BAJS TUNING

BAJS TUNING

Član
Tiburon gdje vozis ti na nasem prostoru ?
Cekam ova kisa konacno da smiri, pa da malo istrazujem. Gdje voziti ?
 
evo ga moj bajs :D

533184_554723014539218_2008072391_n.jpg


od opreme ima...
Mongoose MTB Aluminium Hardtail
Fork:
SR Suntour XCR LO, Lock Out, 100mm travel
Front Derailleur:
Sram X5
Rear Derailleur:
Sram X5
Number of Gears:
30
Shifters:
Sram X5
Chainset:
Sunrace Alloy
Chainrings:
42/32/22 Tooth
Bottom Bracket:
Tange Cartridge
Cassette:
Sunrace 10spd, 11-36t Cassette
Chain:
Sunrace 10spd
Pedals:
Wellgo Alloy Platform
Front Brake:
Promax Hydraulic, 160mm Rotor
Rear Brake:
Promax Hydraulic, 160mm Rotor
Brake Levers:
Promax Hydraulic
Handlebars:
Steel MTB, 25.4, 30mm rise
Stem:
Alloy MTB, 25.4
Headset:
Conventional A-Head
Grips:
Mongoose Kraton
Rims:
Alex Ace24
Front Hub:
Alloy 32H, Disc, QR
Rear Hub:
Alloy 32H, Disc, QR
Spokes:
14G Stainless
Front Tyre:
Kenda Small Block Eight 26x2.10"
Rear Tyre:
Kenda Small Block Eight 26x2.10"
Saddle:
Mongoose
Seatpost:
Alloy 31.6mm x 300mm
Seat Binder:
Alloy 34.9mm
 
Član
Extra ti je pogon na ovom bajku, ovako bi ja volio imati, mozes u brdo kakvo hoces :icon_biggrin: Kod mene 42-34-24 i 11-32, za voznje do sada i to mi je dosta, al volio bi da imam jos koju brzinu nize.

sema911, imas li kakvu dobru zadnju felgu u toj prodavnici? Komplet tocak znaci, za 8 stepenu kasetu - MTB 26-ica. Na mojoj felgi mi vec 2 puta pucaju zice, evo sad se opet pokrivila. Dosadilo mi je vise praviti, pa se premisljam bil kupio nove DT zice pa da se one ugrade ili da kupim komplet felgu. Solidne zice dodju 19-20 KM + 15-ak jos za pletenje, znaci doslo bi nekih 35 KM. A u Capriolu imaju neke felge sa 36 zica za 38 KM komplet, pa ne znam bil to ugradjivao il svoje "prepravio", ne znam kakav je kvalitet tih felgi. Da napomenem, treba mi felga za V-brake - sa onim oznakama potrosenosti felge. Dupli zid felge i da je crna po mogucnosti, da ne odskace od prednje.
 
Član
kavaz je napisao(la):
Tiburon gdje vozis ti na nasem prostoru ?
Cekam ova kisa konacno da smiri, pa da malo istrazujem. Gdje voziti ?

Ima gdje hices druze.
1. Tetima-G.Tuzla
2. Lipnica-Obodnica-Breške
2. Oko Modraca
4. Zlaća
5 Ilinčica
:icon_smile:

@mtopic

Extra ovo izgleda. Gdje je slikano?
 
Član
Lijepo izgleda, ko ne zagleda komponente, pomislit ce da neki ne tako skup bajk :D

Ja cu prvom prilikom uslikat svoj bicikl, imam slika sa voznji, al ne bas i slika samog bajka, iako i nije nista posebno :icon_biggrin:

Evo jedan cool video :cool:

[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=9MGurg1-HxA[/video]
 
Član
VR6Boki je napisao(la):
Extra ti je pogon na ovom bajku, ovako bi ja volio imati, mozes u brdo kakvo hoces :icon_biggrin: Kod mene 42-34-24 i 11-32, za voznje do sada i to mi je dosta, al volio bi da imam jos koju brzinu nize.

sema911, imas li kakvu dobru zadnju felgu u toj prodavnici? Komplet tocak znaci, za 8 stepenu kasetu - MTB 26-ica. Na mojoj felgi mi vec 2 puta pucaju zice, evo sad se opet pokrivila. Dosadilo mi je vise praviti, pa se premisljam bil kupio nove DT zice pa da se one ugrade ili da kupim komplet felgu. Solidne zice dodju 19-20 KM + 15-ak jos za pletenje, znaci doslo bi nekih 35 KM. A u Capriolu imaju neke felge sa 36 zica za 38 KM komplet, pa ne znam bil to ugradjivao il svoje "prepravio", ne znam kakav je kvalitet tih felgi. Da napomenem, treba mi felga za V-brake - sa onim oznakama potrosenosti felge. Dupli zid felge i da je crna po mogucnosti, da ne odskace od prednje.
druze danas mi nedelja pa sam ugasasen,(jbga ne placaju me neeljom) posjecanju imamo nekih velgi xtas do 9kaseta idu, oznaka potrosenosti felge nam na tim(mada je to samo jos jedan nacin da ti se sto prije poderu paknice) crne su, komad je45km,., dupli zid i to,.
e tu capriolu dolaze iz kine(ove nase su iz bulgaria),. napravljene siuu komplet od alu, unutrasnji zid je neki tanki metal, dobri su to obrucevi al ako hoces imalo sta zahtjevniju voznju iskrivices ih, zice su im katastrofa,.

