

Znaci za sve i jedan dio koji zelite da stavite na vozilo morate imati TUV certifikat odgovarajuci za Vase vozilo. E-mark na farovima i stop lampama, itd, itd...
 
Član
Ma evropski princip rada pa hajd,ali nekad kod nas se stvarno pretjeduje,auta se u svakakvom stanju vozaju i na auta se svasta stavlja cemu nije mjesto na jednom autu !
 
Super Moderator
joj prije ovog su govorili uvest jos stroziju kaznu da se nece smjet uvest auto starije od 5 godina, a sad skroz ukidaju zabranu :D, ja kad sam procito nisam mogo vjerovat... al dobro je ovo nije lose a i valjda nece bit puno pokvarenih auta na cesti... samo onijos nisu ni ukinuli zabranu a mi ovdje vec ''kupit cu ovo kupit cu ono'' :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top