Automobilska pitanja - sitni problemi, savjeti i informacije

Automobilska pitanja - sitni problemi, savjeti i informacije

Početnik
Imam jedno pitanjce za elektricare.Tj na avdiji kada hocu spustiti/dignuti prozor/e mogu to samo uraditi na glavnom modulu tj na svojim vozacevim vratima a na ostalim prekidascima tj na drugim vratima nemogu.Na svim prekidacima radi osvjetljenje i klikaju ali nece da dizu i spustaju.Znaci svi motori rade i dizu i spustaju ali samo sa mojih/vozacevih vrata.
 
Član
Zna li netko šta je ovo zaokruženo i zašta služi? Danas sam auto vozio da mi urade bosh pumpu i govori onaj kod Ine da mi ovo fali.
Hvala.


http://www.slike.com/?v=Kf6S.jpg
 
Početnik
Franki je napisao(la):
Zna li netko šta je ovo zaokruženo i zašta služi? Danas sam auto vozio da mi urade bosh pumpu i govori onaj kod Ine da mi ovo fali.
Hvala.


http://www.slike.com/?v=Kf6S.jpg

Crijevo :D
Pa ako si vozio kakav je to onda majstor nije ti moga crijevo staviti.Kostalo bi ga 1km ccc
 
Član
On je tek došo sa godišnjeg, nije mi ništa još radio, idući tjedan će. Samo je pogledao i rekao da to fali. Pa me zanima bez čega vozim pola godine. :D
 
Član
Mijenjanje amortizera GOLF2 GTD???

ja bih jedan dan htjeo promijeniti amortizere,mal osam zagledao :cool:
Eto onako bi da se malo zabavim..imam sportske opruge i amortizere pa sam oda zamjenmi sa fabrickim...
Mogu li to sam uraditi?
Treba l iraspon onda stelovati?
Kako se stavljaju ukratko??
Hvala
 
Početnik
Mozes ako imas nesto alata,2 17-ke msm i 23 kljuc okasti ili cjevasti..Skines gumu,vidjet ces gdje je amortizer zakacen na glavcinu,tu ga odvrnes malo pospricas wd-om da otpusti,izvuces iz tog lezista,gore na solji odvrnes taj 23,, ako se nevaram saraf izvuces ga napolje,nove ubacis obrnutim redoslijedom i et
 
Član
Lija je napisao(la):
Mozes ako imas nesto alata,2 17-ke msm i 23 kljuc okasti ili cjevasti..Skines gumu,vidjet ces gdje je amortizer zakacen na glavcinu,tu ga odvrnes malo pospricas wd-om da otpusti,izvuces iz tog lezista,gore na solji odvrnes taj 23,, ako se nevaram saraf izvuces ga napolje,nove ubacis obrnutim redoslijedom i et

tako sam i ja mislio isto..samo nezz hocu li moci ubaciti amortizer opet..
od glavcine i toga??
AKo moze tako da to uradim vcrs odmah :D
 
Početnik
21 ili 22 kljuc je gore na aksijalnom, dole na glavcini je 18, ili 19, dva sarafa sa kontra maticama...to je sve sto trebas odvrnuti ako su ti drugi amortizeri koje hoces da postavis kompletni, sa oprugama i aksijalnim lezajevima... nagib tocka se steluje na glavcini, zavisi od amortizera opet...pozz ;)
 
Član
Ako mjenjaš samo amortizere, a opruge ostaju, onda je malo jebenije, trebaju ti stege za opruge.
 
Član
Oggy je napisao(la):
OggyBoy je napisao(la):
Ako mjenjaš samo amortizere, a opruge ostaju, onda je malo jebenije, trebaju ti stege za opruge.

U prevodu, onda vozi majstoru ;)

Hocu ja da promjernim odmah citav amortizer sa oprugom ;)..
skinem komplet i vratim sportske sa amortizerima..



Lija je napisao(la):
Ali on ima sve zajedno spakovano ako se nevaram,ono samo plug and play

ja bas tako...

hocu l imoci to sam ?
 
Top