Automobilska pitanja - sitni problemi, savjeti i informacije

Automobilska pitanja - sitni problemi, savjeti i informacije

1a863eca9274abc5dc7111217d4dbcda.jpg


Gdje kupiti ovo govance?


Sent from my iPhone XS using Tapatalk
 
Pozdrav raja.
Sretna nova godina svima :)

Imam jedno brzinsko pitanje.

Maloprije kad sam palio auto primjetim sljedece.

Prilikom paljenja mi lampica od ulja zablinka jos jednom i onda se ugasi.
Znaci bukvalno u trenutku kada se sve lampice trebaju pogasit ona je jos jednom zablinkala i to je to.
Ulje provjeravam na sedmicnoj bazi bukvalno, zadnja provjera prije 4-5 dana bila i sve je bilo OK.

Nije mi se ovo nikad prije desilo.

Auto je sx4 2012 1.6 benzin.

Lp

Sent from my LG-M250 using Tapatalk
 
Gdje stoji filter ulja? Odozgo ili odozdo? Koja gradacija ulja? Moguce da mu treba malo duze da nabije pritisak jer: ili ulje iscuri iz filtera (ako je odozgo), ili je pregusto ulje (ako je 10w, 15w...) pa na hladnom nece da poteče.... zimi treba sipati 0w i 5w ulja.
 
Gdje stoji filter ulja? Odozgo ili odozdo? Koja gradacija ulja? Moguce da mu treba malo duze da nabije pritisak jer: ili ulje iscuri iz filtera (ako je odozgo), ili je pregusto ulje (ako je 10w, 15w...) pa na hladnom nece da poteče.... zimi treba sipati 0w i 5w ulja.
Odozdo je filter, ja mislim.
Ulje je 5w30 i nikad se nije slicno nista desilo kako imam auto.

Neki dan sam palio na -11 i nije bilo problema.Sinoc je bilo -3...


Sent from my LG-M250 using Tapatalk
 
Odozdo je filter, ja mislim.
Ulje je 5w30 i nikad se nije slicno nista desilo kako imam auto.

Neki dan sam palio na -11 i nije bilo problema.Sinoc je bilo -3...


Sent from my LG-M250 using Tapatalk
Sad upalim dva puta bez te lampice, sve OK.Prije toga ulje provjerio i ima ga kolko i treba.

Praticemo ovih dana

Sent from my LG-M250 using Tapatalk
 
Pozdrav,

Jucer “odskoci” kamencic i direktno na sajbu, pukotina cca 15ak cm. Moze li se ovo krpiti? Ili da trazim original polovnu na otpadu? Jer mi se ne uzima zamjenska...
Ako uzmem polovnu original, ko bi mi to mogao u Sarajevu ugraditi?


Sent from my iPhone XS using Tapatalk
 
Član
Lijep pozdrav! Molim Vas za savjet a Vi koji ste imali slican problem da mi objasnite kako ste isti rijesili. Imam golf 2 i neki dan sam ugradio kod majstora servo letvu,pumpu,crijeva i ostale dijelove.Kada smo skidali prednji most,pukao nam je jedan saraf na mostu (kroz rupu lijeve strane lafete ide taj saraf). Kako da izvadim taj saraf? Hvala puno!
 
Član
Lijep pozdrav! Molim Vas za savjet a Vi koji ste imali slican problem da mi objasnite kako ste isti rijesili. Imam golf 2 i neki dan sam ugradio kod majstora servo letvu,pumpu,crijeva i ostale dijelove.Kada smo skidali prednji most,pukao nam je jedan saraf na mostu (kroz rupu lijeve strane lafete ide taj saraf). Kako da izvadim taj saraf? Hvala puno!
Jedini nacin brusilicu i otvorit na tom mjestu sve to povadit zavarit maticu unutra sve to vratit,povarit lim zastita i to je to
 
Član
Pozz raja zamolio bih vas za jedan savjet kad treba palit auto sacekat kadse ugase lampe ili odma zavrtit kljuc
 
Član
Dok je motor hladan, sačekaš barem pumpu goriva da navuče, ako je dizel sačekaš grijače da se ugase, i pališ auto.
 
Član
Brzo pitanje ASTRA H 2006 godina Isuzu 1.3 diesel, prestao da radi obrtomjer (totalno mrtav), motor i kombinovani instrument nemaju gresaka zabiljženih u sebi. Da li je poznat kvar na ovom modelu? Ili moram zasukati rukave i povaditi instrumente.
 
Super Moderator
Brzo pitanje ASTRA H 2006 godina Isuzu 1.3 diesel, prestao da radi obrtomjer (totalno mrtav), motor i kombinovani instrument nemaju gresaka zabiljženih u sebi. Da li je poznat kvar na ovom modelu? Ili moram zasukati rukave i povaditi instrumente.

to je fiatov motor nije isuzu
Kreni od table, stavi drugu i probaj
 
Član
Problem:
Imam Passata B6 3.2 FSI vec nekoliko mjeseci problemi tipa, kad je hladan motor upali ali ga nesto strasno gusi i dubok neki zvuk se cuje kao neki vakum il sagorjevanje, tako se pari neki 10 sekundi i onda odjednom obrtaji ustabile i auto radi stabilno. Dok traje to gusenje i dim se primjeti plav. Kad se to sve ustabili normalno se vozi ali nekad kad mu bas spucam gas trza pomalo, on ubrzava ali trzucka, dok nekad ne trzucka. Svako naredno paljenje dok je zagrijan pali ok. Cim se ohladi skorz taj problem imam. Skontao sam ga kad zaverglam i cim alneser odradi ja puknem gasa i on odjednom probije i stabilno radi, i tih nekih 10 sekundi sto je prije gudilo tad drzi obrtaje na nekih 1000 - 900, i nakon tih famozniv 110sec spusti se na 600 obrtaja.

Sumljam na hidropodizace jer radi ono taka taka taka, isto dizel, na nizim obrtajima.

Dosta sam se savjetovao svako nesto misli a ja jos nikad nisam uhvatio vremena ostavit auto majstoru.

Neki savjet?
 
Član
Brzo pitanje.
GOLF IV, TDI. 85 kw.
SAMO kad vozim u rikverc, prilikom pritiskanja kočnice, čuje se neki udar u prednjem dijelu automobila. Vozio sam 3-4 majstora, kažu ne mogu da skontaju šta je, jer nema kao nigdje lufta.
Pa bih vas zamolio, ako je neko imao sličnu situaciju, da mi da par savjeta ili uputa ljubi vas brat. :D
Napominjem, zvuk se čuje samo kad pritisnem kočnicu dok vozim u rikverc.
 
Top