moj savjet(i ja sam tako uradio) uzeo mavic polovan sa njemackog ebay,. 52€ su tada bile nisam imaopo bolje obruceve samo steta otisli su sa starim bajkom,.
al navrati u toku naredne sedmice ja sadai iskreno neznam sta ima uradnji,. mislim da ima i nekih polovnih pa dodjes pogledas (te su gratis)

pozz
 
Administrator
kavaz je napisao(la):
Tiburon gdje vozis ti na nasem prostoru ?
Cekam ova kisa konacno da smiri, pa da malo istrazujem. Gdje voziti ?

Vidi čunera jest se ponovio :D

Eto Tiburon je napisao neke relacije. Ima relacija prema Čeliću, tj. iz Doknja, preko Majevice, u Šibošnicu. Relacija nekih 20-ak km u jednom pravcu. Samo se javi i idemo :D
 
Član
pioneer_09 je napisao(la):
kavaz je napisao(la):
Tiburon gdje vozis ti na nasem prostoru ?
Cekam ova kisa konacno da smiri, pa da malo istrazujem. Gdje voziti ?

Vidi čunera jest se ponovio :D

Eto Tiburon je napisao neke relacije. Ima relacija prema Čeliću, tj. iz Doknja, preko Majevice, u Šibošnicu. Relacija nekih 20-ak km u jednom pravcu. Samo se javi i idemo :D

I meni štima ta ruta, javite kad idete ;)
 
Administrator
@Tiburon: Javimo se svakako :) Dok se malo vrijeme proljepša, jedna možda nedjelja i idemo. Javićemo ovdje, pa ko god želi, nek nam se priključi :)
 
Član
Tiburon je napisao(la):
@mtopic

Extra ovo izgleda. Gdje je slikano?

Hvala ... ;)

A slikano je na Kozari ... ovo je sa voznje prema Izletistu Subotici, ekipa sa kojom vozim, cesto ide tamo ... cca 30 km u jednom pravcu, od kojih je 20-ak km ravno i blago uzbrdo i asfalt, ali zadnjih 10 KM je makadam i sumski put sa jako strmim usponima, ali zato je uzivancija kad krenes nazad ;)



@ VR6Boki ... hehe, tako je nekako i zamisljeno kad sam ga sklapao. da na prvi pogled (Capriolo) izgleda jeftino, ali kad malo bolje pogledas, vidis da je to u stvari zvijerka. Sto bi rekli "sleeper" ;)
Mada je u planu za ovu godinu uzeti neki markirani carbonski ram i malo bolju viljusku i to bi bilo to, mada i ovakav vise nego zadovoljava sve izazove koje sam pred njega i sebe stavio do sad ;)
 
Administrator
Valja li ova viljuska sta i vrijedi li ovih para. Je li skupa?
http://www.pik.ba/artikal/6719255/dijelovi-za-biciklo/

Ako neko ima viška viljušku, da valja, a nije puno skupa nek ponudi ovdje ili na pp.
 
Član
pioneer_09 je napisao(la):
Valja li ova viljuska sta i vrijedi li ovih para. Je li skupa?
http://www.pik.ba/artikal/6719255/dijelovi-za-biciklo/

Ako neko ima viška viljušku, da valja, a nije puno skupa nek ponudi ovdje ili na pp.

Ne znam sta ocekujes od nje, ali nije nista posebno. Daleko od toga da je skroz losa i mislim da vrijedi ovih para. Jedino obrati paznju ako budes uzimao ovu ili bilo kakvu drugu kakav joj je vrat (ravan ili konusni) i naravno koja je duzina vrata, da ti ne bi bila prekratka za tvoj ram.
 
Član
Ova gore je prodata, evo vidi ovu, malo je bolja od te tvoje sto si stavio, a jeftinija.
http://www.pik.ba/artikal/6669164/viljuska-za-bicikl-a-hed-sistem-montiranja/
Mada joj je boja preruzna, al eto... :icon_biggrin:

Ili mozes i ovu uzeti novu, slicna kao ova iznad, samo noviji model.
http://www.pik.ba/artikal/6622689/novo-amortizer-suntour-xcm-lockout/
Za 120 KM je ok cijena, na ovakvoj viljusci kod nas vozi svaki drugi novi bicikl (ne racunam tu kineze, nego ove jace brendove bajkova do 700-800 KM).

Hvala sema911, vidjet cu. Imaju oni u gradu kod Vannia neke dobre felge, rece mi 65 KM da dodje zadnja za moj sistem. Nisam siguran jesu DT Swiss, il je to spominjao za nesto drugo.
To cu provjeriti, mozda je to i najbolja opcija, tim bi rijesio taj problem zastalno :icon_biggrin:
 
Top