BAJS TUNING

BAJS TUNING

Član
eh vako prvo ne znam da li sam smio otvoriti ovu temu i da li je ovo pravo mjesto ako ne onda sorry ali evo o čemu se radi u zadnje vrijeme sam nabrijan na bajseve i prije nekih mjesec dana kupih jednog polovnog na piku evo slike:


Uploaded with ImageShack.us
no međutim nije bio baš kao što je prikazan na slici tj. ovo je slikano kad je bio nov...bez obzira na to spustim ga liku za 50KM i uzmem za 220KM jer sam več imao u glavi ludačku viziju........iii tu kreće "BAJS TUNING"
....rastavljanje, naručivanje dijelova sa ebay-a, ljepljenje karbona, uljepšavanje i nabrijavanje pa evo par slikica kako je to sve na kraju ispalo mada projekat nije još završen ali bajs je na cesti i svi šminkeri koji su ovih dana pokupovali nove bajsove po 1000-2000KM se čude i dive kad naileti ovaj moj natunirani:cool:


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
 
Član
Odlican !. Ja na svom samo opreme nakupovao, uzeo onaj mali komp sa kilometrazom ( mrsam pa mi bitno koliko sma pregazio, danas 31km) naprijed halogenu lampu, nazad bljeskalicu, sajlu sa kljucem, gel presvlaku sica jer me bolila guzica od onog pederskog uskog "sportskog" i jos moram blatobran nazad zbavit i to je to...i nove cetkice kocnica, jer sam imao veceras par zestokih zaustavljanja sa 35km/h ( nizastranu, ali blagu) na nulu i sad mi je ram isprskan od gume a one skripe i ne koce vise... :icon_rolleyes:

Mislio i ja carbon lijepiti ali bajk mi ko nov i boja je crvena jos ocuvana drama, pa mi crnjak bilo to zakenjat... ;)
 
Član
odlično ;)
ja sam od jednog starog sporskog bicikla napravio novo,samo ram osto orginal ostalo sa
novi bicikla,konto sam raditi karbon sad je mat crna ,vidim imaš ono čudo na ventilu ja sam to poručio sa ebay nikad nije došlo :D
 
Član
Lijepo izgleda nema sta ... a sta ima od opreme? (mjenjaci, kocnice, sifteri)?

Ja sebi isto slazem bajk za brda, ali naglasak sam dao na performanse, ... sakuplajm dijelove pomalo, ovih dana bi iz Srbije trebao da stigne i ram, pa da ga pocnem sastavljati

Uglavnom, ovo kod tebe je extra odradjen posao sto se izgleda tice, pravo si ga preporodio! ;)
 
Član
eh ovako evo spiska opreme što dođe na njemu i što nije dirano samo zategnuto, naštelovano ili eventualno promjenjeno za isto ali samo novo:
Ram: Hi-ten
Veličina rama: 26'' x 21''; 26'' x 23''
Amortizer: LOGAN - LF 780
Šoljica: FP-H501 - 8 pcs headparts, thread: 1''X24T 22.2/30/27mm, W/key washer
Ulošci sr. pogona: KINEX - BLEPS 2 - 122.5 mm, shell: BSA 68mm
Srednji pogon: LANHANG - LH3187, LD-YST, 48/38/28,170 mm, steel CP, W/ chainguard
Prednji menjač: SHIMANO - TOURNEY FD-TZ21 band type, down-route, 28.6mm, for 48T, cs-angle:66-69
Zadnji menjač: SHIMANO - TOURNEY TX RD-TX31 6/7-speed, not rapid- rise, W/riveted adapter
Ručica menjača: SHIMANO - ST-EF50 index front / 7 speed rear
Brzina: 21
Zupčanici: SHIMANO - multiple freewheel sprocket, TZ MF-TZ21 7-speed 14-16-18-20-22-24-28T brown
Lanac: KMC - Z-50 - 1/2''x3/32'' (114 links) (7 speed)
Kočnica: LOGAN - JY-927AE - alloy die casting brakes, 70 mm shoe, silver
Ručica kočnice: SHIMANO - ST-EF50 index front / 7 speed rear
Glave: QUANDO - KT-A15F front silver / KT-A11R rear silver
Obruči: SW19SG 559-19, 36H, alloy double wall
Pneumatici: RUBENA - 52-559 V36 RAPID (26 X 1.95)
Upravljač: LOGAN - 165-2/5 -steel stem with alloy cap, dia. 22.2mm, ext:100mm, bar bore: 25.4mm, angle +25 °, finish: ed black
Lula: WADER - GWHB-02, ATB - steel, W=580mm, angle 15 deg., 22.2X25.4mm
Rog: -
Stub sedla: WADER - GWSPSTEEL25.4 - steel seat post 25.4x300mm long, W/O clamp
Sedlo: SELLE ROYAL - WOLF
pedals: FP-906, PP body, steel cage, 9/16'', with balls, with reflector
Zadnji amortizeri: -
Dodatna oprema: -
Težina: 16
 
Član
ovo je slabiji model capriola,mada fino izgleda...savjet,ako hoces da ti bajk izgleda mocnije, kupi prednju viljusku sa vecim hodom amortizera, ovog kao da i nemas, ovako sa slike,ima hoda 3cm, a to je malo:icon_smile:
 
Član
eh sad ide ono što je naknadno postavljano i naručivano redom:


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
....nadam se da nisam šta zaboravio;)
 
Član
kad ga budeš naĆero niz makadamski put nizbrdo ima da ti ove điđe sve pospadaju :), šalim se :)
po meni je logičnije kupiti kupiti opremu, šorc, dres, rukavice i te zaebancije, da ti bude ugodno na biciklu dok voziš, pa tek onda ove ''externe' dodatke.
 
Član
corradoM je napisao(la):
cliocup je napisao(la):

imam jedno pitanje za ove kapice. gdje si mislio naruciti ili kupiti? ja sam nasao na ebayu i htio uzeti ali nisam imao preko koga....

pa i ne treba ti niko regaj se na ebay i paypal i naruči dođe ti čika poštar i donese;)

ammel je napisao(la):
kad ga budeš naĆero niz makadamski put nizbrdo ima da ti ove điđe sve pospadaju :), šalim se :)
po meni je logičnije kupiti kupiti opremu, šorc, dres, rukavice i te zaebancije, da ti bude ugodno na biciklu dok voziš, pa tek onda ove ''externe' dodatke.

neče ništa pospadati:cool: več testirano :123: a od te opreme več imam sve rukavice, kaciga...itd....al u pravu si prvo gledaš da obezbjediš sebi udobnost i kolko tolko sigurnost....
 
Član
Jedne sam uzimao cini mi se u Vrapčićima u Mostaru, a druge u Ljubuskom u nekoj veleprodaji koliko me pamćenje služi. Davno je to bilo, ima vise od 3 godine.
 
Član
Na ebay ja platio oko 2km to za felugu al nije mi poštar donio... Mogo sam nešto ganjati da dobijem pare nazad al hebeš 2km :D
 
Top